گیلان، زیباکنار
0133416

پنج مورد از اشتباهات خرید ویلا شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
اشتباهات خرید ویلا شمال

مانند هر کار دیگری، اشتباهات خرید ویلا شمال نیز محتمل است. تا به‌حال برایتان پیش‌آمده که پای صحبت افرادی که در شمال اقدام به خرید ویلا نموده‌اند بنشینید و ببینید که از خرید خود پشیمان هستند؟

همه ما دست کم برای یک‌بار با این افراد برخورد داشته ایم؛ افرادی که تصور می‌کنند اگر به‌جای انتخابی که کرده‌اند و اقداماتی که انجام داده‌اند کار دیگری انجام می‌دادند خیلی بهتر می‌شد! این جملات را دائما از آن‌ها می شنوید که می‌گویند:

 • کاش به‌جای خرید ویلا در فلان‌شهر در جای دیگری ویلا خریده بودم.
 • بهتر بود قبل از خرید ویلا در فلان منطقه کمی تحقیق می‌کردم.
 • ای کاش منتظر می‌ماندم تا فلان فصل سال سر برسد و بعد اقدام به خرید ویلا می‌نمودم.

نشستن پای صحبت این افراد از این جهت خوب است که باعث می‌شود تا شما به اشتباهت آن‌ها را تکرار نکنید. اما چرا راه دور می‌روید؟ در این مقاله ما قصد داریم 5 مورد از متداول‌ترین اشتباه‌هایی را که افراد به‌هنگام خرید ویلا در شمال مرتکب می‌شوند معرفی کنیم. از این پس، شما با آگاهی کامل در این راستا قدم برمی‌دارید و آن اشتباهت را انجام نخواهید داد.

اگر قصد خرید ویلا در رویان را دارید از مشاوران هلدینگ آرش کمک بگیرید.

چه مواردی به‌عنوان اشتباهات خرید ویلا شمال هستند؟

بهترین ویلاهای شمال فقط ویلاهای ساحلی هستند

برخی افراد تصور می‌کنند که خرید ویلا در شمال یعنی خرید ویلای ساحلی و تمام. در صورتی که به‌هیچ‌عنوان اینگونه نیست. آن‌ها تصور می‌کنند زمانی توانسته‌اند خریدی موفقیت‌آمیز را صورت‌دهند که ویلای ساحلی خریده باشند. از نظر این افراد حتما لازم است در جوار دریا ساکن‌شده باشند.

این مورد به‌هیچ‌عنوان معیار خوبی برای یک خرید موفقیت آمیز نیست چرا که برخی از بخش‌ها و مناطق شمال هستند که ارزش خرید ویلا در آن‌ها بسیار بیشتر از خرید ویلای ساحلی در شمال به هر قیمتی است. ساحلی یا جنگلی‌بودن ویلا معیار خوب یا بد بودن ویلا نیست بلکه فاکتورهای مهم دیگری همچون ارزش ویلا، امکانات ویلا، راه‌های دسترسی، امنیت منطقه، شرایط آب‌وهوایی و قانونی‌بودن سند ویلا است که تعیین کننده است.

قاعدتاً خرید ویلای ساحلی که دارای سند قانونی نیست و امکانات چندانی ندارد را نمی‌توان در برابر خرید ویلای جنگلی در نقطه‌ای عالی با سند شش‌دانگ و امکانات فوق‌العاده قرار داد. بنابراین این فکر را از سرتان بیرون کنید که هر ویلای ساحلی در شمال ویلای خوبی است.

برای خرید ویلا کوهستانی در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

خرید ویلا بدون بازدید از مکان آن

اگر قصد خرید ویلای شمال را دارید و در حین گشت‌وگذار در صفحات مجازی چشم‌تان به یک ویلای زیبا می‌خورد هول برتان ندارد! امروزه روز تعداد زیادی از وبسایت‌های اینترنتی صفحات اینستاگرام و تلگرامی اقدام به راه‌اندازی صفحاتی در باب خرید و فروش ویلای شمال می‌نمایند. این صفحات، با قراردادن عکس‌های فریبنده از ویلا در زاویه‌های هنری و چشم‌نواز، سعی در جذب مخاطب و فروش ویلا دارند.

توصیه می‌کنیم که هیچ‌گاه تا زمانی که ویلا را از نزدیک ندیده‌اید اقدام به خرید ویلا ننمایید. چه بسیار فروشندگانی که از عمد با قرار دادن عکس‌های دروغین و عکس‌های ادیت شده رنگ و لعاب زیادی به تصاویر ویلا داده‌اند. آن‌ها نقص‌های ویلا را پوشش داده‌اند به‌نحوی که تصاویر ویلا کاملاً بی‌نقص و منحصربه‌فرد به‌نظر می‌رسیده است.

خریداران بعد از خرید ویلا و بازدید حضوری از آن متوجه شده‌اند که ظاهر و باطن ویلا زمین تا آسمان با هم فرق دارند. اینجاست که می‌بینند کلاه گشادی بر سر آن‌ها رفته است. بنابراین هیچ‌گاه بدون اینکه از ویلا بازدید داشته‌باشید هیچ پولی برای فروشنده واریز نکنید. چه بسا اصلاً ویلایی در کار نباشد و امام حرف‌ها و عکس‌ها پوچ و دروغین از آب درآید. منظور ما این نیست که تمام وبسایت و صفحات مجاری غیر قابل اعتمادند بلکه بدون بازدید حضوری ویلا را خریداری نکنید. چرا که ممکن است از ویلای خریداری شده از نزدیک به جذابیت عکس‌هایش نباشد و موجب دلزدگی شما شود.

برای اطلاع از قیمت کاخ ویلا در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

بی توجه بودن به مسیرهای دسترسی به ویلا

اگر قصد خرید ویلا در شمال را دارید و به مسیرهای دسترسی به ویلا بی توجه هستید باید گفت که سخت در اشتباهید. ممکن است یک ویلای کوهستانی که دارای استخر، جکوزی و امکانات عالی است چشم شما را بگیرد و قصد خرید آن را نمایید.

برای رسیدن به ویلا باید مسیرهایی را طی کنید که شما را از دل راه‌های پر پیچ و خم و خطرناک کوهستانی عبور می‌دهد. راه‌هایی که شاید در زمستان‌ها و روزهای برف و بارانی بسته‌شود و گرفتارتان کند. بنابراین اگر به همه معیارها همچون امکانات و کیفیت و زیبایی ویلای دقت کردید گوشه چشمی هم به مسیرهای دسترسی داشته‌باشید. ممکن است ویلای مورد نظر در روزهای اول به‌نظرتان جذاب بیاید اما بعد از چند بار طی‌کردن مسیرهای ناهموار و پر پیچ و خم شما را خسته و دلزده کند.

مسیرهای دسترسی به ویلا در بهترین حالت باید مسیرهای آسفالته با امکان تردد آسان خودرو در شرایط آب‌وهوایی مختلف باشد و به گونه‌ای نباشد که تردد در آن جان شما را به خطر بیندازد.

برای خرید باغ ویلا در شمال با ما در ارتباط باشید.

با خرید ویلای شهرکی محدود خواهیم شد

عده زیادی از افراد تصور می‌کنند خرید ویلای شهرکی در شمال برابر است با محدودیت در حالی که امکاناتی در ویلای شهرکی وجود دارد که در ویلاهای مستقل نمی‌توانید آن‌ها را یافت کنید.

به‌عنوان مثال ممکن است تصور کنید که با ساکن شدن در ویلای شهرکی ممکن است از امکانات تفریحی بی‌بهره بمانید و امکان خوش گذرانی از شما سلب شود در حالی که با خرید ویلای شهرکی می‌توانید به امکاناتی از قبیل باشگاه ورزشی، امکانات تفریح، زمین‌های بازی، زمین والیبال و زمین تنیس در محوطه شهرک دسترسی داشته‌باشید آن هم در حالی که این امکانات تنها مختص شما است و هیچ فرد دیگری خارج از ساکنین شهرک امکان استفاده از این امکانات را ندارد.

علاوه بر این‌ها امنیت بالایی در ویلاهای شهرکی برقرار است که می‌توانید در ویلای خود را در پناه آن رها کنید وبه شهرتان باز گردید بدون اینکه ذره‌ای از بابت امنیت ویلا احساس نگرانی کنید. شهرک‌های ویلایی دارای نگهبانی 24 ساعته در 7 روز هفته هستند. آن‌ها از ویلای شما دیده‌بانی می‌کنند و امنیت آن را به‌طور کامل حفظ خواهند کرد. بنابراین سکونت در ویلای شهرکی نه‌تنها محدودیت نمی‌آورد بلکه از لحاظ امنیت نیز بسیار تا بسیار قابل اتکا است.

برای خرید ویلا در شمال سراغ وام‌های سنگین می‌روید

پیش از خرید ویلا در شمال باید نسبت به بودجه خود اشراف کامل داشته‌باشید. در واقع شما باید به‌طور دقیق بدانید که چه میزان بودجه در اختیار دارید و با بودجه‌ای که دارید امکان خرید چه نوع ویلاهایی برایتان مقدور است. شما می‌توانید در این راستا از راهنمایی مشاورین استفاده کنید و دست به انتخاب‌های ایده‌آل بزنید.

این نکته را به‌خود گوشزد کنید که برای خرید ویلا در شمال نباید احساساتی تصمیم بگیرید. صرفاً چون از یک ویلای خاص خوشتان آمده نباید هرطور شده دست به‌خرید آن بزنید. افراد زیادی برای خرید ویلا در شمال اقدام به دریافت وام‌های سنگین می‌نمایند به‌طوری که امکان بازپرداخت قسط‌های آن برایشان بسیار سخت خواهد بود.

هدف شما از خرید ویلا در شمال سرمایه‌گذاری و تفریح است بنابراین قرار نیست خود را تحت فشار قرار دهید و روی خرید یک ویلای خاص پافشاری کنید. سختگیری‌های بی‌مورد را در این زمینه کنار بگذارید و اقدام به خرید ویلایی نمایید که با بودجه شما سازگاری دارد.

برای اطلاع از قیمت کاخ ویلا در شمال هلدینگ آرش را ببینید.

سایر اشتباهات خرید ویلا شمال

برخی افراد برای خرید ویلا در شمال مرتکب به اشتباهت بزرگی می‌شوند. نمونه‌هایی از متداول‌ترین آن‌ها را در بالا عنوان کردیم. به اشتباه‌های دیگری از قبیل موارد زیر توجه کنید:

 • عدم چک کردن سند ویلا
 • خرید ویلا در فصل‌هایی که قیمت‌ها روبه‌افزایش‌رفته
 • عدم تنظیم قولنامه و بی توجهی به پیامدهای آن
 • بی‌توجهی به میزان بازدهی سرمایه‌گذاری
 • خرید ویلای فاقد سند به بهانه ارزان‌بودن
 • اعتماد چشم‌و‌گوش‌بسته به بنگاه‌های معاملاتی
 • بی توجهی به امکانات و امنیت ویلا
 • خرید ویلا در مناطقی با شرایط آب‌وهوایی نامناسب

نتیجه‌گیری درباره اشتباهات خرید ویلا شمال

بهترین راه برای جلوگیری از به اشتباهت خرید ویلا  در شمال، در وهله اول آگاه سازی است. شما باید سعی کنید اطلاعات خود را در این راستا بالا ببرید. در نتیجه، اقدام به‌خرید ویلاهایی نمایید که توسط مشاورین املاک معتبر به شما معرفی‌شده است.

مشاورین املاک معتبر با دارا بودن کارشناسان حقوقی و متبحر در زمینه خرید و فروش ویلا در شمال می‌توانند بهترین و ایده‌آل‌ترین گزینه‌ها را در اختیار شما قرار دهند و از هر نظر به شما مشاورهای دقیق بدهند. بنابراین سعی کنید قدم هایی آگاهانه در این راستا بردارید و بدون تحقیق و پرس و جوی کافی اقدام به خرید ویلا در شمال ننمایید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×