گیلان، زیباکنار
0133416

میانگین قیمت خریدوفروش ویلا در شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-12-10
ساخت‌وساز ویلا

میانگین قیمت خریدوفروش ویلا در شمال چگونه است؟ بسیاری از ما دوست داریم تا در شمال ویلا داشته‌ باشیم و در زمان‌های تعطیلی خصوصاً تعطیلات آخر هفته به‌راحتی بدون داشتن دغدغه‌ی جا، به شمال کشور سفر کنیم.

اگر شما هم قصد خرید ویلا در شمال را داشته‌ باشید حتماً با این سؤال روبه‌رو شده‌اید که بهترین زمان خرید ویلا در شمال چه فصلی است؟

علاوه بر سفر بسیاری از افرادی که به‌دنبال سرمایه‌گذاری و تغییر سبک زنگی و مهاجرت به شهر دیگری هستند نیز به‌دنبال خرید ویلا در شمال کشور هستند.

عواملی مختلفی در میزان قیمت ویلا در شمال کشور تفش دارند. مسلم است که اگر شما در فصل مناسب اقدام به خرید ویلا در شمال کشور نکنید امتیازاتی نظیر خرید یک ویلا قیمت مناسب را از دست می‌دهید.

معمولاً ارزیابی بهترین فصل خرید ویلا در شمال با توجه به‌ شرایط بازار و استقبال مشتریان از خرید و فروش، مشخص می‌شود.

قیمت انواع ویلا

برای اینکه بتوانید ویلایی خوب و با توجه به خصوصیاتی که مدنظر دارید خریداری کنید باید زمان زیادی را صرف کنید و گزینه‌ها مختلف را بررسی کنید. ویلاها به‌طور عمده در شمال کشور به دو دسته ویلاهای روستایی و شهری تقسیم می‌شوند.

  • ویلاهای شهری ویلاهایی هستند که در مناطق شهری و عمدتاًدر مرکز شهرهای بزرگ شمال کشور ساخته می‌شوند.
  • ویلاهای روستایی ویلاهایی هستند که در مناطق دنج‌تر و بافت روستایی مناطق شمال کشور ساخته می‌شوند.

ویلاهای روستایی و شهری از نظر نوع بافت و مصالحی که در ساخت آن‌ها به‌کار می‌رود با هم تفاوت‌هایی دارند. همین تفاوت‌ها باعث می‌شود تا قیمت تمام‌شده ویلاهای روستایی و شهری با هم متفاوت باشد.

تفاوت در نوع ویلا و ساختار و مصالح به‌کاررفته باعث می‌شود تا قیمت فروش ویلا نیز متفاوت باشد. قیمت ویلا در شمال کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد در ادامه مقاله به تمام این موارد اشاره خواهیم کرد و میانگین قیمت ویلا در شمال کشور را بررسی می‌کنیم.

اگر شما هم قصد خرید ویلا در شمال کشور را دارید، در ادامه مقاله همراه ما باشید.

قیمت خرید ویلا در شمال

ویلاهایی که در بافت روستایی ساخته می‌شوند بافت متفاوت‌تری با ویلاهایی دارند که در شهر ساخته می‌شوند. این ویلاها عمدتاً ساده و به‌ دور از بافت کلاسیک و مدرن ساخته می‌شوند. اغلب این دسته از ویلاها با چوب ساخته می‌شوند و دارای یک طبقه هستند.

ویلاهای روستا متراژ کمتری دارند و در کنار خانه‌های روستایی قرار دارند. به‌همین دلیل زیاد نزدیک دریا و جنگل نیستند.

این ویلاها برای کسانی که عاشق بافت روستایی و حال و هوای روستا هستند، بسیار مناسب است. وقتی از ویلای روستایی‌تان خارج می‌شوید ممکن است پای شما در گل‌ولای فرو رود. این امر در چنین ویلاهایی امری کاملاً طبیعی است.

ویلاهای روستایی

این مدل از ویلاها به‌دلیل بافت ساده‌تر و محلی که در آن قرار دارند، قیمت کمتری نسبت به ویلاهای شهری دارند. این دسته از ویلاها برای افرادی که نیاز به سفر مداوم به شمال کشور را دارند انتخاب مناسبی است.

ویلاهای واقع‌ در روستاها عمدتاً با توجه به متراژ، بین 200 تا 500 میلیون تومان قیمت دارند و نسبت به ویلای‌های شهری و ویلاهایی که در مناطق جنگلی و ساحلی قرار دارند بسیار ارزان‌تر هستند.

ویلاهای شهری

عمده ویلاهایی که در مناطق شهری شمال کشور ساخته می‌شوند، بسیار گران‌تر از ویلاهای روستایی هستند. این دسته از ویلاها جدید هستند و اغلب از مصالحی در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود که گران‌تر از مصالحی هستند که در ساخت ویلاهای روستایی از آن‌ها استفاده می‌شود.

ویلاهای شهری، از جمله ویلاهایی هستند که بیشتر برای اجاره به‌کار می‌روند. انواع مختلف آن‌ها، ویلاهای یک طبقه و دوبلکس هستند. اکثر ویلاهای شهری در مناطق مرکز شهر قرار دارند، دسته‌ای نیز در کنار دریا قرار دارند. به‌ همین دلیل بسیار گران‌تر هستند.

خرید ویلا در مناطق شهری شمال کشور به‌دلیل دارابودن امکاناتی مثل گاز، آب و برق گران هستند و با توجه به متراژ معمولاً قیمتی بین 500 تا 1 میلیارد تومان دارند.

شهرهای شمالی کشور همواره یکی از انتخاب‌های مسافران برای گذراندن تعطیلات است و به‌ همین دلیل ساخت ویلا در شمال کشور شدت بیشتری گرفته است. با این حال باز هم تقاضا برای خرید ویلا روزبه‌روز بیشتر می‌شود.

با توجه به اینکه تمام  زمین‌های شمال کشور برای ساخت‌وساز مناسب نیستند، در حال حاضر خرید ویلا به سختی انجام می‌گیرد. چراکه در مناطقی که طرفدار بیشتری برای خرید ویلا وجود دارد، اغلب زمین‌ها ساخته‌ شده‌اند و دیگر زمینی برای ساخت ویلا وجود ندارد.

بنابراین اگر شما قصد ساخت ویلا یا خرید در این مناطق را دارید باید دقت و صبر بیشتری داشته‌ باشید. در این مناطق قیمت ویلا عمدتاً از سایر مناطق کشور بیشتر است. همین امر نیز باعث می‌شود تا افرادی که با خرید ویلا در این مناطق اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند به‌ سود قابل‌توجهی برسند.

تأثیر فصل بر قیمت ویلا

خرید ویلا چه در مناطق روستایی و چه در مناطق شهری در برخی از فصل‌ها از سایر فصول سال گران‌تر است. بر عکس این مسئله نیز صادق است و خرید ویلا در برخی از فصول سال در مناطق شمال کشور بسیار ارزان‌تر است. پیشنهاد می‌شود اگر برای خرید ویلا در شمال کشور عجله ندارید، کمی صبر کنید و در فصلی برای خرید ویلا چه در مناطق شهری و چه در مناطق روستایی اقدام کنید که قیمت خرید ویلا کمتر باشد.

در ادامه مقاله فصولی را که در آن خرید ویلا در مناطق روستای و شهری به‌صرفه‌تر است بررسی خواهیم کرد:

مزایای خرید ویلا در فصل پاییز

خرید ویلا در پاییز کمتر از سایر فصول سال است. به‌دلیل اینکه مدارس در فصل پاییز باز می‌شود، خانواده کمتر به شمال کشور سفر می‌کنند و تعداد افرادی که به شمال کشور سفر می‌کنند و قصد خرید ویلا دارند کاهش پیدا می‌کند.

در نتیجه اینکه تعداد خریداران در فصل پاییز کم است، قیمت ویلا در این فصل به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. اگر چه فصل پاییز بلافاصله پس از فصل تابستان قرار دارد و خرید و فروش ملک در تابستان به فصل پاییز ادامه دارد، اما به اندازه آن پررونق نیست.

برای افرادی که تمایل دارند از وام خرید املاک برای خرید ویلا استفاده‌کنند فصل پاییز بهترین فصل برای خرید ویلا است. شرایط اعطای وام برای خرید املاک در فصول مختلف متفاوت است و فصل پاییز بهترین فصل برای دریافت وام املاک است.

 مزایای خرید ویلا در زمستان

برخی از افراد زمستان را برای خرید ویلا در شمال کشور انتخاب می‌کنند. با توجه به آب‌وهوای شمال در فصل زمستان گزینه‌های کمتری برای خرید ویلا وجود دارند در واقع رقابت کمتری بین فروشندگان وجود دارد.

این یک مزیت برای خریداران به‌شمار می‌رود که می‌توانند هنگام معامله بهتر مذاکره کنند و با قیمت مناسب‌تری ویلا را خریداری کنند. برخی از مشاوران املاک معتقد هستند که قیمت ویلا در پاییز به‌دلیل اینکه تقاضا برای خرید یک باره کاهش پیدا می‌کند، افت شدیدی را تجربه می‌کند.

فصل زمستان فصلی مناسبی برای خرید ویلا نیست و شرایط آب‌وهوا برای جست و جو اصلاً مناسب نیست. تنها افرادی در فصل زمستان اقدام به خرید ویلا می‌کنند که پول کمی‌ دارند و تمایل دارند ویلایی ارزان خریداری کنند. قیمت ویلا در زمستان نسبت به پاییز ده درصد کمتر است.

مزایای خرید ویلا در فصل بهار

بازار خرید و فروش ویلا در شمال در فصل بهار بسیار داغ و پر رونق است. فروشندگان هر ساله متوجه این امر هستند و از این فرصت استفاده می‌کنند به‌همین دلیل است که هر فروشنده‌ای قیمت متفاوتی برای ملک ارائه می‌دهد.

یکی از ویژگی‌های مهمی که در فصل بهار وجود این است که به‌دلیل سرسبزی، منظره اطراف ویلا کاملاً مشخص است و شما می‌توانید به‌راحتی متوجه شوید که آیا این ویلا آرامش‌بخش و زیبا هست یا خیر.

علاوه بر این اگر ویلا نیاز به طراحی و باز سازی داشت می‌توانید این کار را در تابستان انجام دهید. درست است که خرید ویلا در فصل بهار بسیار پر رونق است اما قیمت‌ها در این فصل ارزان نیستند و اغلب قیمت ملک در این فصل نوسان بیشتری دارد.

یکی از مزیت‌های خرید ویلا در فصل بهار این است که به‌دلیل آب و هوای مناسب، اسباب‌کشی و حمل‌ونقل وسایل راحت‌تر است و از گرمای شدید و سرما خبری نیست.

مزایای خرید ویلا در فصل تابستان

مشابه‌تر قیمت ویلا در تابستان نیز به‌شدت افزایش پیدا می‌کند، هوای شمال در تابستان گرم‌تر از بهار است و رطوبت هوا بیشتر است. به‌همین دلیل جست‌وجو برای پیداکردن ویلای مناسب سخت‌تر از سایر فصل‌ها است.

به‌دلیل اینکه مدارس در فصل تابستان تعطیل هستند خانواده‌ها می‌توانند با فرزندشان به شمال کشور بروند و علاوه بر انتخاب ویلای موردنظر از طبیعت لذت ببرند.

فروشندگان ویلا معمولاً فصل تابستان را بیشتر از سایر فصول دوست دارند. در این فصل ویلاها زودتر به فروش می‌رسند، چون تقاضا برای خرید افزایش پیدا می‌کند. هرچه قدر ویلا در منطقه خوش آب‌وهواتری قرار داشته باشد و امکانات اولیه رفاهی در نزدیکی آن قرار داشته‌ باشند ویلا سریع‌تر به فروش می‌رسد.

نتیجه‌گیری قیمت خرید و فروش ویلا

شرکت انبوه‌سازان آرش یکی از شرکت‌های معتبر و پیشرو در زمینه تولید ویلا در شما کشور به خصوص منطقه آزاد انزلی است.  شما می‌توانید با هر مقدار بودجه‌ای که در اختیار دارید از این شرکت ویلای مناسب و معتبر تهیه کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×