گیلان، زیباکنار
0133416

8 نکته طراحی نمای سنگی ویلا

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-17
نمای سنگی ویلا

از کوچه‌های شمال کشور که گذر کنید اغلب ویلاها را خواهید دید که با نمای سنگی ویلا در سرتاسر محله‌ها رخ می‌نمایند. هرچند که استفاده از متریال‌هایی همچون چوب، شیشه و کامپوزیت نیز در نمای ویلاهای شمالی متداول است اما اغلب ویلاهای شمالی دارای نمای سنگی هستند.

نمای سنگی این امکان را به طراحان نما می‌دهد تا بیش از همیشه خلاقیت و نوآوری را چاشنی کار کنند و نماهایی شیک و خلاقانه پدید آورند. حسن نمای سنگی آنجایی نمایان می‌شود که متوجه می‌شویم استفاده از این متریال چه در نماهای مدرن و چه در نماهای کلاسیک بسیار معمول و متداول است.

بنابراین نمای سنگی محدودیت‌ها را از پیش پای طراحان تا جای ممکن برخواهد داشت. در ادامه قصد داریم 8 نکته طراحی نمای سنگی ویلا را با هم بررسی کنیم بنابراین تا انتها همراه ما باشید.

برای خرید ویلا در لنگرود با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نکات مهم برای نمای سنگی ویلا کدام‌ها هستند؟

به آب‌وهوای منطقه توجه داشته باشید

یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی نمای سنگی باید به آن توجه شود توجه ویژه به آب‌وهوای منطقه است. در واقع نوع سنگ انتخابی برای نمای ویلا باید به‌طور ویژه با شرایط آب‌وهوایی منطقه سازگاری داشته باشد.

به‌عنوان مثال برخی از سنگ‌های نما به‌هیچ‌عنوان مناسب مناطق مرطوب و پر بارش نیستند و ممکن است بعد از مدت‌زمان کوتاهی دچار پوسیدگی و شکستگی شوند.

همچنین ممکن است برخی از سنگ‌ها تاب و توان تحمل کردن آب‌وهوای کوهستانی و زمستان سرد و یخبندان در این مناطق را نداشته‌باشند و دچار ترک خوردگی شوند بنابراین توجه به آب‌وهوای منطقه می‌تواند تأثیر مستقیم روی طراحی نمای سنگی داشته باشد.

از سنگ‌های ضد قارچ و ضد خزه استفاده کنید

دقت داشته‌باشید که در طراحی نمای سنگی ویلا باید از سنگ‌هایی استفاده شود که در محیط‌های مرطوب شروع به خزه بستن نکنند. حتماً شما هم بارها با این صحنه نه‌چندان دلچسب روبه‌رو شده‌اید که سنگ‌های نمای یک ساختمان از شدت خزه بستن کدر و بی روح شده‌اند و درخشش اولیه خود را از دست داده‌اند.

بنابراین به‌هنگام انتخاب سنگ نما باید این مورد مورد توجه قرار گیرد. سنگ‌هایی همچون گرانیت، مرمر و تراورتن می‌توانند انتخابی مناسب برای نمای سنگی ویلا باشند.

برای ساخت ویلا سنتی در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

طراحی نمای سنگی ترکیبی در ویلا داشته باشید

شما می‌توانید نمای سنگی ویلا را به‌طور ترکیبی طراحی کنید در واقع می‌توانید در کنار سنگ از شیشه یا چوب نیز کمک بگیرید. دقت داشته‌باشید که ترکیب برخی متریال‌ها در کنار سنگ چندان جذاب نخواهد بود. به‌عنوان مثال ترکیب چوب و سنگ چندان با هم جور در نمی‌آید مگر در مورد نماهای خاص و ویژه‌ای که جزو استثناها هستند.

بهترین متریالی که در کنار سنگ به درخشش الماس گونه‌این متریال زیبا و خوش تراش کمک می‌کند متریال شیشه است. به‌ویژه اگر در حال طراحی نمای سنگی برای ویلای مدرن هستید. استفاده از متریال‌هایی مانند شیشه در کنار سنگ می‌تواند به جذابیت نمای سنگی اضافه کند.

به قیمت سنگ‌های مختلف نما توجه نمایید

برخی از سنگ‌های نما دارای هزینه‌ای گران‌قیمت هستند و برخی دیگر هزینه معقول را به‌خود اختصاص داده‌اند. این موضوع کاملاً بستگی به میزان بودجه شما دارد که از چه نوع سنگی برای نمای ویلا استفاده کنید. به‌عنوان مثال اگر در حال ساخت ویلای لاکچری هستید می‌توانید از سنگ‌های مرمر و گرانیت استفاده کنید.

در غیر این صورت سنگ‌های آهکی، دیوریت، سرامیک و سنگ تراورتن دارای قیمت مناسب‌تری هستند. بنابراین پیش از طراحی نمای سنگی به میزان بودجه‌ای که در اختیار دارید دقت کنید.

برای خرید ویلا در متل قو با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

اجرای نمای سنگی ویلا در هوای بسیار سرد باید متوقف شود

چنانچه در حال اجرای نمای سنگی ویلا هستید و هوا به ناگهان سرد می‌شود تا جایی که امکان یخ زدن آب وجود دارد در همان نقطه باید فرآیند سنگ کاری نما متوقف شود. در این حالت ممکن است سنگ‌ها به‌خوبی در جای خود فیکس نشوند و بعدها نمای ویلا دچار آسیب‌های جدی شود.

همچنین احتمال ترک برداشتن سنگ‌ها به‌هنگام نصب وجود دارد بنابراین سنگ کاری نما باید در هوای بسیار سرد متوقف شود.

سلیقه شخصی خود را وارد طراحی نمای سنگی ویلا کنید

طراحی نمای سنگی می‌تواند پای خلاقیت و نوآوری را تا حدی زیادی به نمای ساختمان شما باز کند. از انتخاب نوع سنگ گرفته تا نحوه برش و چیدمان و طرح نهایی همگی می‌توانند تنوع بی حد و حصری را به‌خود اختصاص دهند.

بنابراین برای اجرای نمای سنگی بهتر است سلیقه شخصی خود را نیز وارد کنید چرا که در شمال اغلب ویلاهای دارای نمای سنگی هستند و بد نیست با کمی خلاقیت و نوآوری نمایی نو و جدید به بار آورید تا وجه تمایزی بین ویلای خود و ویلای سایرین ایجاد نمایید.

برای اجاره ویلا ساحلی در گیلان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

سنگ نما باید دارای قدرت گیرایی باشد

یکی از مهمترین نکاتی که در طراحی نمای سنگی به آن باید توجه شود استفاده از سنگ‌هایی است که دارای قدرت گیرش بالایی باشند به این معنا که بعد از نصب دچار سقوط و ریزش نشوند. چنانچه احتمال سقوط سنگ‌های نما وجود داشته باشد ممکن است برای عابرین خطرات جدی ایجاد شود.

به رنگ سنگ‌های انتخابی برای نمای ویلا دقت کنید

از دیگر نکاتی که در طراحی نمای سنگی باید به آن دقت شود رنگ سنگ‌های انتخابی برای ویلا است به‌عنوان مثال ویلاهای کلاسیک و رومی دارای نمای روشن هستند و در آن‌ها از سنگ‌هایی با رنگ روشن و شفاف استفاده می‌شود.

در حالی که ویلاهای مدرن می‌توانند سنگ‌های تیره یا روشن را در نمای خود جای دهند. رنگ سنگ‌های انتخابی نه‌تنها دست شما را برای اجرای طرح‌های نوآورانه باز می‌گذارد بلکه ترکیبات موجود در سنگ را نیز با زبان بی‌زبانی به شما خواهد گفت.

برای خرید باغ ویلا در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری درباره نمای سنگی ویلا

طراحی نمای سنگی برای ویلاهای شمال ایده‌ای جدید نیست اما می‌توان با استفاده از نوآوری و خلاقیت دست به پیاده‌سازی طراحی‌های جدید و خلاقانه زد.

انتخاب نوع سنگ مناسب، استفاده از نیروی متخصص در طراحی و اجرای نمای سنگی و دقت به‌شرایط آب‌وهوایی همگی می‌تواند از جمله مهم‌ترین نکات برای طراحی نمای سنگی ویلا باشد که بایستی مورد توجه قرار گیرند.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×