گیلان ، زیبا کنار
0133416

معرفی انواع ویلاهای پیش‌ساخته

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-05-16
ویلاهای پیش ساخته

ویلاهای پیش‌ساخته

اخیرا در صنعت ساختمان سازی، روش جدیدی ایجاد شه است که با در آن به جای استفاده از روش‌های سنتی برای ساخت و ساز، از ساختمان‌های پیش‌ساخته استفاده می‌شود. ایده اصلی استفاده از ویلاهای پیش‌ساخته این است که اگر نمی‌توانید ویلای مورد علاقه خود را بخرید می‌توانید در حد بودجه خود آن را بسازید! در این مقاله با شرکت انبوه سازان آرش سازنده شهرک های ویلایی آرش ، معتبرترین شرکت در زمینه ساخت ویلا در زیباکنار ، ویلا شمال و ویلا گیلان ، ویلا انزلی همراه شوید تا اطلاعات جامع و کاملی را در رابطه با ویلاهای پیش‌ساخته بدست آورید.

ویلا پیش‌ساخته چیست؟

در حالت کلی به سازه ای که آماده است و هنگام استفاده از آن شما قابلیت جا به جایی سازه را خواهید داشت. از این نوع سازه های پیش‌ساخته در ساخت انواع ساختمان‌های مسکونی و ویلاها استفاده می‌شود. این نوع ساختمان‌های پیش‌ساخته طرفداران زیادی به‌سرعت پیدا کرده‌اند ولی باید دید آیا استفاده از این نوع سازه برای شما به‌صرفه خواهد بود یا نه. البته توجه داشته باشید بسته به سلیقه و نیاز شما، می‌توانید سفارش خود را به کارخانه اعلام کنید.

تاریخچه ویلاهای پیش‌ساخته :

اولین ساختمان پیش‌ساخته که به قلعه مهروف است در سال 1160 ساخته شده است. بعد از آن در در قرن 16، این نوع سازه ابتدا در هند مور توجه زیادی قرار گرفت و سپس در قرن 19 برای جنبازانی که از جنگ های جهانی باز می گشتند و همچنین افرد متوسط در امریکا مورد استفاده قرار گرفتند.

انواع ویلا پیش‌ساخته کدامند؟

زمانی که شما می‌خواهید از سازه های پیش‌ساخته برای ساختمان و یا ویلای خود استفاده کنید اولین گام اسن ایت که شما نوع سازه مورد نظر خود را تعیین کنید. بنابراین بر اسس نیاز، سلیقه و توان مالی خود یکی را انتخاب نمایید. برای انجام این کار بهتر است که از یک مهندس با تجربه استفاده کنید تا علاوه بر ظاهر به ویژگی‌های اصلی سازه توجه داشته باشد. برای انتخاب یکی از انواع ویلاهای پیش‌ساخته مواردی مانند مقررات محلی، شرایط حمل و نقل، آب و هوا بسیار تأثیرگذار هستند.

  • ویلای دوبلکس پیش‌ساخته :

بسیاری از افراد هنگام خرید ویلا در شمال ظاهر ویلای برایشان دارای اهمیت زیادی است. از طرفی بیشتر افراد علاقه زیادی به ویلاهای دوبلکس دارند. استفاده از ویلاهای پیش‌ساخته این امکان را در اختیار شما قرار می‌دهد تا سازه مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

  • کانکس پیش‌ساخته :

اگر دارای یک خانه هستید و تنها به فکر جایی برای گذران تعطیلات خود هستید، می‌توانید از این نوع سازه برای ویلاهای پیش‌ساخته ارزان استفاده نمایید. این نوع ویلای پیش‌ساخته بسیار از نظر میزان مصرف انرژی مقرون‌به‌صرفه است و سبک وزن بوده و قابلیت حمل خواهد داشت. سایز این نوع سازه پیش‌ساخته از 60 الی 150 متر مربع است.

  • خانه‌های متوسط پیش‌ساخته:

همان‌طور که از نام این خانه مشخص است برای افرادی که تنها زندگی می‌کنند استفاده از این نوع ویلای پیش‌ساخته مناسب است. معمولاً یک طبق و یا 1.5 طبقه هستند و مساحت آن ها بین 20 الی 80 متر مربع هستند. نگران کوچک بودن این فضا نباشید چرا که از کوچکترین قسمت های آن به بهترین شکل استفاده شده است.

  • خانه‌های کوچک پیش‌ساخته:

زمانی که مسئله فضای در دسترس برای ساخت ویلای پیش‌ساخته و همچننی بودجه در دسترس زیاد نباشد شما می‌توانید از این نوع سازه که دارای مساحت کمتر از 20 متر مربع است، استفاده کنید. نگران نباشید در این نوع سازه تمام موارد ایمنی و عایق و … رعایت شده است.

انواع ویلاهای پیش‌ساخته از نظر روش ساخت و ساز :

  • از پیش برش داده شده :

برای ساخت و ساز یک خانه شما باید از یک نجار متبحر استفاده کنید تا المان های مختلف را برای شما برش دهد. در این حالت می‌توانید از این سازه های از پیش برش داده شده استفاده نمایید تا هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی کنید. البته کیفیت این نوع سازه ها به سازمانی بستگی دارد که از آن خریداری می‌کنید.

  • قاب های چوبی :

سازه های پیش‌ساخته چوبی بیشتر در کشور انگلستان مورد استفاده قرار می‌گیرند. ابن نوع سازه بعد از این که برش های مورد نیاز آن انجام می‌شود در کارخانه‌ها مونتاژ شده و به دست کاربر می‌رسند. نسبت به سازه های پیش برش داده شده، این نوع سازه بنا به دلایل زیر گران‌قیمت تر بوده :

  • انجام کارهای بیشتر روی این سازه در کارخانه
  • هزینه مل و نقل بیشتر به‌دلیل حجم و جرم سازه ها

برای استفاده از این نوع سازه شما تنها باید از یک وسیله حمل و نقل خوب استفاده کنید تا در چند روز به ویلای پیش‌ساخته خود برسید. چون این سازه ها از پیش به یکدیگر مونتاز شده‌اند زمان کوتاهی برای ساخت آن ها طول می‌کشد.

  • سازه های آماده و پوشیده شده :

منظور از این نوع سازه برای ساخت ویلاهای پیش‌ساخته، سازه ای است که در کارخانه تمام موارد مورد نیاز مانند عایق کاری سازه، نصب در و پنجره و حتی در برخی موارد اجرای تاسیسات اولیه و … انجام شده است. مسلما قیمت این نوع سازه بیشتر از انواع دیگر است ولی از هر جهت می‌تواند برای شما بهتر باشد. با استفاده از این نوع سازه تقریبا 80 درصد از مراحل ساخت ویلای شما به انجام رسیده است.

  • سازه های مدولار :

اصطلاح دیگری که برای این نوع سازه از پیش‌ساخته شده استفاده می‌شود جعبه های آماده است. این نوع سازه طرفدارتن زیادی دارد و تنها شما بسته به سلایق شخصی خود می‌توانید تغییراتی در آن ایجاد کنید وگر نه این ویلا از هر نظر آماده است.

 

همراهان عزیز در این مقاله ما تنها به معرفی انواع ویلاهای پیش‌ساخته پرداختیم. این نوع ویلا نیز مانند هر چیز دیگری در زندگی دارای مزایا و معایب منحصر به خود است. در مقاله‌های بعدی همراه ما باشید تا در رابطه با مزایا و معایب ویلاهای پیش‌ساخته اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×