گیلان، زیباکنار
0133416

معرفی باغ محتشم (پارک شهر رشت)

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1399-01-26
باغ محتشم

باغ محتشم (پارک شهر رشت)

یکی از قدیمی ترین پارک‌های استان گیلان و شهر رشت باغ محتشم یا پارک شهر  است(باغ محتشم به پارک شهر معروف است). قدمت پارک شهر یا باغ محتشم به‌دوران ناصرالدین شاه قاجار می‌رسد. این پارک امروزه به یکی از پارکهای اصلی استان گیلان تبدیل شده است و زیبایی‌های مربوط به‌خود را دارد. این پارک از دو بخش مکانیزه و باغ تشکیل شده است. باغ محتشم یا همان پارک شهر در قسمت جنوبی شهر رشت و در جوار رودخانه گوهر رود در خیابان حافظ رشت واقع‌شده است.

 

پیشینه باغ محتشم، پارک شهر

بانی و مالک اصلی پارک شهر اکبر خان بیگلربیگی است. اکبر خان بیگلربیگی در زمان خود در عصر قاجار یکی از مالکان و بزرگان طراز اول ایران و مسئول اجاره گمرکات ایران در شمال ایران بوده است. پس از آنکه اکبر خان درگذشت این باغ به تنها بازمانده اش یعنی به دخترش به ارث رسید که همسر صادق خان محتشم الملک پسر عموی خود بود. این باغ نیز به‌نام وی باغ محتشم نامیده شد. با خرید زمین ارزان شمال و همچنین زمین گیلان صاحب زمین در شهر مشاهیر و منطقه توریستی و گردشگری شوید. امروزه فروش ویلا زیباکنار به‌دلیل وجود ساحل زیبا و چشم‌نواز از بازار خوبی برخوردار است.

اگر قصد خرید زمین در گیلان را دارید می‌توانید با خرید زمین گیلان و خرید زمین ارزان شمال به‌راحتی و از طریق شرکت انبوه‌سازان آرش صاحب زمین شوید. فروش ویلا زیباکنار به شما این امکان را می‌دهد تا به‌هنگام مسافرت، گردش و کار محلی مناسب و متناسب با طبیعت برای استراحت داشته‌باشید.

عمارت کلاه فرنگی

باغ محتشم به‌شکل نوینی ساخته‌شده است که چشم هر رهگذری را به‌خود جلب می‌کند در این پارک عمارت تابستانی وجود دارد که معروف به عمارت کلاه فرنگی است. این عمارت یک بنای زیبای چند ضلعی است با ظاهر زیبا و مدرن است. بنای چند ضلعی عمارت کلاه فرنگی که از دور خودنمایی می‌کند سبب‌شده تا عمارت کلاه فرنگی از حالت یکنواختی خارج شود.  اگر از بیرون به این عمارت نگاه کنید همچون یک خانه سه طبقه به‌نظر می‌رسد ولی در واقع عمارت کلاه فرنگی که در باغ محتشم قرار دارد 4 طبقه است. بزرگترین اتاق عمارت کلاه فرنگی باغ محتشم یک اتاق هشت گوش که از هر سو آن پنجره دارد است.

فروش ویلا زیباکنار به شما کمک می‌کند تا صاحب ویلا شوید. در طبقات اول و دوم این بنا شما می‌توانید ستون چوبی را مشاهده کنید که زیبایی خاصی به بنای درون اتاق داده است. فروش ویلا زیباکنار توسط شرکت انبوه‌سازان آرش به شما کمک می‌کند تا در منطقه خوش آب‌وهوای و ساحل زیبای زیباکنار صاحب ویلا در شهرک‌های ویلایی آرش شوید. خرید زمین ارزان گیلان و خرید زمین شمال برای شما این امکان را فراهم می‌کند تا در یکی از مناطق گردشگر پذیر صاحب ویلا شوید و از امکانات آن نهایت استفاده و لذت را ببرید. رودخانه گوهر رود که از منحنای جنوبی ساختمان و از باغ محتشم عبور می‌کند زیبایی محیط بنای کلاه فرنگی و باغ محتشم را چند برابر می‌کند.

زیبایی‌های باغ محتشم

باغ محتشم یکی از زیبایی‌های خاص استان گیلان است که وجود عمارت کلاه فرنگی و رودخانه گوهر رود جلوه خاصی را  به پارک شهر داده است. در داخل باغ محتشم یک برکه طبیعی زیبا با دو فواره وجود دارد که زیبایی باغ را تکمیل می‌کند، وجود درختان قدیمی و پوشش گیاهی خاص پارک شهر نیز سبب‌شده تا این پارک در ایام تعطیلات مملو از مسافر وگردشگر باشد. صدای جیک جیک پرندگان به‌هنگام گردش و تفریح در این پارک آوای خوشی را در این پارک طنین‌انداز می‌کند که آدمی از شنیدن آن حس زندگی می آموزد. در  پارک شهر امکانات رفاهی و خدماتی وجود دارد تا شما در آسایش و امنیت کامل از پارک و مناطق اطراف آن دیدن‌کنید.

با خرید زمین در شمال و خرید زمین ارزان گیلان می‌توانید برای خود ویلا متناسب با سلیقه خود بسازید. فروش ویلا زیباکنار در این شهر توسط شرکت ویلا سازی آرش ارائه می‌شود که شما می‌توانید از شرکت ویلا سازی ویلای مورد نظر خود را تهیه کنید و اوقات خوشی را در کنار خانواده و دوستان سپری نمایید و از سفر به استان گیلان لذت ببرید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×