گیلان، زیباکنار
0133416

نکات مهم هنگام مسافرت به شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-11
مسافرت به شمال

مطمئناً هدف از مسافرت به شمال و اقامت در این خطه، داشتن اوقاتی خوش و مفرح است و هیچ کس دوست ندارد که با دل آشوبه هایی مداوم، سفر را به کام خود و همراهانش تلخ نماید. بنابراین باید نکات مهم هنگام مسافرت به شمال را رعایت کنید تا با آرامش قلبی و ذهنی کامل راهی جاده‌های پر پیچ و خم شمالی شوید و سفری هیجان‌انگیز را در حالی که تمام دغدغه ها را پشت سر گذاشته‌اید آغاز نمایید. اگر برای بار اول است که می‌خواهید سفری به شمال داشته‌باشید و یا هر بار به‌نوعی سفر شما با عدم رعایت نکات پیش از سفر خراب شده است ما به شما خواهیم گفت که چگونه و با رعایت چه نکاتی می‌توانید سفری خوش را آغاز کنید.

در مورد مدت‌زمان اقامت تان در شمال برنامه‌ریزی کنید

امان از بی برنامگی که همه‌چیز زیر سرآن است. داشتن برنامه‌ای مدون و شفاف در مورد مقصد شما در شمال و اینکه چه تعداد روزهایی را می‌خواهید در شمال و کدام شهرها سپری کنید بسیار مهم است. شاید شما می‌خواهید سری به چند شهر شمالی بزنید و از چند جای مختلف دیدن‌کنید. بنابراین باید بدانید که این شهرها در چه نقاطی واقع‌شده و کدام یک به‌ترتیب در مسیر حرکت شما قرار دارد. اینکه می‌خواهید چند روز در هر شهر اقامت داشته‌باشید بسیار مهم است؛ به‌عنوان مثال اگر مدت‌زمان سفر شما 5 روز است و می‌خواهید به چند شهر مختلف سر بزنید، چهار روز ماندن در یک شهر بی معناست. بنابراین برنامه‌ریزی دقیقی به‌همراه خانواده و مشورت آن‌ها داشته‌باشید.

بودجه مورد نیازتان را برای مسافرت به شمال برآورد کنید

خطه شمال سراسر تفریحات هیجان‌انگیز و دوست‌داشتنی است که برای استفاده از بسیاری از آن‌ها بایستی هزینه‌ای مجزا از هزینه سفر پرداخت کنید. اینکه هزینه اقامت گاه، هزینه خورد و خوراک و هزینه تفریحات تان حدوداً در چه بازهای خواهد بود بسیار مهم است. در صورت داشتن برنامه‌ریزی در این باره می‌توانید به تمام تفریحات مورد نظرتان برسید و از هیچ‌کدام آن‌ها باز نمانید. توصیه می‌کنیم که تفریحات جدید را در لیست خود قرار دهید تا تجربه هایی جدید از سفر خود کسب کنید.

از چه مسیری قرار است به‌سمت شمال بروید؟

چک کردن جاده‌ها و وضعیت آن‌ها پیش از سفر به شمال بسیار تا بسیار ضروری ست. به‌ویژه در فصولی چون پاییز و زمستان و یا در فصل تعیطلات که برخی جاده‌ها به‌علت بارش برف و یا تردد جاده‌ای بیش از حد بسته هستند. عدم چک کردن جاده‌ها و راهی شدن به‌سمت شمال می‌تواند باعث شود دست از پا دراز تر بدون اینکه پایتان به شمال برسد به خانه برگردید. پس چک کردن وضعیت جاده‌هایی که قصد عبور از آن‌ها را دارید را فراموش نکنید.

چه لوازمی برای مسافرت به شمال احتیاج دارید؟

آیا ویلایی که اجاره کرده‌اید دارای تجهیزات کاملی است و یا باید همراه خود تجهیزات مناسب همون ملحفه، تشک و پتو همراه داشته‌باشید؟ تجهیزاتی که قبل از سفر بایستی بردارید را لیست کنید و این لیست را پیش از راهی شدن بررسی نمایید تا هیچ موردی از قلم نیافتد.

اگر در فصل پاییز یا زمستان سفر می‌کنید، ممکن است آب‌وهوای شهر شما آفتابی بوده اما بارانی سرد در شمال در انتظار شما باشد. بنابراین لباس گرم همراه خود داشته‌باشید. همچنین اگر در فصل تابستان سفر می‌کنید و قصد آب تنی دارید لباس مخصوص شنا را فراموش نکنید. در این باره بهتر است سری به وبسایت‌هایی که در مورد لوازم سفر راهنمایی تان کرده‌اند سری بزنید.

رزرو اقامتگاه پیش از مسافرت به شمال

حتی اگر گرفتار این مصیبت نشده باشید اما از اطرافیان و آشناسان شنیده‌اید که بدون رزرو کردن اقامتگاه مناسب راهی شمال شده‌اند و در مقصد موفق به اجاره کردن ویلا و اقامتگاه نبوده‌اند چرا که تمامی ویلاها از قبل رزرو شده و تکمیل بوده‌اند. این موضوع به‌ویژه در فصول تابستان و تعطیلات نوروز بسیار متداول است، چرا که افرادی زیادی به‌سمت شمال راهی می‌شوند و قصد سپری‌کردن تعطیلات را در این خطه دارند.

توصیه ما به شما این است که به‌هیچ‌عنوان برای اجاره ویلا در شمال، سراغ دلالان نروید چرا که هزینه‌های گزافی را مجبرو به پرداخت خواهید شد. علاوه بر این ممکن است ویلایی فاقد امکانات کافی و مناسب به شما در منطقه‌ای دور افتاده پیشنهاد شود و به‌دلیل ناچار بودن مجبور به قبول اجاره آن شوید.

بهترین راه برای اجاره ویلا در شمال، رزرو آنلاین ویلا است؛ آن هم نه از هر فرد ناشناس و غیر معتبری، بلکه از مجموعه‌های سرشناس و معتبر که در شمال معرف حضور گردشگران هستند.

مجموعه شهرک ساران آرش تمامی خدمات اجاره و رزرو ویلا را برای شما از صفر تا صد انجام خواهد داد. شما می‌توانید ویلایی متناسب با بودجه و امکانات مورد نظر خود اجاره نمایید بدون اینکه مجبور به پرداخت هزینه‌های اضتفی و یا این در و آن در زدن برای اجاره ویلا در مقصد شوید. شما در حالی که تازه پای خود را به شهر مقصد گذاشته‌اید بدون تعلل راهی ویلا خواهید شد. بنابراین اجاره ویلا پیش از عزیمت را فراموش نکنید تا گرفتار مشکلات بعدی نشوید.

چک کردن شرایط آب‌وهوایی

شاید پیش خود بگویید که چه فرقی می‌کند هوای آفتابی، ابری یا بارانی باشد؟ به هر حال که به شمال سفر خواهید کرد چرا که تمامی این آب‌وهوا ها برای شما دل‌انگیز و دوست‌داشتنی است. اما نکته مهم در مورد چک کردن آب‌وهوا، انتخاب نوع ویلایی است که قرا است اجاره کنید، به‌عنوان مثال در آب‌وهوای بارانی اجاره باغ ویلا با هزینه بالاتری که دارد برای شما کاملاً بی مصرف خواهد بود چرا که امکان استفاده از محوطه را نخواهید داشت و باید دائما در محیط داخلی ویلا باشید در حالی که شاید اجاره یک ویلای جنگلی تراس دار یا ویلای ساحلی با شیشه‌های گسترده رو به دریا به‌علت چشم‌انداز زیبای آن در چنین شرایط آب‌وهوایی بهتر باشد.

دوربین عکاسی را فراموش نکنید

اگر اهل عکاسی هستید، حتماً دوربین خود را پیش از عزیمت به شمال بردارید. نگران سنگین و جاگیر بودن آن نباشید چرا که شاید در سفر شما مناظری خاص پیش رویتان بود که تنها برای یک‌بار فرصت ملاقات با آن را داشته‌باشید. حیف است که از صحنه‌های دل‌انگیز و جادویی که تنها یک‌بار تکرار می‌شود عکسی به یادگار نگیرید. بنابراین اگر دوربین عکاسی دارید، آن را در گوشه‌ای از چمدان خود جای دهید چرا که هزینه‌ای برای شما نخواهد داشت.

معاینه فنی خودرو

اگر قصد دارید با خودروی شخصی‌تان به شمال سفر کنید، حتماً پیش از عزیمت نکات فنی را چک نموده و بیمه و لوازم مورد نیاز خودرو را فراموش نکنید. این موضوع به‌طور مستقیم با سلامت جان شما در ارتباط است پس سهل انگاری را در این باره کنار بگذارید.

تهیه لیست از مناطق مورد بازدید

پیش از اینکه عازم شمال شوید، تعیین کنید که می‌خواهید از کدام یکی از جاذبه‌های آن دیدن نمایید. این جاذبه‌ها را در قالب یک لیست تهیه کنید و طبق آن پیش بروید. بی برنامگی می‌تواند کل سفر شما را خراب کند. حیف است که اینهمه راه تا شمال سفر کنید اما از جاذبه‌های آن غافل باشید. بنابراین تهیه لیست را فراموش نکنید.

انعطاف پذیر باشید

در عین حال که در مورد مکان‌های دیدنی و مقاصد سفرتان برنامه‌ریزی کرده‌اید باید روحیه‌ای انعطاف پذیر داشته‌باشید. بنابراین پیش از سفر خودتان را برای اتفاقات غیر منتظره همچون تغییر ناگهانی برنامه به‌علت تغییرات آب‌وهوا و یا رفتن به مکان‌های جدید آماده کنید. هدف از داشتن برنامه‌این است که اوقات شیرین تر و مفرح تری را داشته‌باشید و از بی برنامگی رنج نبرید. بنابراین اگر برنامه‌ای جدید و هیجان‌انگیز در طی سفر به برنامه شما اضافه شد با روی گشاده پذیرای آن باشید.

رعایت نکات بهداشتی هنگام مسافرت به شمال

نکته‌ای بسیار مهم و قابل توجه پیش از سفر به شمال این است که تمامی وسائل مورد نیاز را در ارتباط با پروتکل های بهداشتی همراه خود داشته‌باشید. سعی کنید با خودروی شخصی خود سفر نمایید و به‌هیچ‌وجه در بین راه از رستوران‌های نامعتبر غذا تهیه نکنید. رعایت نکات بهداشتی می‌تواند ضامن سلامتی شما و خانواده‌تان باشد بنابراین از آن غافل نشوید.

نتیجه‌گیری

برای داشتن سفری شیرین و مفرح به شمال، باید پیشاز عزیمت برنامه‌ریزی داشته‌باشید و نکات مهم را رعایت کنید. هزینه‌ای که می‌خواهید برای سفر بپردازید و روزهایی که منظر رسیدن این سفر جذاب بودید، ارزش رعایت این نکات را خواهد داشت. لذت‌بردن از طبیعت زیبا و هوای پاک شمال تنها با داشتن ذهنی آرام امکان‌پذیر است بنابراین این آرامش ذهنی را با سهل انگاری در رعایت نکات پیش از سفر به مخاطره نیاندازید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×