گیلان، زیباکنار
0133416

تأثیر دلار بر فروش ویلا در شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
تاثیر دلار بر فروش ویلا

تأثیر دلار بر فروش ویلا چقدر است؟ خریدوفروش ویلا در شمال به عوامل مختلفی بستگی دارد. این روزها اگر از مردم کوچه خیابان هم بپرسید که تأثیرات دلار بر قیمت‌ها چگونه بوده‌است پاسخ‌تان را با یک کلمه سرراست و شفاف خواهندداد؛ قیمت‌ها افزایش پیداکرده‌است!

این افزایش قیمت در تمامی بخش‌ها رخ داده‌است و ترکش آن به بازار املاک شمال نیز رسیده و تأثیر قیمت دلار بر این بازار بسیار آشکار و زیاد بوده‌است. بازار املاک شمال هم جزو بخش‌هایی بوده است که افزایش قیمت شدید را بعد از افزایش قیمت دلار تجربه‌کرد. این موضوع تعجب‌برانگیز نیست چرا که همه‌چیز به قیمت دلار بازمی‌گردد. از مصالح اولیه ساخت املاک در شمال تا قیمت زمین. بنابراین از تاثیر دلار بر فروش ویلا چیزی جز رشد قیمت را نمی‌توان توقع داشت.

اما نکته مهم داستان اینجاست که این رشد قیمت چه بر سر قدرت خرید مردم و بازار املاک شمال از لحاظ میزان خرید و فروش ویلا آورده‌است. این موضوع را می‌توان از جوانب مختلفی بررسی کرد بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا به‌شکلی دقیق‌تر تأثیر دلار بر فروش ویلا در شمال را  بررسی‌کنیم.

تأثیر دلار بر فروش ویلا در شمال

کاهش قدرت خرید مردم و رکورد خریدوفروش ویلا 

واضح و بدیهی است که با افزایش قیمت دلار و رشد چند برابری قیمت‌ها مردم دیگر مانند سابق توان خرید نخواهند داشت. با افزایش قیمت دلار قیمت مصالح نیز متعاقبا افزایش پیدا خواهد کرد. همچنین بدیهی است که قیمت زمین در شمال با افزایش روبه‌رو باشد. بنابراین مردم مانند سابق نمی‌توانند دست به خرید ویلا و املاک در شمال بزنند. اینجاست که رکورد بازار املاک را در شمال نظاره‌گر خواهیم بود.

مردمی که تا چند وقت پیش در حال جمع‌آوری سرمایه برای خرید ویلا در شمال بودند اکنون با افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت ویلا دیگر نمی‌توانند ویلای دلخواه شان را خریداری کنند. بنابراین ترجیح می‌دهند تا قیمت‌ها کمی کاهش پیدا کند. حتی ممکن است قید خرید ویلا را بزنند و ویلایی که تا امروز برای خرید آن نقشه می کشیدند را قلم بگیرند. اما در این بین چه بر سر سازندگان و سرمایه‌گذاران خواهد آمد؟

معضلات پیش‌روی سرمایه‌گذاران و سازندگان ویلا در شمال با تأثیر دلار بر فروش ویلا

مطمئناً سرمایه‌گذاران و سازندگانی که در این مسیر اقدام به ساخت‌وساز نموده‌اند با این امید که ویلاها به فروش خواد رفت این مسیر را ادامه داده‌اند اما به‌طور ناگهانی با افزایش قیمت مصالح روبه‌رو می‌شوند و بایستی پروژه‌ها را با هزینه‌ای بیشتر پیش ببرند.

ممکن است برخی از سازندگان و سرمایه‌گذاران توان ادامه دادن پروژه‌های ساخت‌وساز ویلا را نداشته‌باشند و مجبور به رها کردن آن تا کاهش قیمت‌ها شوند. رها کردن پروزه ها با افزایش قیمت ویلا یکی از معضلاتی است که در گوشه کنار شما شاهد آن هستیم. در واقع با افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت مصالح تمام برنامه‌ریزی های سازنده دچار مشکل خواهد شد و هیچ چیز طبق اصول خود پیش نخواهد رفت. بنابراین سازندگان مجبور می‌شوند تا ساخت‌وساز را متوقف کنند تا زمانی که سرمایه لازم برای تزریق دوباره به پروژه دست آن‌ها را بگیرد.

اما آن دسته از سازندگان که پروژه را به اتمام می‌رسانند مجبور خواهند شد تا ویلا را با قیمتی بیشتر به فروش برسانند چرا که خود متحمل ضرر شده‌اند. اما کاهش قدرت خرید مردم و راکد شدن بازار ممکن است پروسه سود آوری آن‌ها را دچار اخلال کند و یا به تعویق بیاندازد. بنابراین این افراد نیز ممکن است دچار چالش‌های ناخوشایندی شوند.

افرادی که قصد سرمایه‌گذاری دارند به قصد خرید ویلا اقدام خواهندکرد

پا پس کشیدن مردم از خرید ویلا را می‌توان امری کوتاه مدت دانست. در واقع سازندگانی که در بازار املاک شمال فعالیت می‌کنند می‌دانند که عدم مراجعه مردم برای خرید ویلا موقتی خواهد بود. چرا که خرید ویلا نوعی سرمایه‌گذاری است و با افزایش قیمت دلار و بالا رفتن قیمت زمین و ویلا می‌توان سرمایه‌گذاری پر سود تری را انجام داد. هرچند که این نوع سرمایه‌گذاری را نمی‌توان یک سرمایه‌گذاری اصولی دانست. چرا که علت بالا رفتن قیمت ملک و زمین بالا رفتن ارزش آن بنوده است و صرفاً افزایش قیمت دلار و تورم بوده است که این افزایش قیمت را در پی داشته.

تجربه ثابت کرده قیمت املاک هیچ‌گاه به میزان قبلی باز نمی‌گردد و از آن میزان کمتر نمی‌شود. پس به تعویق انداختن خرید ویلا آن هم با وجود افزایش قیمت دلار می‌تواند یک ضرر بالقوه برای خریداران باشد. بنابراین اگر قصد خرید ویلا را دارید باید در زمان مناسب تا پیش از گران شدن ناگهانی و دوباره دلار اقدام نمایید.

از این رو خریداران زیادی برای خرید املاک و ویلا در شمال اقدام خواهند کرد. چرا که این یک سرمایه‌گذاری ایمن است و قاعدتاً ضرر در آن جایگاهی ندارد. به‌همین دلیل بازار خرید و فروش ویلا و املاک در شمال دوباره رونق خواهد گرفت اما این بار با قیمتی بیشتر از قبل.

مقطعی‌بودن رکود در بازار املاک شمال با‌ افزایش قیمت دلار

همانطور که اشاره شد با افزایش قیمت دلار، افراد به‌طور کوتاه مدت از خرید ویلا در شمال سر باز می‌زنند. هرچند که همین مدت‌زمان کوتاه می‌تواند سازندگان زیادی را متوجه ضررهای سنگین نمایند اما این دوران به‌مرور خواهد گذشت. مشکل اصلی اینجاست که افزایش قیمت دلار در چند وقت اخیر به‌طور دائمی صورت گرفته است و این یعنی رکودی طولانی مدت در بازار املاک شمال. رکودی که تمامی نخواهد داشت و سازندگان و خریداران را دائما درگیر خود خواهد کرد.

تا چند سال اخیر قیمت دلار به‌طور دوره‌ای و در دوره‌های طولانی مدت افزایش پیدا می‌کرد. به این معنا که از یک افزایش قیمت تا افزایش قیمتی دیگر مدت‌زمان زیادی می گذشت. اما اکنون با نوسانات شدیدی که بازار دلار به‌خود اختصاص داده نمی‌توان پیش بینی دقیقی را روی بازار املاک شمال صورت داد. ممکن است وضعیت اقتصادی مردم به گونه‌ای پیش برود که امکان خرید ویلا در شمال برای آن‌ها به‌شدت کاهش پیدا کند و این موضوع متوجه تعداد زیادی از افراد جامعه است.س بنابراین نمی‌توان نسخه دقیقی برای سازندگان نیز پیچید.

پیش‌خرید ویلا راه‌کاری مناسب برای رسیدن به آرمان‌هایی که برای خرید ویلا دارید

این حقیقتی اثبات شده است که قیمت زمین در شمال با قیمت دلار رابطه مستقیم دارد و تأثیر قیمت دلار بر بازار املاک بسیار آشکار است. در واقع هرچه قیمت دلار افزایش پیدا می‌کند قیمت زمین نیز به مراتب بالاتر خواهد رفت. بنابراین می‌توان افرادی را در این میدان برنده دانست که اقدام به پیش خرید ویلا نموده‌اند. شما می‌توانید یک ملک را با قیمت روز خریداری کنید و ما به ازای قیمت‌ها را در نهایت پرداخت نمایید. پیش خرید ویلا این امکان را به شما می‌دهد تا زمین مربوطه را با قیمتی کمتر خریداری نمایید. در حالی که اگر قصد خرید ویلای تکمیل شده را داشته‌باشید قطعاً هزینه بیشتری بابت خرید ویلا بایستی بپردازید.

هیچ سازندهای حاضر نیست آتش به مالش بزند و قیمت ویلا را کمتر از آنچه که هست به شما ارائه دهد. بنابراین اگر در مورد افزایش قیمت دلار نگران هستید و می‌خواهید در این بازی ضرر نکنید اقدام به پیش خرید ویلا در شمال نمایید تا به میزان کمتری دچار نوسانات بازار دلار و بازار املاک در شمال شوید.

 مجموعه شهرک‌سازان آرش با ارائه پیشنهادهایی در حوزه پیش‌فروش و پیش خرید ویلا در شمال فکر همه جای کار را کرده است. بنابراین کافی ست تصمیمی راسخ بگیرید و خود را از شر نوسانات و افزایش قیمت‌ها رهایی دهید.

مطمئناً خرید ویلایی که اکنون می‌توانید آن را با قیمتی مناسب پیش خرید کنید در زمان اتمام کار برای شما گران تر تمام خواهد شد. چرا که قطعاً تا آن دوره تورم ها و افزایش قیمت دلار موجب بالا رفتن قیمت ملک و مصالح می‌شود.

نتیجه‌گیری تأثیر دلار بر فروش ویلا

این حقیقتی انکارناپذیر است که با افزایش روز افزون قیمت دلار و افزایش قیمت ملک و ویلا در بازار املاک شمال قدرت خرید مردم رفته رفته کاهش پیدا کرده و تا جایی پیش خواهد رفت که این بازار از رونق خواهد افتاد. تأثیر قیمت دلار بر بازار املاک در تمام ابعاد آن بوده است. تنها راهکار مفیدی که می‌توان داد این است که اگر سرمایه‌ای کافی برای پیش خرید ویلا دارید هم‌اکنون اقدام به این کار نمایید. چرا که هیچ اطمینانی از بابت کاهش یا افزایش قیمت دلار وجود ندارد و ممکن است در چند ماه یا چند سال آینده قدرت خرید امروزتان را نداشته‌باشید.

خرید ویلا در شمال یک سرمایه‌گذاری ایمن و مطمئن است چرا که خاطری آسوده دارید که قیمت زمین و ویلا هرگز کاهش پیدا نخواهد کرد و همواره رو به رشد است. این موضوع برای خریداران جدید موضوعی چالشی و ناراحت‌کننده و برای صاحبان ویلا می‌تواند موضوعی مثبت باشد. بنابراین اگر می‌خواهید در خرید ویلا موفق عمل کنید هر زمان که سرمایه لازم برای پیش خرید ویلا یا خرید اقساطی ویلا را داشتید اقدام نمایید تا درگیر افزایش قیمت‌های ناگهانی نشوید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×