گیلان، زیباکنار
0133416

واقعیت‌های اجاره اقامتگاه که نمی‌توانید نادیده بگیرید

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-03-02
بهترین نکات درباره اجاره اقامتگاه

در این مطلب قصد داریم واقعیت‌های اجاره اقامتگاه که نباید آن‌ها را نادیده بگیرید برای شما شرح دهیم. پس با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین اقامتگاه را برای استراحت در سفر انتخاب کنید.

سفر کردن امری لذت‌بخش و فرح انگیز است اما مسیرهایی که در طی سفر پیموده می‌شود و مقاصدی که در طول سفر از آن‌ها بازدید می‌کنید بخشی از لذت های سفر شما هستند.  یکی از مهم‌ترین چیزهایی که می‌تواند سفر را برای شما دلنشین کند و یا آن را به کام شما تلخ نماید، اجاره اقامتگاهی است که در آن قصد سکونت دارید. اقامتگاهی که برای سفر بر می‌گزینید می‌تواند در میزان لذتی که از سفر می‌برید تأثیرگذار باشد. این تصور را دور بریزید که اقامتگاه تنها مکانی برای خوابیدن و از خواب بیدار شدن است.

ممکن است برخی از روزهای سفر ترجیح دهید درون اقامتگاه تان بمانید و به تفریحات و دور همی با خانواده و دوستان بپردازید. بنابراین در مورد اجاره اقامتگاه بایستی دقیق و حساب‌شده عمل کنید. در ادامه قصد داریم 5 واقعیت در مورد اجاره اقامتگاه را بازگو کنیم که نمی‌توانید نادیده شان بگیرید. بنابراین اگر همین روزها قصد سفر دارید در ادامه با این مطلب همراه شوید.

  1.  تصمیم گرفتن برای اجاره اقامتگاه از روی عکس اشتباه است

این موضوع دقیقاً مانند این است که بخواهید کتابی را بخرید و تنها با دیدن جلد کتاب اقدام به خرید آن نمایید. شما بدون مطالعه بخشی از محتوای کتاب و آگاهی نسبت به آن نمی‌توانید اقدام به خرید نمایید. در مورد اجاره اقامتگاه نیز داستان به‌همین صورت است. شما بدون اینکه از جزئیات و مشخصات اقامتگاه اطلاعات کافی نداشته‌باشید نمی‌توانید از روی عکس‌ها، اقدام به اجاره و رزور نمایید. بسیاری از افراد مرتکب این اشتباه می‌شوند. آن‌ها بدون اینکه در مورد جزئیات دقیق اقامتگاه اطلاعات کافی کسب کنند، با دیدن عکس‌ها وسوسه می‌شوند و سریعاً اقدام به رزرو می‌نمایند.

اجاره اقامتگاه از روی دیدگاه دیگران

شما به‌جای اینکه از روی عکس‌ها تصمیم‌گیری کنید بایستی به محتوای نوشته شده در مورد اقامتگاه و نظرات و انتقادات افرادی که در آن ساکن بوده‌اند دقت کنید. عکس‌ها همیشه روتوش دارند و ممکن است بسیار ادیت شده باشند. در این صورت شما با دیدن اقامتگاه از نزدیک به معنای واقعی کلمه ذوق تان کور می‌شود و از خود می‌پرسید پس کجاست آن مناظر شگفت‌انگیز و آن نورپردازی‌هایی که در عکس دیده می‌شد؟ البته منظور ما این نیست که همیشه عکس‌ها با واقعیت فرق دارند بلکه نکته‌ اینجاست که شما نباید تنها از روی عکس اقدام به اجاره اقامتگاه نمایید بلکه باید در مورد مشخصات، میزان دسترسی ها، امکانات و نظرات مسافرین قبلی که در اقامتگاه ساکن بوده‌اند مطالعه کنید تا به نتیجه‌گیری درستی برسید.

پلتفرم هایی که توسط آن‌ها اقدام به اجاره اقامتگاه می‌نمایید دارای بخشی تحت عنوان نظرات و انتقادات مسافرین قبلی هستند که به‌شدت مطالعه این بخش توصیه می‌شود. خصوصا اکنون با وجود دستورالعمل ها و مقررات و توصیه های COVID-19 که مسافران را ملزم می‌کند بیش از هر زمان دیگری در انتخاب محل اقامت آگاه باشند.

  1. در اجاره اقامتگاه نباید گول کانال‌های تلگرامی و افراد متقلب را بخورید

کافی ست یک کلمه عبارت اجاره ویلا یا اجاره اقامتگاه را در شبکه‌هایی مانند تلگرام و اینستاگرام سرچ کنید تا خیل عظیمی از کانال‌های اجاره ویلا برای شما به نمایش درآید. اعتماد کردن به هر کانال و شبکهای برای اجاره اقامتگاه اشتباه است. بسیاری از افراد سودجود و متقلب هستند که با اجاره یک ویلا به چند نفر به‌طور همزمان، از افراد کلاهبرداری می‌کنند و یا اقدام به اجاره دادن ویلایی می‌نمایند که اصلاً وجود خارجی ندارد. بنابراین زمانی که شما به مقصد می‌رسید و راهی ویلا می‌شوید متوجه می‌شوید که اصلاً آدرس داده شده اشتباه است و چنین مکانی وجود ندارد.

در مواقعی نیز ممکن است این افراد ویلایی را به شما اجاره دهند که مشخصات آن زمان تا آسمان با مشخصاتی که از آن ذکر شده بود متفاوت باشد. بنابراین باید حواس‌تان را شش‌دانگ جمع کنید تا گول چنین افرادی را نخورید.

اما برای اجاره اقامتگاه از روش صحیح و اصولی چه باید کرد؟ شما باید به وب‌سایت‌های اجاره ویلا مراجعه کنید که معتبر هستند و دارای نام و نشان رسمی و قانونی هستند. در این صورت با اشخاصی حقیقی در ارتباط خواهید بود که اطلاعات کاملی در مورد ویلا و نحوه رزرو آن به شما می‌دهند. وب‌سایت‌های معتبری روی اینترنت موجود هستند که بسیاری از افراد و مجموعه ها ویلاهای خود را روی این بسترها به اجاره می‌گذارند. شما می‌توانید بعد از دریافت اطلاعات کامل از فرد اجاره دهند اقدام به اجاره اقامتگاه نمایید.

  1. امکانات اقامتگاه و سطح دسترسی آن به مکان‌های شهری بسیار مهم است

بسیار مهم است اقامتگاهی که می‌خواهید دوران سفر را در آن بگذراندی دارای چه امکاناتی است. چرا که شما بایستی از منزل برخی تجهیزات را همراه خود بردارید. چنانچه در مورد امکانات اقامتگاه اطلاعات کافی نداشته‌باشید ممکن است برخی تجهیزات ضروری را به‌هوای اینکه در اقامتگاه موجود است با خود همراه نبرید و برخی تجهیزات را به اشتباه با خود بهسفر ببرید.

بسیار مهم است که امکانات آشپزخانه، سرویس‌های خواب، سرویس‌های بهداشتی و امکانات رفاهی اقامتگاه را بدانید.

نکته مهم دیگر در این باره میزان دسترسی اقامتگاه به مکان‌های مهمی همچون پمپ بنزین، بانک و رستوران‌ها است. باید دقت داشته‌باشید که در حوالی اقامتگاه شما آیا امکانات کافی شهری وجود دارد یا خیر؟ گاهی اوقات افراد با ماشین شخصی خود سفر می‌کنند و این دسترسی چندان برایشان مهم نیست چرا که می‌توانند با ماشین شخصی شان مسافت‌های طولانی را طی کنند. اما اگر وسیله شخصی نداشته‌باشید و سطح دسترسی اقامتگاه تان را چک نکنید ممکن است در مقصد شگفت‌زده شوید. چرا که به احتمال زیاد آدرس ها برای شما جدید است و نمی‌توانید به‌راحتی به مکان‌هایی که می‌خواهید دست پیدا کنید. بنابراین دقت داشته‌باشید که امکانات شهری مناسب در حوالی اقامتگاه شما موجود باشد.

  1. باید در مورد قوانین اقامتگاه آگاهی کافی داشته‌باشید و آن‌ها را رعایت کنید

هر اقامتگاهی دارای قانون و مقررات خاص خود است؛ قوانینی که مالکان و اجاره دهندگان آن‌ها را تعیین می‌کنند. بنابراین پیش از اقدام به اجاره اقامتگاه بایستی در مورد قوانین آن اطلاعات کافی داشته‌باشید. این قوانین اغلب در پلتفرم هایی که اقامتگاه‌های به اجاره گذاشته می‌شوند ذکر می‌شود. گاهی اوقات نیز می‌توانید به‌صورت شفاهی این قوانین را از اجاره‌دهنده بپرسید. قوانینی همچون ساعت ورود و خروج، امکان آوردن حیوانات خانگی، تعداد افراد، امکان استعمال دخانیات و یا امکان برگزاری مهمانی و جشن. تمامی این موارد حق و حقوقی هستند که صاحب‌خانه‌ها برای شما لحاظ خواهند کرد. چنانچه نسبت به اجاره یک اقامتگاه اقدانم نمودید که دارای قوانین خاصی بود به‌هیچ‌وجه نباید آن‌ها را زیر پا بگذارید.

شما بایستی به تمامی افراد و همراهان خود این قوانین را منتقل کنید. بسیاری از مواقع فرد اجاره کننده نسبت به قوانین آگاه است اما سایر همراهان به‌دلیل بی اطلاعای ممکن است برخی قوانین را زیر پا بگذارند. به‌عنوان مثال بسیاری از اجاره دهندگان اجازه ورود با کفش به ویلا را نمی‌دهند بنابراین هیچکس حق ندارد با کفش‌های بیرونی وارد ویلا شود، به‌ویژه‌این روزها که قوانین و دستورالعمل های کوید 19 سختگیرانه تر شده است. بنابراین تمامی قوانین اقامتگاه را به‌همراهان خود انتقال دهید.

  1. زمان ترک اقامتگاه بایستی همه‌چیز را بررسی کنید

بسیاری از اجاره دهندگان ویلا از مسافرین می‌خواهند که قبل از عزیمت و ترک ویلا ملحفه ها را بشویند و تخت خواب‌ها را مرتب کنند. به‌ویژه به‌علت شیوع ویروس کوید 19، این موضوع برای بسیاری از افراد اهمیت پیدا کرده است.

چنانچه جای مبلمان را تغییر داده‌اید و یا تجهیزات اقامتگاه را جابجا کرده‌اید بایستی دوباره آن را به‌حالت اول خود بازگردانید. همچنین برخی از اجاره دهندگان از شما می‌خواهند که هرکدام از خوراکی‌های یخچال و آشپزخانه را که مصرف کرده‌اید لیست کنید و مشخص کنید که کدام یک از مواد غذایی بوده است.

اگر نحوه اجاره اقامتگاه بدینصورت است که مواد غذایی توسط اجاره‌دهنده تامین می‌شود، به این فکر کنید که برای سه شبانه روز به چه مقدار مواد غذایی احتیاج دارید؟ سعی کنید مقداری بیش از مصرف خود را انتخاب نکنید تا مجبور به پرداخت هزینه‌های بی‌مورد نشوید.

نتیجه‌گیری

بسیاری از افراد بدون درنگ و چشم بسته اقدام به اجاره اقامتگاهی می‌نمایند که هیچ‌گونه اطلاعاتی از چند و چون آن ندارند، حتی نمی‌دانند که نرخ های اجاره اقامتگاه در یک شهر یا منطقه خاص چقدر است.

این نکته مهم را فراموش نکنید که قیمت اجاره اقامتگاه اغلب به‌طور سالانه افزایش پیدا می‌کند بنابراین اگر سال گذشته به منطقه‌ای سفر کردید و اکنون می‌خواهید دوباره به آن‌جا سفر کنید حتماً در مورد هزینه اجاره اقامتگاه یک استعلام دقیق بگیرید چرا که ممکن است در مورد هزینه‌ها شگفت‌زده شوید. هرچه با آگاهی بیشتری قدم در مسیر سفرتان بگذارید مطمئناً اوقات شیرین تری را تجربه خواهید کرد.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×