گیلان ، زیبا کنار
0133416

بحران کم آبی و رابطه آن با خرید ویلا در شمال

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1396-12-25
خرید ویلا در شمال و بحران کم آبی

رییس مرکز ملی خشکسالی و مدیریت بحران سازمان هواشناسی اظهار داشت، با بررسی آمار و اطلاعات بلند مدت برای بسیاری از نقاط کشور از جمله استان های کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، بوشهر، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد ، شمال اصفهان، شمال کرمان، بخش­های غربی هرمزگان، جنوب اردبیل به خشکسالی متوسط تا شدیدی در بلند مدت می­رسیم که علت این خشکسالی در بلندمدت نشان دهنده کمبود و استرس شدید در منابع آب است که برای مناطقی که در گیر آن هستند هشداری جدی محسوب می­شود. وی همچنین در ادامه افزود: نقشه ها و آمار بلند مدت همچنین نشان دهنده شرایط نرمال تا تر سالی ضعیف در شمال آذربایجان غربی، آذربیجان شرقی، اردبیل و بخشهایی از گیلان، مازندران، گلستان و شمال خراسان شمالی است.

جدیدترین آمارهای وزارت نیرو حاکی از آن است که در استان‌های فارس، خراسان‌جنوبی و اصفهان نه ‌تنها سفره‌های زیرزمینی آب تهی شده‌اند که ذخایر سدها نیز کاهش ٢٥ تا ٥٠‌ درصدی را نسبت به ‌سال گذشته تجربه می‌کنند که نشان دهنده خشکسالی در مناطق مرکزی، شرق و جنوب کشور است. همچنین آمارها حاکی از آن است که سفره­های زیرزمینی نیز دچار بحران کم آبی هستند.

همچنان با شرکت انبوه سازان آرش سازنده شهرک های ویلایی آرش همراه باشید تا از دلایل مهم خرید ویلا در شمال با توجه به بحران کم آبی و امکان خشکسالی گسترده در آینده نه چندان دور، بیشتر بگوییم.

سرمایه گذاری با خرید ویلا در شمال

در این وضعیت کم آبی، تنها شمال کشور در وضعیت مطلوبی قرار دارد و با دارا بودن آب هوایی خوش، بارندگی فراوان در فصول مختلف، وجود منابع زیر زمینی و سدها، محل مناسبی برای مهاجرت و زندگی و همچنین سرمایه­گذاری برای ساخت و خرید ویلا است. با توجه به آب و هوای شمال، خرید ویلا در شمال ایران به یکی از موارد سرمایه گذاری سودآور در کوتاه مدت و بلند مدت تبدیل شده است که سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کرده است.

استان گیلان با داشتن طبیعت بکر، جنگل­های سرسبز و دریای خزر و همچنین وجود منطقه آزاد انزلی بیش از پیش نظر سرمایه­ گذاران را به خود جلب کرده است. ویلا سازی و سرمایه­ گذاری روی خرید و فروش ویلا در گیلان، علی الخصوص مناطق نزدیک به انزلی در حال افزایش است.

سرمایه گذاری ساخت ویلا در زیباکنار

یکی از این مناطق که در گذشته بافت سنتی داشته ولی درحال حاضر به مکانی تفریحی-گردشگری تبدیل شده، منطقه زیباکنار است. در بین شهرهای استان گیلان، زیباکنار با داشتن ویژگی­های خوب به نظر یکی از بهترین گزینه ­ها برای سرمایه­ گذاری است. در ادامه به معرفی این شهر و ویژگی­های خاص آن که باعث جذب توریست شده می­پردازیم.

زيباکنار ناحیه ساحلي و از توابع شهرستان رشت در استان گيلان مي­باشد که گردشگران بسياري را به خود جذب کرده است. نام قدیمی زیباکنار ، بندر علی آباد بوده است. این بندر یکی از مهم ترین بنادر کشتیرانی و باربری در استان گیلان بوده، و در سالهاي اخير ساخت و  خريد و فروش ويلاهاي مختلف ، دهکده هاي ساحلي ، شهرک هاي ساحلي در آن بسيار رونق پيدا کرده است. شغل بیشتر مردم در زيباکنار ماهيگيري، کشاورزی و فعالیت در امور ملک و زمین است  .

با توجه به اینکه در طول سال مسافران زيادی برای گردش و تفریح، زیباکنار را  به عنوان مقصد خود انتخاب می کنند، اجاره ویلا در زیبا کنار نیز رونق زیادی پیدا کرده است، به شکلی که مسافران با ورود به زیباکنار انواع ويلاها را که در سبک هاي متنوعی ساخته شده اند را مشاهده می کنند. با توجه به میزان مسافری که به زیباکنار می آیند می توان گفت که اجاره ویلا در زیباکنار یکی از منابع درآمدی مهم در این شهر است.               

یکی از عواملی که برای سرمایه­ گذاری مورد توجه است، موقعیت مکانی و آب و هوای منطقه است. طبیعت بکر و سرسبز استان گیلان و علی الخصوص منطقه زیباکنار باعث رشد روزافزون ویلاسازی و فروش ویلا و خرید ویلا شده است. سواحل زیبا، جنگل­های سرسبز و انبوه، وجود اماکن تفریحی و توریستی، نزدیکی به منطقه آزاد انزلی از دلایلی است که سرمایه­گذاران، گردشگران و مسافران را به زیباکنار می­کشاند.

منطقه زیباکنار حالا دیگر از آن بافت سنتی خود خارج شده و مکانی توریستی، تفریحی است که روز به روز سرمایه ­گذاران بیشتری را به خود جذب می­کند و مکان مناسبی برای سرمایه­گذاری در خرید و فروش ویلا است. اگر دنبال مکانی مناسب برای خرید ویلا هستید تا در آنجا استراحت و تفریح کنید ، زیباکنار را به شما پیشنهاد می­دهیم. وجود سواحل خصوصی و ویلاهای ساحلی، با قیمت مناسب و معماری شیک و لوکس همان چیزی است که می­توانید در زیباکنار بیابید.

ویژگی های زیباکنار

فاصله زيباکنار تا تهران حدود 330 کيلومتر، تا فاصله قزوین “کوهین” حدود ۱۸۰ کیلومتر، تا همدان حدود ۳۹۰ کیلومتر، و تا سنندج حدود ۵۰۰ کیلومتر است. زيباکنار از شمال به درياي خزر و از جنوب به شهر بسيار زيباي لشت نشاء محدود مي شود. (توجه نمایید که زیباکنار شهر یا شهرستان نیست این منطقه یکی از توابع شهر توریستی و بزرگ لشت نشا با مردمی بافرهنگ و مهمان نواز می­باشد).

منطقه توريستي ساحلي زيباکنار از شرق به کياشهر و چمخاله و از غرب به حسن رود منطقه آزاد انزلي و گلشن انزلي متصل است. شنا، قايق سواري، جت اسکي، اسکي روي آب، ماهيگيري، چهارچرخ سواري، فوتبال و واليبال ساحلي از جمله تفريحاتي هستند که هر ساله توريست ها و گردشگران داخلي و خارجي را به زيباکنار مي کشاند، ساحل زیبای زیباکنار برای تفریح و قدم زدن و همچنین ویلاهای ساحلی محلی مناسب برای استراحت و رفع خستگی است.

آب و هوای زیباکنار معتدل و در فصل بهار و تابستان مرطوب و شرجی است. میزان بارندگی در فصل های پاییز و زمستان بسیار زیاد است. بارندگی زیاد و آب و هوای خوب باعث شده که همواره آسمان زیباکنار آبی و باغ های آن سرسبز باشند. بندر ساحلی زیباکنار امروزه به دلیل ساخت و ساز و ویلاهای لوکس و ویلاهای شهرکی، ویلا ساحلی، ویلا جنگلی توسط مهندسین مجرب و یا ویلاهای روستایی توسط افراد بومی و همچنین هتل های کنار دریا بسیار مطرح شده است.

ویلاهای جدید و مدرن بافت محلی را دستخوش تغییر کرده زیباکنار را به منطقه ای تفریحی، گردشگری تبدیل نموده است. پیوشتن زیباکنار به منطقه ازاد انزلی در سال 93 مزید بر علت شده تا زیباکنار از هر نظر حائز اهمیت شود و نظر سرمایه­ گذارن و ویلاسازان را به خود جلب کند.

شرکت انبوه سازان آرش با توجه به تجربه فراوان و طراحی و ساخت بیش از 500 واحد مسکونی در قالب شهرک های ویلایی و غیر شهرکی در حوزه منطقه آزاد انزلی، می تواند بهترین گزینه ها را برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی و خرید ویلا در گیلان به شما معرفی کند. با ما در تماس باشید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×