گیلان ، زیبا کنار
0133416

عوامل موثر در قیمت ویلای شمال چیست؟

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-31
عوامل موثر در قیمت ویلا

افرادی که قصد خرید ویلا در شمال را می کنند سرمایه های متفاوتی در دست دارند. در واقع خرید ویلا در شمال با هر میزان سرمایه ای ممکن است و این میزان سرمایه تحت تاثیر عوامل مختلف در تغییر می باشد. فردی که قصد دارد ویلایی ساحلی در زیباکنار خریداری کند نسبت به فردی که قصد دارد ویلای جنگلی در محمودآباد مازندران بخرد بایستی مبالغ مختلفی از سرمایه را تامین کنند. اما داستان پیچیده تر از این حرف هاست. قیمت خرید ویلا در شمال تحت تاثیرین چندین و چند فاکتور مختلف می باشد که برخی از آن ها بسیار بدیهی و برخی دیگر در دل سایر عوامل مخفی شده اند. اگر می خواهید بدانید که این عوامل چیست و چگونه قیمت ویلای شما را تغییر می دهد در ادامه ما را همراهی کنید.

برای پیش فروش ویلا در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

عوامل تعیین کننده قیمت ویلای شمال

پر طرفدار بودن یک شهر شمالی

یکی از عوامل تاثیر گذار در قیمت ویلای شمال پر طرفدار بودن یک شهر شمالی ست. بی شک هر چه یک شهر محبوبیت بیشتری داشته باشدريال قیمت ویلاهای آن شهر نیز به طور میانگین بالاتر از قیمت سایر ویلاها در شهرهای کم طرفدار می باشد. البته شاید واژه ی طرفدار کمی عامیانه باشد و اصطلاح دقیق تر آن را بتوان همان تقاضا دانست. بی شک شهر های محبوب و پر طرفدار شهرهایی هستند که تقاضا برای خرید ویلا در آن ها یشتر است و اگر کمی از بازی های اقتصادی سر در بیاورید خواهید دانست که با افزایش میزان تقاضا، میزان قیمت ویلا نیز رشد خواهد کرد و رو به افزایش خواهد رفت. دقت داشته باشید که از واژه میانگین استفاده شد به این معنا که شاید در یک شهر محبوب و پر تقاضا بتوانید ویلایی با قیمتی کمتر از یک ویلا در شهری کم تقاضا تر پیدا کنید و این نکته به معنای نقض شدن این قاعده نیست؛ صحیح ترین جمله ای که در این رابطه می توان گفت این است که به طور کلی میانگین قیمت ویلا در شهرهای پر تقاضا بیش از سایر شهرها می باشد.

برای خرید ویلا در بهدشت چمستان با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

متریال و مصالح استفاده شده در ساخت ویلا

مورد دیگری که روی قیمت ویلای شمال موثر می باشد متریال و مصالح استفاده شده در ساخت ویلا می باشد. بی شک هر چه مصالح استفاده شده در ساخت ویلا کیفیت بالاتری داشته باشد قیمت ویلا هم افزایش پیدا خواهد کرد. هیچ گاه مرتکب این اشتباه نشوید و به خاطر خرید ویلای ارزان تن به خرید ویلایی با متریال های بی کیفیت ندهید چرا که قطعا در چند سال آینده هزینه های تعمیرات سرسام آوری را روی دست تان خواهد گذاشت. آب و هوای شمال، آب و هوایی شرجی می باشد و ممکن است مصالح مورد استفاده در ساخت ویلا در صورت عدم دارا بودن کیفیت به سرعت تخریب شوند بنابراین خود را در دام اینگونه مشکلات گرفتار نکنید. سعی کنید با پرداخت هزینه معقول دست به خرید ویلایی با متریال های با کیفیت و شیوه ساخت اصولی بزنید.

داشتن یا نداشتن سند؛ مسئله این است!

اگر دیدید یک ویلا در شمال با موقعیتی خوب و چشم اندازی عالی قیمتی بسیار ارزان دارد شک نداشته باشید که گره ای در کار است. یکی از گره های موجود می تواند عدم دارا بودن سند باشد. ویلاهایی که فاقد سند هستند و یا مشکلاتی قانونی در ساخت و ساز دارند با قیمتی بسیار ارزان به فروش می رسند و متاسفانه هنوز هم هستند مشتریانی که تن به خرید این ویلاها می دهند. اما هرگز مرتکب این اشتباه نشوید چرا که خرید ویلای فاقد سند می تواند دردسرهای ناخوشایندی را برای شما ایجاد کند. با خرید ویلای غیر قانونی نه تنها متحمل ضررهای مالی می شوید، بلکه ممکن است توسط قانون نیز مشمول برخی تخلفات شوید. بنابراین هیچ گاه به خاطر قیمت ارزان یک ویلای فاقد سند دست به خرید آن نزنید و خرید ویلای سنددار شمال را در اولویت قرار دهید.

امنیت منطقه ای که ویلا در آن مستقر شده

نکته ی مهمی که روی قیمت خرید ویلای شمال تاثیر گذار است امنیت منطقه ای می باشد که ویلای در آن مستقر شده. هرچه امنیت منطقه کمتر باشد و اصطلاحا منطقه دور افتاده تر باشد مطمئنا قیمت آن نیز کمتر خواهد بود و بالعکس. هرچه میزان امنیت منطقه بهتر باشد بی شک روی قیمت ویلا نیز تاثیر گذار است چرا که اساسا به عنوان یکی از آپشن های ویلا به حساب می آید. بنابراین به هنگام خرید ویلا دقت داشته باشید که امنیت منطقه را چک کنید. چنانچه خرید ویلا در منطقه ای امن و آسوده برای شما هزینه ی بیشتری را رقم می زد دچار تردید نشوید و پرداخت این هزینه را تقبل کنید چرا که زندگی در مناطق نا امن نه تنها از لحاظ روحی و جانی بلکه از لحاظ مالی نیز به شما ضررهای بزرگی خواهد رساند.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

چشم انداز ویلا

این مورد، موردی ست که فروشندگان ویلا بسیار روی آن مانور می دهند چرا که اساسا چشم انداز ویلا برای مشتریان بسیار مهم است و از طرفی تاثیر زیادی روی قیمت ویلا دارد. ویلایی که دارای چشم انداز مستقیم به دریا می باشد با ویلایی که چشم انداز آن توسط ساختمان های دیگر کور شده دارای قیمت یکسان نیستند حتی اگر در یک منطقه قرار داشته باشند. به عنوان مثال ویلایی که در خط اول دریا یا پلاک اول جنگل قرار دارد با ویلایی که کمی دورتر از خط دریا و جنگل واقع شده و چشم انداز کمی به این مناظر دارد قیمت شان متفاوت است.

دسترسی به مناطق شهری

نمی توان از این مورد ساده عبور کرد. دسترسی به مناطق شهری یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار روی قیمت ویلای شمال است. قیمت ویلای شمال با توجه به میزان دسترسی به امکانات شهری تعیی می شود. ویلاهایی که در نزدیکی مناطق شهری قرار دارند قیمتی بیشتری دارند. به عنوان مثال قیمت ویلایی که برای دسترسی به مناطق شهری باید از جاده های کوهستانی عبور کرد و خود را از جاده های پیچ در پیچ شمالی به مرکز شهر رساند با قیمت ویلایی که در نزدیکی سال قرار دارد و سریعا می توان به مناطق شهری دسترسی پیدا کرد متفاوت است. اساسا علت تفاوت قیمت ویلاهای ساحلی و جنگلی نیز همین است. در ویلاهای جنگلی شما کمی دورتر از مناطق شهری ساکن می شوید و برای دسترسی به مناطق شهری باید از جاده های جنگلی عبور کنید در حالی که در مناطق ساحلی دسترسی عالی به مراکز شهری دارید.

برای خرید ویلا شهرکی در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

امکانات موجود در ویلا

این مورد از جمله موارد بدیهی می باشد که روی قیمت ویلای شمال بسیار موثر است. برخی از ویلاهای شمالی دارای امکاناتی نظیر استخر، جکوزی، سونا، سالن ورزش، سینمای خانگی، زمین بازی و سیستم های هوشمند می باشند در حال که بسیاری از ویلاها فاقد این امکانات هستند و یا فقط تعدادی از این امکانات را دارند. به طور کلی نوع امکانات موجود در ویلا و تعداد آن ها روی قیمت ویلای شمال بسیار موثر است. پس اگر قصد خرید ویلایی مقرون به صرفه را دارید اقدام به خرید ویلایی با امکانات کمتر نمایید.

نوساز بودن ویلا

اگر ویلایی که قصد خرید آن را دارید ویلایی ست که چند سال از ساخت آن می گذرد، بی شک قیمت آن کمتر از یک ویلای نوساز خواهد بود. ویلاهای نوساز قیمت بالاتری دارند و این تفاوت قیمت در خرید ویلای نوساز شمال کاملا منطقی می باشد. با این وجود افرادی که قصد دارند صرفه اقتصادی بیشتری را در خرید ویلای شمال تجربه کنند اغلب به دنبال ویلاهای چند سال ساخت اما با کیفیت هستند.

رونق اقتصادی منطقه

یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت ویلای شمال رونق اقتصادی منطقه می باشد. شما با خرید ویلا در مناطقی که از لحاظ اقتصادی رونق بالایی دارند ملزم به پرداخت هزینه ای بیشتر خواهید بود چرا که اساسا در این مناطق رشد قیمت ها نیز بسیار سریع تر از مناطق دیگر رخ می دهد و همین نکته باعث می شود میزان بازدهی و سودآوری شما در این سرمایه گذاری افزایش پیدا کند. به عنوان مثال منطقه ای مانند زیباکنار که نزدیک به بندر تجاری می باشد و رونق اقتصادی بالایی در آن جریان دارد در واقع منطقه ای است که قیمت ویلا در آن با قیمت نسبت به سایر مناطق بیشتر است و از طرفی همین رونق اقتصادی منجر به رشد سریع تر قیمت ویلا و افزایش بازدهی خواهد شد. بنابراین می توان رونق اقتصادی منطقه را عاملی موثر در قیمت ویلای شمال دانست. رونق گرفتن کسب و کارها در یک منطقه می تواند قیمت ویلاهای آن منطقه را تحت تاثیر خود قرار دهد.

برای خرید ویلا در رویان با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

دکوراسیون داخلی ویلا

 از دیگر عوامل مهم و تاثیر گذار در قیمت ویلای شمال می توان به دکوراسیون داخلی ویلا اشاره کرد. دکوراسیون داخلی ویلا هرچه شیک تر باشد و در طراحی آن از طراحان خبره تر و خلاق تری استفاده شده باشد بی شک قیمت ویلا نیز افزایش پیدا خواهد کرد. بنابراین می توان دکوراسیون داخلی را عاملی مهم در قیمت ویلای شمال دانست.

نتیجه گیری

قیمت ویلای شمال تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد. از نرخ و ارز و تورم گرفته تا متراژ ویلا که شاید بدیهی ترین مورد باشد. بنابراین برای خرید ویلا در شمال باید یک برنامه ریزی دقیق و حساب شده داشته باشید و تاثیر تمام عوامل را در نظر بگیرید تا در نهایت بتوانید ویلایی با قیمت ایده آل در منطقه ی دلخواه تان خریداری کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×