گیلان ، زیبا کنار
0133416

معایب ویلاهای متراژ بالا چیست؟

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-01-14
معایب ویلاهای متراژ بالا

برای افرادی که در مرکز و جنوب کشور زندگی می‌کنند، به‌خاطر آب و هوای خشک و گرمی که وجود دارد طبیعت سبز کمتر دیده می‌شود. اغلب این افراد شمال کشور را برای سفر انتخاب می‌کنند چرا که دارای آب و هوای خوب ، محیط بکر و آرام و بدون خشک‌سالی است. ویلاهای موجود در شمال کشور دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از این ویلا ها دارای متراژ های متفاوتی هستند در حال حاضر برخی از ویلا ها در شمال کشور به ویلاهای متراژ بالا معروف هستند این ویلا ها معمولاً بیش از 500 متر هستند.ویلهای متراژ بالا علاوه بر مزایای زیادی که دارند خالی از عیب نیستند در ادامه ی مقاله قصد داریم تا معایب ویلاهای متراژ بالا را بررسی کنیم.

یکی از دلایل محبوبیت شمال کشور برای مردم دریا و ساحل زیبای شمال است،  اغلب افراد ترجیح می‌دهند تا از فضای آرام ساحل و دریا برای استراحت و فرار از شلوغی شهرهای بزرگ استفاده کنند. استرس، آلودگی هوا و مشکلات شهر نشینی در شهرهای بزرگ و صنعتی باعث شده است تا اغلب افراد برای تعطیلات و روزهای پایانی هفته به‌دنبال فضایی آرام برای سکونت باشند تا از شلوغی فضای شهری در امان باشند.

ویلای متراژ بالا به چه نوع ویلاهایی گفته می‌شود؟

به‌طور کلی در شمال کشور به ویلاهایی که بیش از 500 متر هستند ویلای متراژ بالا گفته می‌شود. این ویلا های معمولاً به‌صورت دوبلکس و دارای امکانات و تجهیزات مختلف و فراوانی هستند. ویلاهای متراژ بالا در کنار مزایایی که دارند دارای معایبی نیز هستند .

معایب ویلاهای متراژ بالا

هزینه خرید بالا

یکی از مهم‌ترین و بزرگ ترین ایراد ویلاهای متراژ بالا هزینه خرید زیاد این دسته از ویلا ها است. قیمت حدودی فروش ویلا های متراژ بالا در شمال کشور از 100 میلیارد تومان شروع می‌شود و با توجه به امکانات ویلا و سال ساخت و محل قرار گیری ویلا این هزینه بسیار بالا تر هم می رود. علاوه بر مواردی که در بالا به آن ها اشاره کردیم مواردی دیگری نیز در قیمت تمام شده ی ویلا در شما کشور نقش دارند، به‌طور معمول مصالحی که برای ساخت ویلاهای متراژ بالا به کار می روند با مصالح ویلاهای عادی متفاوت هستند و عمدتاًاز خارج از کشور وارد می‌شوند یا از مصالح درجه یک داخلی هستند همین امر باعث می‌شود تا قیمت تمام شده ی ساخت ویلا بسیار بالا برود در نتیجه قیمت فروش ویلا نیز بسیار بالا تر است. در سال‌های اخیر به‌دلیل نوسانات شدید بازار قیمت تمام شده ی ساخت ویلا های متراژ بالا بسیار افزایش پیدا کرده است، به‌همین دلیل است که حداقل قیمت فروش ویلاهایی با متراژ بالای 500 متر در شمال کشور 100 میلیارد تومان به بالا است که نسبت به سال‌های گذشته بسیار افزایش پیدا کرده است حتی بیشتر از 100 درصد. ویلا های متراژ بالا برای همه افراد مناسب نیستند و اغلب افراد جامعه توان خرید این نوع ویلا ها را ندارند.

مصالح

به‌طور کلی مصالحی که برای ساخت در یولای شمال به کار می روند گران تر از مصالحی هستند که در ویلاهای عادی به کار می روند. این دسته از ویلا ها عمدتاًدارای سنگ های گرانیتی و مصالحی هستند که از خارج از کشور وارد می‌شوند و با توجه به گران شدن دلار در سال‌های اخیر هزینه ساخت ویلاهای متراژ بالا نیز افزایش پیدا کرده است.

هزینه نگهداری بالا

یکی دیگر از معایب ویلاهای متراژ بالا هزینه نگهداری بالای این دسته از ویلا ها است. هر چه امکانات ویلا بیشتر باشد هزینه نگهداری آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. استخر، باغچه، سیستم امنیتی ویلا همه نیاز به نگهداری و تعمیر دارند که باعث می‌شود هزینه نگهداری ویلا بالاتر برود. علاوه بر این اگر مایل باشید برای ویلا نگهبان تهیه کنید هزینه آن نیز جدا محاسبه خواهد شد.

 

هدف شما از خرید ویلای ساحلی

در انتها باید توجه داشته باشید که هدف افراد از خرید ویلا با هم متفاوت است و همین تفاوت در هدف باعث می‌شود تا افراد مختلف انتخاب های متفاوتی با هم داشته باشند برای مثال برخی از افراد تنها برای سرمایه‌گذاری همان‌طور که اشاره کردیم به‌دنبال خرید ویلا هستند و برایشان امکانات ویلا یا مکان قرار گیری ویلا در اولویت قرار ندارد‌ .

دوبلکس وبدن ویلا

ویلاهای متراژ بالا معمولاً به‌صورت دوبلکس ساخته می‌شوند و به‌همین دلیل برای افرادی که دوست ندارند به‌صورت دسته جمعی به سفر بروند اصلاً انتخاب مناسبی نیست. علاوه بر این افرادی که به‌دنبال سرمابه گذاری و اجاره ویلا هستند نباید به سراغ خرید ویلای متراژ بالا برای ااجره باشند چرا که تنها تعداد معدودی از افراد توانایی اجاره این دسته از ویلا ها را دارند.

مکانی  برای تفریح در تمام فصول سال داشته باشند مسلم است که برای دسته ی  دوم مکان قرار گیری ویلا نسبت به قیمت در میزان ترقی ویلا در آینده در اولویت بالاتری قرار دارد. توجه داشته باشید که حتماًً ویلاهای ساحلی را خریداری کنید چرا که برخی از افراد سودجو به‌دلیل محبوبیتی که ویلاهای ساحلی  در بین افراد دارند اقدام به فروش یک ویلا به چند نفر می‌کنند حتماًً ویلای ساحلی را از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه ساخت ویلا تهیه کنید.

توجه داشته باشید که هنگامی که قیمت ویلا ها بسیار بالاتر یا پایین‌تر از حد معمولاًً گزارش می‌شوند بدین معنی نیست که همان فصل یا همان دوره، بهترین زمان برای خرید ویلا محسوب می‌گردد.

فروشندگان مختلف تصمیم می‌گیرند که در فصل‌های مختلف قیمت ویلا چه میزان باشد، به‌همین دلیل است که توصیه می‌شود در خرید ویلا عجله نکنید و فکر نکنید ویلایی از این ویلا بهتر برای شما وجود ندارد.

برای خرید ویلاهای قدیمی یا ویلاهایی که در بافت اصلی شهر قرار دارند باید دقت بیشتری به خرج دهید این ویلا ها به‌دلیل اینکه در بافت شهر قرار دارند با ویلاهایی که در ساحل یا جنگل قرار دارند متفاوت هستند و می‌توان به‌عنوان یک خانه از
آن ها نام برد تا ویلایی برای استراحت در مدت کوتاه.

ویلای دوبلکس چیست؟

ویلاهای دوبلکس از جمله ویلاهایی هستند که به‌صورت دو طبقه ای هستند.ویلاهای دوبلکس یکی از انواع ویلاها هستند که شما می‌توانید از حداکثر فضایی که در اختیار دارید استفاده کنید. معمولاًً ویلاهای دو طبقه از نظر طراحی نیز بسیار زیا و خاص تر طراحی می‌شوند و توجه اکثر مخاطبان را به خود جلب میکنند. یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد تمایل به استفاده از ویلای دوبلکس دارند، داشتن فضای بیشتر و چشم‌انداز زیبا تر در مقایسه با ویلاهای فلت است . اگر شما هم خانواده ی پر جمعیتی دارید یا دوست دارید به‌صورت گروهی و خانوادگی سفر کنید، ویلاهای دوبلکس انتخاب بسیار خوبی برای شما هستند چرا که به‌دلیل دوطبقه بودن ویلا اقامت خانواده ها در آن راحت تر است و فضای پرت کمتری وجود دارد، در واقع در ویلاهای دوبلکس از حداکثر فضا بهره برده شده است. با توجه به اینکه قیمت زمین در شمال افزایش پیدا کرده است خرید ویلاهای دوبلکس از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه تر است چرا که شما در واقع پول یک زمین را می دهید اما دو طبقه منزل دارید. درست است که خرید ویلاهای دوبلکس نسبت به ویلاهای فلت بیشتر است ما در مقابل اینکه شما دو طبقه در اختیار دارید با هم به‌صرفه است.

در انتها باید توجه داشته باشید که هدف افراد از خرید ویلا با هم متفاوت است و همین تفاوت در هدف باعث می‌شود تا افراد مختلف انتخاب های متفاوتی با هم داشته باشند برای مثال برخی از افراد تنها برای سرمایه‌گذاری همان‌طور که اشاره کردیم به‌دنبال خرید ویلا هستند و برایشان امکانات ویلا یا مکان قرار گیری ویلا در اولویت قرار ندارد‌ و  اما برخی از افرادی می‌خواهند با خرید ویلا مکانی  برای تفریح در تمام فصول سال داشته باشند مسلم است که برای دسته ی  دوم مکان قرار گیری ویلا نسبت به قیمت در میزان ترقی ویلا در آینده در اولویت بالاتری قرار دارد. توجه داشته باشید که حتماًً ویلاهای ساحلی را خریداری کنید چرا که برخی از افراد سودجو به‌دلیل محبوبیتی که ویلاهای ساحلی  در بین افراد دارند اقدام به فروش یک ویلا به چند نفر می‌کنند حتماًً ویلای ساحلی را از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه ساخت ویلا تهیه کنید.

توجه داشته باشید که هنگامی که قیمت ویلا ها بسیار بالاتر یا پایین‌تر از حد معمولاًً گزارش می‌شوند بدین معنی نیست که همان فصل یا همان دوره، بهترین زمان برای خرید ویلا محسوب می‌گردد.

فروشندگان مختلف تصمیم می‌گیرند که در فصل‌های مختلف قیمت ویلا چه میزان باشد، به‌همین دلیل است که توصیه می‌شود در خرید ویلا عجله نکنید و فکر نکنید ویلایی از این ویلا بهتر برای شما وجود ندارد.

برای خرید ویلاهای قدیمی یا ویلاهایی که در بافت اصلی شهر قرار دارند باید دقت بیشتری به خرج دهید این ویلا ها به‌دلیل اینکه در بافت شهر قرار دارند با ویلاهایی که در ساحل یا جنگل قرار دارند متفاوت هستند و می‌توان به‌عنوان یک خانه از آن ها نام برد تا ویلایی برای استراحت در مدت کوتاه.

نتیجه‌گیری

ویلا های متراژ بالا در کنار مزایا و فضای زیادی که در اختیار شما قرار می‌دهند دارای معایب نیز هستند که در این مقاله به معایب ویلاهای متراژ بالا اشاره کرده‌ایم. به‌طور کلی ویلاهای متراژ بالا هزینه خرید و اجاره زیادی دارند و بیشتر برای افرادی توصیه می‌شوند که دوست دارند به‌صورت جمعی و گروهی سفر کنند.شرکت انبوه سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت و ساز شهرک های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است. مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد. اگر شما هم قصد ساخت و ساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است.

 

 

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×