گیلان، زیباکنار
0133416

ویلا مستقل در شمال و بررسی ویژگی‌های آن

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1400-02-02
ویلا مستقل

شمال کشور یکی از مناطق زیبا و خوش آب‌وهوای ایران است. خوش آب‌وهوا بودن و نزدیکی شمال کشور به شهرهای بزرگ مثل تهران سبب‌شده است تا اغلب افراد به فکر انداختن ویلا در شمال کشور بیفتند تا در تعطیلات بتوانند از شلوغی و هوای آلوده شهرها به شمال کشور پناه ببرند.

ساخت  ویلا در شمال کشور به آسانی که اغلب افراد می‌کنند نیست و قبل از اقدام برای ساخت باید برآورد کلی از هزینه‌های ساخت داشته‌باشید و ببینید آیا ساخت ویلا به‌صورت شخصی برای شما به‌صرفه است یا خیر در سال‌های اخیر به‌دلیل محبوبیت مناطق شمالی کشور تعداد ویلاهای مستقلی که در این قسمت از کشورمان ساخته‌شده‌اند روزبه‌روز افزایش پیدا کرده است. در ادامه مقاله قصد داریم تا نکات و خصوصیات ویلاهای مستقل رو بررسی کنیم شما هم قصد ساخت ویلا مستقل در شمال کشور را داری همراه ما باشید .

ویلا مستقل چیست ؟

برای ساختن یک ویلا مستقل، سازنده یک ویلا در زمین خودش می‌سازد.این رده شامل خانه‌ها و خانه‌های ویلایی است که خارج از مجتمع شهری ساخته‌شده‌اند و برای کسانی که از قوانین و مقررات شهر ککسل می‌شوند.گزینه مناسبی  است. این نوع ویلا معمولاً خارج از مناطق مسکونی و حومه شهر وجود دارد. خریداران این نوع ویلا کسانی هستند که به پیروی از قوانین شهرک ها علاقه‌مند نیستند و دوست دارند زمان خود را بدون قوانین و شرایط خاص سپری کنند. تا خرج کنیم. برخی از ویژگی‌های این ویلا مخاطبان خود را دارند.

علاوه بر مورد نوع ساخت‌وساز توسط افراد حقیقی که شخصی هستند، استقلال و مالکیت کلی در این نوع ویلاهای مستقل است; دلیل اصلی برای خرید یک ویلا برای آن متقاضیان است که می‌خواهند صاحب اختیار کامل در تغییرات، تخریب و همه مسائل مربوط به ساخت یا حیاط ویلای آن‌ها و نیز اعتماد بیشتر به ساخت یک ویلای با کیفیت بهتر و خانه‌های بادوام باشد. چه کسی خریده‌است، به خرید ویلاهای مستقل و خرید یک ویلای خصوصی در شمال برود.در نتیجه، برای آن متقاضیانی که خواستار قدرت کامل بر روی تغییرات هستند، چه آن‌ها خانه‌ای در ساختمان یا در حیاط داشته‌باشند و به هیچ یک از همسایگان و یا زمین به لحاظ تغییرات وابسته نباشند، ما آن‌ها را به خرید یک ویلای شخصی یا مستقل پیشنهاد می‌کنیم.

 

ویژگی‌های ویلا مستقل

ویلاهای مستقل رفاه خاصی را به‌همراه می‌آورند و نیز در این نوع ویلا، قانون حفظ حریم خصوصی بخوبی رعایت شده‌است. دلیل دیگر که این ویلا را منحصربه‌فرد می‌سازد این است که سازنده ویلاهای مستقل بر ساخت یک ویلا تمرکز دارد و در نتیجه دارای کیفیت برتر است. البته، در برخی موارد، این نکته قابل‌تشخیص نیست چون ممکن است توسط تولید کننده ساخته و فروخته شده‌باشد و از مواد خوب استفاده نکند.

مالک با خرید این سبک از ویلا، مسیول تامین امنیت و برخی نیازهای دیگر ویلا، مانند تامین آب و چنین چیزهایی است. فضای داخلی و داخلی ویلای مستقل در حال استراحت هستند و اگر این ویلا در یک منطقه زیبا واقع شود، می‌تواند مکان مناسبی برای تفریح و گذراندن زمان باشد.معمولاً این نوع ویلا یک منطقه بزرگ‌تر دارند زیرا فاصله بین ویلاهای بزرگ است و هر ملک یک منطقه بزرگ دارد. به‌همین دلیل طبیعت خود به‌خودی و خود خیلی زیبا هستند.

محاسن ویلا مستقل

احساس آرامش و آرامش در ویلاهای کاملاً خصوصی و مستقل که در محیط باز قرار دارند، یکی از دلایل استقبال از خرید یک ویلای مستقل است.

اگر قصد دارید پس از خرید یک ویلا اقامت دائم در شمال داشته‌باشید، یک ویلای مستقل بهترین گزینه برای انتخاب است.

شاید سازنده یک ویلای مستقل در ساخت یک ویلا به‌صورت جداگانه و در نتیجه کیفیت مواد و عوامل مورد استفاده در ویلا بیشتر متمرکز و دقیق باشد.

تنها از افرادی ویلا بخرید که سابقه خوبی در فروش ویلا دارند.

ویلای شهرکی

احداث ویلا در ایران یکی از نوآوری‌های ساخت نوین است. این نوع ویلا در واقع جایگزینی شهرک‌های شهری در طبیعت است. قوانین و شرایط زندگی در این اقامتگاه‌ها به‌طور کامل متفاوت از ویلای مستقل است و کسانی که قصد دارند در خانه‌های ویلایی زندگی کنند باید از این قوانین و شرایط تبعیت کنند و به حقوق ساکنین احترام بگذارند. به‌دلیل شباهت زیاد این شهرها به مناطق شهری و شرایط بهتر، این شهر با بسیاری از مردم محبوب شده‌است.

یک ویلای شهرکی چیست؟

 

یک ویلای به‌عنوان خانه یا زمین‌هایی تعریف می‌شود که دارای یک حیاط است و هیچ ارتباطی با خانه‌های اطراف آن ندارد. اما ویلای شهر این تعریف را کاملاً عوض کرده‌است. ویلای شهرکی همچنین شبیه ویلا هستند و هیچ ارتباطی با خانه‌های اطراف حیاط ندارند، اما در این شهرها به‌خاطر نزدیکی خانه‌ها به یکدیگر، قوانینی وجود دارند که خریداران و ساکنین لازم است آن‌ها را دنبال کنند.

اگر خانه‌های شهر را بر روی یکدیگر و به‌صورت عمودی تعریف کنید، ویلای شهرکی باید به‌عنوان خانه‌های مجاور و افقی تعریف شود. که معمولاً توسط شرکت‌ها و برخی موسسات ساخته می‌شوند که پس از تکمیل ساخت‌وساز به خریداران تحویل داده می‌شوند. برخی از این خریداران در این شهرها زمین می‌خرند تا بتوانند ویلا را به میل خود در این شهر بسازند، اما هنوز در معرض برخی قوانین شهری قرار دارند و باید از این قوانین پیروی کنند. با این حال، به‌دلیل زیبایی و دلایل دیگری که در موارد زیر توضیح خواهیم داد، توجه توریست‌ها را به‌خود جلب‌کرده‌است و بیشتر این مناطق به مناطق توریستی تبدیل شده‌اند.

مزایا و معایب ویلای شهرکی

ممکن است در ابتدا تصور شود که یک ویلا راهی برای فرار از شهر است و مردم با آن مشکل دارند، اما این شهرها مزایایی دارند که برای بسیاری از مردم به‌ویژه توریست‌ها سود می‌برند. این موارد عبارتند از:

۱- امنیت

امنیت در این ویلاهای بسیار بالا است. امنیت of ممکن است حتی بزرگ‌تر از ویلاهای خود ساخته و مستقل باشد. معمولاً شرکت‌هایی که این شهرک‌ها را می‌سازند یک سیستم امنیتی را در ورودی برای نظارت بر ورود و خروج افراد به این منطقه قرار می‌دهند. حتی در داخل این محیط، محافظت می‌شود.

۲. قیمت بهتر

خرید یک ویلا در این منطقه نیز می‌تواند مزایای اقتصادی را برای خریدار به‌ارمغان بیاورد. ویلا سازان در این مناطق تلاش می‌کنند تا بیش‌ترین فضا را برای ساخت ویلا بسازند. معمولاً، مصالح ساختمانی به‌صورت عمده خریداری می‌شوند تا این شهرک‌ها را بسازند، و بنابراین قیمت ویلا در این مناطق پایین خواهد بود.

۳. کیفیت ساختمان و ساختمان ویلایی

ساخت یک ویلا در یک شهر و مهندسی آن به برخی از نکات و قوانینی نیاز دارد که باید در ساخت آن درنظرگرفته شوند. در حقیقت، شرکت‌هایی که این شهرک‌ها را می‌سازند، نمی‌توانند ویلای با کیفیت پایین بسازند، با توجه به هزینه ساخت یک ویلا. بنابراین، هنگام خرید یک ویلا، مطمئن شوید که زمین ویلا در سطح مناسبی قرار دارد که از نظر استانداردها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

ویلای مستقل بهتر است یا ویلای شهرکی؟

خرید هرکدام از این ویلا به نوع سلیقه مردم بستگی دارد. برخی افراد ممکن است زندگی قانونی داشته‌باشند یا کم‌تر به این ویلا سفر کنند و علاقه‌ای به پرداخت امنیت و انتخاب یک ویلای شهری نداشته‌باشند. اما برخی افراد دیگر خیلی به ویلای خود سفر می‌کنند و علاقه‌ای به پیروی از قوانین برای استفاده از ملک ندارند، که در این صورت یک ویلای مستقل انتخاب می‌کنند. با این حال، نکته قابل‌توجه این است که این ویلا یک ویژگی تفریحی و تفریحی است و در هر حال باعث صرفه‌جویی در زمان و اجتناب از مشکلات شهری می‌شود.

ویلای پیش‌ساخته نوعی از ویلا مستقل است ؟

ویلاهای پیش‌ساخته از جدبدترین انواع ویلا هستند و در چند دهه اخیر بسیار رواج پیدا کرده‌اند. ویلاهای پیش‌ساخته دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی هستند، در کوتاه‌ترین زمان ساخته و آماده بهره‌برداری هستند و از نظر ظاهری نیز طاهری زیبا دارند. خود ویلاهای پیش‌ساخته نیز دارای انواع و مدل‌های مختلفی هستند که در ادامه انواع مدل‌های ویلای پیش‌ساخته را معرفی خواهیم کرد.

ویلاهای پیش‌ساخته با توجه به متراژ زمین مرود نظر در بخش‌های مختلف ساخته می‌شوند و در زمین مرود نظر به یکدیگر متصل می‌شوند،معمولاً هر تریلی قادر است سی متر را حمل کند به‌عنوان مثال برای یک ویلای 60 متری دو پانل سی متری مورد نیاز است که هر پانل توسط یک تریلی به‌صورت مجزا حمل می‌شود. وزن ویلاهای پیش‌ساخته به ازای هر متر مربع 650 کیلوگرم است. ویلاهای پیش‌ساخته اغلب توسط شرکت ها ساخته می‌شوند و پس از اتمام ساخت به محل مرود نظر منتقل می‌شوند، در واقع هیچ یک از فرایند های ساخت در زمین مورد نظر انجام نمی‌شود و تماماًً در کارخانه و شرکت سازنده صورت می‌گیرد.

نتیجه‌گیری

شرکت انبوه‌سازان آرش به مدیریت و سرمایه‌گذاری امین و آرش تقی پور دهکاء بیش از ۱۵ سال است که در حوزه ساخت‌وساز شهرک‌های ویلایی در حوزه منطقه آزاد انزلی مشغول به فعالیت است. مرکز اصلی شرکت ساختمانی انبوه‌سازان آرش منطقه آزاد انزلی در زیباکنار بعد از صدا و سیما شهرک آرش ۲ میباشد. اگر شما هم قصد ساخت‌وساز یا خرید ویلا در شمال کشور را دارید شرکت انبوه‌سازان آرش انتخاب مناسبی برای شما است.

برچسب‌ها :

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×