گیلان، زیباکنار
0133416

مکان‌های بکر شمال کدام‌اند؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
مکان‌های بکر شمال

کسب تجربیات جدید باید مکان‌هایی جدید را برای سفر برگزینید. انتخاب این مکان‌ها می‌تواند دیدگاه ها و تجربیات جدیدی را برای شما رقم بزند و منجر به تغییر فکر و ارتقا کیفیت زندگی شما بشود. داستان سفر به شمال هم ورای این داستان نیست. ممکن است بعد از از بارها سفر کردن به شمال در نهایت به این نتیجه برسید که تا کی می‌خواهید مسیر دریا تا ویلا و ویلا تا دریا را طی کنید؟ هرچند که هیچ‌گاه نمی‌توان از دریای بی‌کران خزر سیر شد اما شمال که فقط در دریای خزر خلاصه نمی‌شود. سرزمین شمال سرزمینی با تاریخ و جغرافیای غنی و کهن است که گوشه گوشه آن می‌تواند برای شما دنیایی از شگفتی ها را خلق کند و مکان‌های بکر شمال شما را مجذوب خود خواهد کرد.

پس این فرصت را نسوزانید و اگر دائما راهی شمال می‌شوید و عاشق این خطه غنی هستید به‌جای رفتن به مکان‌های تکراری اقدام به سفر به مکان‌های بکر شمال نمایید. مکان‌هایی که شما را گاهی به حیرت وا می‌دارند و گاهی تحسین شما را بر می انگیزند. تجربه هیجانات جدید و سفر به مکان‌های ناشناخته می‌تواند همان چیزی باشد که از لحاظ روحی بدان نیاز دارید. پس در این سفر مجازی ما را همراهی کنید تا مکان‌های بکر شمال را با هم و در کنار هم بررسی کنیم.

روستای آلاشت؛ روستایی که در آسمان از آن نشان می جویند

اگر عاشق رویاپردازی هستید و می‌خواهید مزه یک رویای شیرین را تا همیشه به‌خاطر بسپارید ما شما را به روستای آلاشت دعوت می‌کنیم. این روستای زیبا که در سوادکوه مازندران واقع‌شده است حتی در گرم ترین روزهای داغ تابستان هم هوایی مطبوع و خنک دارد. دیگر چه می‌خواهید جز اینکه هوایی دلپذیر آن هم در تابستانی طاقت فرسا و گرم شما را در آغوش خود بگیرد. این روستا بر بلندای کوهستان‌های سوادکوه واقع‌شده است و آبشارهای دیدنی و غارهای شگفت‌انگیزی را در خود جای داده. مسیر رسیدن به این روستای زیبا مسیری مه گرفته است که عبور از آن به‌واقع شما را به دنیای دیگری خواهد برد.

دریاچه ممرز؛ دریاچهای وهم آلود در طبیعتی بکر

آن دسته از افرادی که به‌دنبال مکان‌های بکر شمال می‌گردند بعید است مکانی تخیلی تر از دریاچه ممرز در نوشهر پیدا کنند. فضای این دریاچه بسیار عجیب و وهم آلود است و شما را به حیرت و شگفتی وا می دارد. اگر عاشق طبیعت‌گردی در مکان‌های تخیلی و ناشناخته هستید، سفر به دریاچه ممرز را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این دریاچه در احاطه کوهستان‌هایی سرسبز قرار گرفته و درختانی با تنه های سبز سر از آب بیرون آورده اند. شما می‌توانید با ماشین‌های مخصوص آفرود دل به جاده‌های حوالی این دریاچه بزنید و سر از مناطقی بکر و شگفت‌انگیز در آورید.

روستای خوشواش روستایی بر پهنه‌ای از دریای ابر

آیا تا به حال به نظاره چشم‌اندازی از ابرهای سفید و دوست‌داشتنی بر فراز آسمان نشسته اید؟ ابرهایی که تراکم آن‌ها در کنار هم همچون فرشی از ابریشم سفید می‌ماند و گویی زیر پای شما پهن شده است.

در روستای خوشواش می‌توانید با آسودگی خیال در حالی که دو پای شما بر زمین است منظره‌ای از آسمان شگفت‌انگیز را زیر پای خود به نظاره بنشینید.

روستای خوشواش همیشه هوایی سرد و مطبوع دارد حتی در روزهای گرم و بلند تابستان هم از سوزانندگی آفتاب در آن خبری نیست چرا که همواره نسیم‌هایی سرد و مطبوع از قله‌های البرز به‌سمت شما خواهد وزید. این روستا همانند سایر روستاهای ییلاقی مازندران در ارتفاعی بالا نسبت به سطح دریا قرار دارد. ارتفاعی 2500 متری که در آن می‌توان دو بال پرواز را بر شانه های خود حس کرد. پس اگر می‌خواهید از این دنیا و دغدغه هایش چند وقتی دور باشید ما شما را به روستای خوشواش بر فراز ابرها دعوت می‌کنیم. شک نداشته‌باشید که سفری خوش در انتظار شماست.

جنگل گیسوم؛ میعادگاه دریا و جنگل

جنگل گیسوم در مازندران یکی از جنگل‌های زیبا و بکر است که می‌توان آن را به میعادگاه دریا و جنگل تشبیه کرد. با عبور از جاده‌های زیبا و مه گرفته جنگل گیسوم در یک سمت دریا و در سمت دیگر کوهستان‌های پرصلابت مازندران را خواهید دید. گویی به‌واقع این مکان میعادگاهی برای ملاقات این دو جاذبه شگفت‌انگیز است. برای رسید به جنگل گیسوم باید راهی شهرستان تالش شوید. مسیر شما را با خود همراه خواهد کرد و وقتی چشمان تان را باز کنید خود را در جنگلی انبوه با طبیعتی بکر و جانانه خواهید دید که چندان از دریا دور نیست. به نظاره نشستن افق‌های بی‌کران دریا در فضای جنگل نعمتی ست که جنگل گیسوم به شما عرضه می دارد.

گردنه حیران؛ گردنهای پر چیچ و تاب در قلب گیلان

نمی‌دانیم تا چه حد از مناظر رویایی و دور از دسترس خوش تان می‌آید اما اگر عاشق پیچ و خم های مسیری مه‌آلود هستید و می‌خواهید تا توان در بدن دارید هوای پاک و مطبوع را وارد ریه‌های خود کنید به روستای حیران در گردنه حیران سری بزنید. اغلب افرادی که از گردنه حیران گذر می‌کنند وارد روستا نمی‌شوند و مسیر خود را ادامه می‌دهند اما اگر می‌خواهید به منطقه‌ای بکر و دیدنی قدم بگذارید ما به شما ورود به روستای حیران را توصیه می‌کنیم. تماشای غروب خورشید که در انبوهی از ابرهای قرمز رنگ که محو و محو تر می‌شود از جذابیت‌هایی ست که به این سادگی ها نمی‌توان در هر کجا به غیر از روستای حیران به عینه دید.

باداب سورت؛ رودخانه‌ای پلکانی با آب‌های رنگارنگ

اگر به‌دنبال چیزی متفاوت از آبشار و جنگل و کوهستان هستید ما شما را به بازدید از باداب سورت دعوت می‌کنیم. جایی که نمونه آن نه‌تنها در ایران بلکه در هیچ‌کجای دنیا پیدا نخواهد شد. ایران یکی از سه کشوری است که چنین جاذبه بکر و عجیبی را در خود جای داده است.

اگر پای صحبت بومیان این منطقه بنشینید متوجه خواهید شد که تقدس عجیبی برای این رودخانه قائل هستند. رنگارنگ بودن حوضچه های آب در این منطقه از شگفتی هایی است که با آن روبه‌رو خواهید شد.

این منطقه جزو برترین میراث های ملی به‌شمار می‌رود و افراد زیادی را عاشق حوضچه های رنگارنگ خود کرده است. چشمه‌های مختلفی در باداب سورت وجود دارد که اسم های جالب و عجیبی دارند؛ چشمه ترشریال چشمه اکسیر و سیاه تی از جمله چشمه‌هایی هستند که در باداب سورت می‌توان از آن‌ها بازدید کرد.

روستای فیلبند؛ روستایی بر قله‌های زمرد نشان

روستای فیلبند از جمله روستاهای بکر و خیال‌انگیزی است که در شمال می‌توان به آن سفر کرد. محال است از دوستداران طبیعت و طبیعت‌گردی باشید و نام این روستا را نشنیده باشید. حال و هوای ییلاقی و ابری در این منطقه همیشه برقرار است و کوهستان‌های سرسبز و مراتع وسیع آن با چشم‌اندازهایی از دریای ابر در مقابل چشمان شما خودنمایی خواهند کرد. تماشای منظره‌ای از رقص ابرها بر فراز آسمان‌هایی بلند شما را به حیرت وا می دارد. اگر می‌خواهید ساعاتی از این دنیا و دغدغه‌های خاکی دل بکنید و آرامشی محض را تجربه کنید ما به شما سفر به روستای بکر فیلبند را پیشنهاد می‌دهیم که هزارن پا از سطح دریا فاصله دارد.

روستای کندلوس؛ قدمتی به عمر چهار هزار سال

اگر عاشق سفر به مکان‌های تاریخی و قدمت دار هستید ما سفر به روستای کندلوس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. قدمت این روستا به چهار هزار سال می‌رسد. حتی تصورش هم در ذهن نمی‌گنجد که چهارسال پیش در این حوالی چه خبرهایی بوده است؟ آیا زیستگاه حیواناتی بوده که امروز نشان و اثری از آن‌ها نیست؟

اولین موزه روستایی جهان در این روستا واقع‌شده است. اشیای عجیب و قدیمی در این موزه نگهداری می‌شوند که مطمئناً باعث حیرت شما خواهند شد. معماری جذاب و حیرت انگیز روستای کندلوس با طبیعتی بکر عجین شده و در نهایت مجموعه‌ای خارق‌العاده را پدید آورده که بازدید از آن بسیار خاطر انگیز خواهد بود.

نتیجه‌گیری

مکان‌های بکر و دیدنی در شمال تمامی ندارند. اگر می‌خواهید به شمال سفر کنید و به‌دنبال مناطق بکر و دیدنی آن هستید حتماً قبل از عزیمت در مورد راه‌های دسترسی به آن‌ها و مسیرهای جاده‌ای تحقیق کنید. مکان‌های بکر همانطور که از نام آن بر می‌آید مکان‌هایی در قلب طبیعت هستند بنابراین ممکن است سفر به آن‌ها نیازمند همراه داشتن تجهیزاتی خاص یا شرایطی خاص باشد. برخی از این مکان‌ها به گونه نیستند که بتوانید به‌تنهایی به آن‌ها سفر کنید بلکه نیاز به یک همراه دارید تا راه را به شما نشان دهد. بنابراین هرگز یکه و تنها به دل مکان‌های بکر شمالی نزنید و پیش از راهی شدن در مورد امنیت و مسیرهای دسترسی تحقیقی کنید.

 

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×