گیلان، زیباکنار
0133416

شش پیشنهاد جدید در محوطه‌سازی ویلا

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
محوطه‌سازی ویلا

اگر می‌خواهید هویت ویلای خود را به زیباترین نحو ممکن شکل دهید باید همه‌چیز را از محوطه‌سازی آغاز کنید. یک محوطه زیبا و شیک می‌تواند تصویری زیبا از درون ویلا نیز برای افراد ایجاد کند. اولین چیزی که در نگاه مخاطبان جلوه می‌کند بی‌شک زیبایی و طراوت محوطه ویلای شماست. برخی افراد بر این باورند که برای زیبا سازی محوطه ویلا باید هزینه‌های هنگفتی پرداخت کنند در حالی که چنین نیست.

شما می‌توانید با ایده‌هایی که در ادامه خواهیم گفت ویلای خود را مزین و نورانی کنید. برخی از این ایده ها هزینه‌های بیشتر و برخی هزینه‌های کمتری در بر دارند و این تصمیم به عهده شماست که کدام ایده را برای پیاده‌سازی انتخاب کنید. پس در ادامه ما را همراهی کنید تا این ایده ها را با هم بررسی کنیم.

برای خرید ویلا ارزان شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

پیشنهادات کاربردی در محوطه‌سازی ویلا

  1. تعبیه آتشدان و شومینه در محوطه‌سازی ویلا

اگر می‌خواهید فصل‌های پاییز و زمستان، این فصل‌های رویایی و خیال‌انگیز را به مراتب زیباتر از آنچه که هست سپری کنید، باید فکری به حال تعبیه گودال آتش یا شومینه در فضای باز ویلای خود بکنید. این ایده نه‌تنها باعث زیباسازی محوطه ویلا خواهد شد، بلکه می‌تواند فضایی گرم و صمیمانه در شب‌های دل‌انگیز و مطبوع پاییزی برای شما ایجاد کند.

در حالی که با دوستان و خانواده‌تان به گرد آتشی گرم جمع شده‌اید و گرم گپ و گفت های دوستانه هستید می‌توانید از گرمای آتش شومینه لذت ببرید و جان‌تان را گرما ببخشید. تعبیه گودال آتش نیز ایده بسیار جال و مهیجی برای محوطه‌سازی ویلا است. گودال آتش به‌طور عمده محوطه کوچک در سطحی پایین‌تر از سطح ویلاست که یک آتش‌دان در میان آن تعبیه شده و دورتادور آن با نیمکت‌ها و مبلمان‌های مخصوص مزین می‌شود.

شما می‌توانید نیمکت‌های چوبی یا مبلمان مخصوص برای تعبیه دورتادور گودال آتش در نظر بگیرید تا این فضا را زیباتر کنید. توصیه می‌کنیم با تعبیه آتش دان در محوطه ویلای خود و جمع‌شدن گرد آن، شب‌های زیبا و دل‌انگیز پاییز را از دست ندهید.

برای ویلا جنگلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

  1. تعبیه سایه‌بان و آلاچیق در محوطه ویلا

شما می‌توانید در محوطه ویلای خود اقدام به تعبیه یک سایه‌بان یا آلاچیق نمایید. آلاچیق‌ها می‌توانند منظره‌ای رویایی و روستیک در ویلای شما ایجاد کنند. گویی در یک دهکده کوچک برای گشت‌وگذار آمده‌اید و اکنون قصد دارید چند ساعتی زیر سایه دل‌انگیز یک درخت یا سایه‌بان به استراحت و آرامش بپردازید. شما می‌توانید سایه‌بان چوبی برای قسمتی از محوطه نیز تعبیه کنید که ساختار آن کمی با آلاچیق متفاوت است.

به هر صورت تعبیه آلاچیق و سایبان می‌تواند پناه شما در روزهایی باشد که انوار تابناک آفتاب بر شما می‌تابد. تعبیه تعدادی مبلمان فضای باز و یا میز و صندلی زیر سایبان و درون آلاچیق می‌تواند باعث راحتی بیشتر شما شود. شما حتی می‌توانید باربیکیو و سایر تجهیزات و امکانات تفریحی را زیر سایبان یا درون آلاچیق قرار دهید و فضایی آرامش‌بخش و مفرح را برای خود ایجاد کنید.

ایجاد فضای سبز دورتادور آلاچیق می‌تواند حس و حال خوب و مثبتی به شما بدهد. پس از ایجاد فضای سبز در حوالی سایبان و آلاچیق غافل نشوید. این ایده شما را سرشار از انرژی مثبت خواهد کرد. شما می‌توانید در زیر سایه دل‌انگیز آلاچیق یا سایه‌بان اقدام به صرف صبحانه، ناهار، مطالعه یک کتاب دلخواه و یا صرف یک فنجان قهوه به‌ همراه دوستان یا خانواده‌تان نمایید. همچنینمی‌توانید در سایه خنک آلاچیق روی مبل راحتی لم بدهید و به تلفیق زیبایی از صدای پرندگان و موزیکی گوش‌نواز و زیبا را با گوش جان بشنوید.

برای خرید ویلا ساحلی شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

  1. نورپردازی در محوطه ویلا

اگر می‌خواهید جلوه‌ای درخشان و تابناک به ویلای ساده خود بدهید و ظاهر آن را از این رو به آن رو کنید به ایده نورپردازی فکر کنید. نورپردازی با محوطه ویلای شما کاری خواهد کرد که منظره ساده آن به منظره مجلل و شاهانه تبدیل شود. اساساً نور در محوطه باعث ایجاد جلوه‌ای خیال‌انگیز و مجلل می‌شود. به‌ویژه در ساعت تاریکی شب چنانچه نورپردازی را درست و اصولی انجام داده باشید، زیباترین المان‌های محوطه را می‌توانید برجسته‌سازی کنید. به‌عنوان مثال اگر یک عنصر زیبا در نمای ویلای وجود دارد و یا طراحی‌های خاصی را در بخش‌های مختلف اجرا کرده‌اید، می‌توانید به آن‌ها را با نورپردازی جلوه‌ای درخشان دهید.

  1. سنگ‌فرش کردن محوطه ویلا

از دیگر ایده‌هایی که می‌توانید برای زیباسازی محوطه ویلا در نظر بگیرید، سنگفرش‌کردن محوطه است. شما می‌توانید بخش‌های مختلف محوطه را به شیوه‌های گوناگون سنگفرش کنید. به‌عنوان مثال بخش ورودی را می‌توانید به گونه‌ای سنگفرش کنید که نمایانگر یک مسیر زیبا و جذاب باشد. افراد اغلب به‌ هنگام ورود به ویلا به مسیر ورودی آن دقت زیادی می‌کنند.

ورودی می‌تواند به گونه‌ای طراحی شود که نمایانگر آغاز یک مسیر جذاب به محوطه جذاب‌تر باشد. بنابراین سعی کنید مسیر ورودی را به زیبایی هر چه تمام سنگفرش کنید و در این مسیر از نورپردازی، گیاهان پرطراوت و تخته سنگ‌های تزئینی استفاده کنید تا برجسته‌سازی بیشتری در این قسمت صورت پذیرد. در مورد بخش‌های دیگر نیز می‌توانید ایده‌هایی خلاقانه به‌کار ببنیدید.

سنگفرش ویلا با سنگریزه‌های ریز و درشت، استفاده از تخته‌سنگ‌های همسان و یک شکل و یا غیرهمسان، استفاده از تخته چوب‌های ترمووود و یا استفاده از سنگ‌هایی با طرح و نقش خاص در بخش‌های مختلف محوطه می‌تواند زیبایی و جلوه عجیبی به ویلای شما ببخشد.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

  1. ساماندهی به فضای سبز محوطه‌سازی ویلا

در محوطه‌سازی ویلا اغلب به ایجاد فضای سبز اشاره می‌شود. اما ایجاد فضای سبز به این صورت نیست که تا می‌توانید گل و گیاه در محوطه بکارید. بلکه به این صورت است که باید از گیاهان خاص و زیبا که دارای تناسبات زیبایی با هم هستند استفاده کنید و برای ایجاد فضای سبز برنامه‌ریزی داشته‌باشید. بهتر است در این مورد از یک کارشناس فضای سبز کمک بخواهید و اجازه دهید طراحی زیبایی را در مورد پیاده‌سازی فضای سبز برای ویلای شما در نظر بگیرد. دقت داشته‌ باشید که هرچه تناسبات زیبایی در ایجاد فضای سبز در محوطه ویلا بیشتر باید، جلوه آن نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین هیچ‌گاه بدون برنامه‌ریزی دست به ایجاد فضای سبز و گلکاری نزنید.

  1. طراحی آب‌نما و استخر در محوطه‌سازی ویلا

آب‌نما و استخر از جمله دیگر مواردی هستند که می‌توانند فضای ویلای شما را تکمیل کنند و محوطه را به یک محوطه تمام‌عیار تبدیل کنند. بنابراین از آن‌ها غافل نشوید. شما می‌توانید با ایجاد یک استخر کوچک در محوطه فضایی مجلل در محوطه بسازید. لزوماً قرار نیست یک استخر وسیع با امکانات عالی بسازید. می‌توانید یک استخر دایره‌ای شکل در میانه محوطه‌ ایجاد کنید و آن را با کاشی‌هایی زیبا تزئین کنید.

وجود آب‌نمای سنگی، چوبی و شیشه‌ای نیز می‌تواند جلوه خاصی به ویلا شما بدهد. علاوه بر این می‌توانید در فصل‌های گرم سال فواره‌های آن را باز کنید و اجازه دهید قطرات ریز و خنک آب در محوطه ویلای شما پراکنده شوند و هوا را خنک کنند. تعبیه آب‌نما، فواره و استخر از جمله مواردی است که در ویلاهای محوطه‌دار اغلب اجرا می‌شود. بنابراین سعی کنید برای زیباسازی محوطه سراغ آن‌ها بروید.

شما می‌توانید در کنار استخر مبلمان فضای باز قرار دهید و یک میز و تعدادی مبل یا صندلی چیدمان کنید. همچنین قراردادن سایبان در کنار استخر نیز می‌تواند ایده بسیار خوبی باشد. صرف یک نوشیدنی در زیر سایه خنک سایبان و استراحت و آرامش در کنار آب زلال استخر در حالی که انعکاس نور خورشید از سطح آب‌های آن بازتاب می‌شود، می‌تواند فضایی دل‌انگیز و رویایی را برای شما ایجاد کند.

برای خرید ویلا مشاع در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری درباره محوطه‌سازی ویلا

محوطه‌سازی ویلا از جمله مواردی که نباید آن را دست کم گرفت. محوطه‌سازی ویلا نه‌ تنها برای خود شما حائز اهمیت است، بلکه در زمان فروش ویلا نیز باعث بالارفتن قیمت و ارزش ویلای شما خواهد شد. بنابراین جنبه‌های مثبت آن محدود و کم نیست. شما می‌توانید با ایجاد عناصر زیبا در محوطه ویلا فضایی دل‌انگیز و دوست‌داشتنی ایجاد کنید.

لزوماً قرار نیست تمام موارد ذکرشده در این مطلب را محوطه ساز ویلای خود اجرا کنید. شما می‌توانید تنها تعدادی از این موارد را که با روحیه و سلایق شما سازگار است اجرا نمایید. سعی کنید تمرکز ویژه‌ای روی ورودی های ویلا داشته‌ باشید. چراکه ورودی ویلا اساساً معرف شخصیت و هویت ویلای شما است. بنابراین محوطه‌سازی را از همان درب ورودی آغاز کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×