گیلان ، زیبا کنار
0133416

تجهیزات مورد نیاز برای ساخت روف گاردن

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14

داشتن یک روف گاردن برای رشد محصولات غذایی می‌تواند ایده خوبی باشد. روف گاردن می‌توانند خانه و باغ شما را از بسیاری جهات دوستدار محیط زیست کنند. به‌عنوان مثال، یک روف گاردن که به درستی در هنگام ساخت خانه یا گاراژ شما نصب و طراحی شده است، می‌تواند به یک سقف عایق تبدیل شود که نیاز به بخاری های گران‌قیمت و سیستم‌های تهویه مطبوع را کاهش می‌دهد. بالا رفتن و استفاده از فضای پشت بام نیز منطقی است زیرا مناطق شهری ما متراکم تر می‌شوند. پرورش محصولات غذایی خود باعث صرفه جویی در هزینه می‌شود و به‌دلیل کاهش نیاز به آفت کش ها و افزایش استفاده از اصول باغبانی ارگانیک و محصولات قدیمی به جای محصولات تراریخته، عموماً برای شما سالم تر است. اما اگر می‌خواهید تلاش کنید و از تمام این مزایا بهره‌مند شوید، چه چیزهایی باید در مورد روف گاردن و نحوه ساخت آنها بدانید؟ در این وبلاگ به مواردی که باید قبل از نصب روف گاردن در نظر بگیرید می پردازیم و تجهیزات ساخت روف گاردن را بررسی می‌کنیم.

برای خرید ویلای شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

مهم‌ترین تجهیزات ساخت روف گاردن

در مناطق شهری بیشتر، فضای سبز محدود است. اگر می‌خواهید یک فضای زندگی در فضای باز داشته باشید، ممکن است به معنای واقعی کلمه همه‌چیز به‌دنبال شما باشد. ممکن است بخواهید ایجاد یک روف گاردن روی پشت بام را در نظر بگیرید. روف گاردن راهی ایده‌آل برای باغبان شهری برای گسترش فضای خود هستند. روف گاردن نیز از فضای اغلب استفاده نشده و هدر رفته به‌خوبی استفاده می‌کنند.

با این حال، هنگام ایجاد یک روف گاردن باید به چند نکته توجه داشت. چگونه روف گاردن بسازیم اول از همه، دریابید که قوانین محلی، قوانین املاک اجاره، یا مقررات انجمن صاحب خانه چگونه روف گاردن نگاه می‌کنند. روف گاردن بام ممکن است ممنوع باشند یا نیاز به روش خاصی داشته باشند و همیشه بهتر است قبل از صرف وقت و هزینه‌این موارد را بدانید. دوم، معمار یا پیمانکار را در اسرع وقت درگیر کنید. برای کل فرآیند ساخت روف گاردن به معمار یا پیمانکار نیاز ندارید، اما باید به شما بگوید که آیا ساختمان برای ساخت یک روف گاردن روی پشت بام امن است یا خیر. برخی از ساختمان‌ها به سادگی برای تحمل وزن اضافی که یک روف گاردن اضافه می‌کند طراحی نشده‌اند. ساختمان‌های دیگر ممکن است بتوانند وزن اضافی را تحمل کنند، اما ممکن است فقط وزن محدودی را تحمل کنند. یک معمار یا پیمانکار باید بتواند به شما بگوید که آیا این مورد در ساختمان شما وجود دارد یا خیر. سوم، حتی اگر ساختمان شما از نظر ساختاری بتواند وزن اضافی را تحمل کند، وزن روف گاردن شما باید در طراحی شما نقش داشته باشد.

برای اجاره ویلا در لاهیجان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

سعی کنید تا حد امکان از وزن کمتری استفاده کنید. از ظروف کاشت پلاستیکی، فایبرگلاس یا فوم استفاده کنید و از سنگفرش خودداری کنید. به جای خاک باغچه از خاک سبک گلدان استفاده کنید. از بادام زمینی استایروفوم برای زهکشی به جای سنگ یا خرده سفال استفاده کنید. چهارم، به‌خاطر داشته باشید که باغ روی پشت بام شما به‌طور قابل توجهی بادگیرتر از یک باغ معمولی خواهد بود. شما باید بادگیرها را در طراحی روف گاردن خود بگنجانید. سعی کنید از نرده ها یا بادگیرهای مشبک دیگر برای روف گاردن خود استفاده کنید. بادشکن هایی که جریان باد را مختل می‌کنند، به جای تلاش برای متوقف کردن کامل آن، در واقع موثرتر هستند. بادشکن های جامد بیشتر از بادشکن هایی که جریان باد را امکان پذیر می‌کنند، توسط بادهای تند فرو ریخته می‌شوند. به علاوه، شما واقعاًً نمی‌خواهید جریان باد را از بین ببرید. شما فقط می‌خواهید آن را کاهش دهید. پنجم، به این فکر کنید که چگونه آب را به روف گاردن بام خود برسانید.

باغ پشت بام روف گاردن شما در هوای گرم باید مکرراً آبیاری شود و بردن سطل های سنگین آب به پشت بام جالب و کاربردی نیست. در نظر بگیرید که یک سیستم ذخیره آب تعبیه شده باشد یا یک سیستم آبیاری خودکار نصب شده باشد. اگر این موارد را در نظر داشته باشید، متوجه خواهید شد که روف گاردن شما می‌تواند مکانی دوست‌داشتنی و عالی برای فرار شما فراهم کند.

برای خرید ویلا در کلاچای با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

طراحی ساخت و سازه سقف

گیاهان روی پشت بام مانند هر گیاهی به خاک و آب نیاز دارند. اما در یک سقف عوامل زیادی در طراحی سازه ای و روش‌های ساخت خود سقف و سازه های نگهدارنده آن وجود دارد. بنابراین، مصالح ساختمانی انتخاب شده برای چنین سیستمی باید قادر به تحمل وزن های زیاد، مقاومت در برابر قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خاک و کودها، تماس با حشرات، حیوانات، ریشه ها و خاک، و در برابر وجود دائمی رطوبت در خاک باشند. مشکلات یا نادیده گرفتن هر یک از این عناصر در سقف می‌تواند نتایج فاجعه بار و پرهزینه‌ای داشته باشد! امروزه طراحی روف گاردن یک تلاش علمی است که معمولاً برای درست کردن آن نیاز به نظر مهندسان، معماران و باغبانان دارد.

وزن تجهیرات ساخت روف گاردن

روف گاردن ها به طرز شگفت آوری سنگین هستند! ساخت روف گاردن به تعدادی لایه از مواد مختلف نیاز دارد تا آب به اندازه کافی از سقف تخلیه شود و گیاهان در یک لایه متوسط ​​خاک به‌خوبی رشد کنند. این لایه ها شامل غشای ضد آب، سد ریشه، مواد زهکشی، مواد فیلتر، محیط خاک و گیاهان است. با جمع شدن روی مساحت سقف، کیلوگرم اضافه می‌شود و باید در نظر گرفت که آیا ساختار سقف شما می‌تواند این وزن اضافی را تحمل کند یا خیر. روف گاردن ها معمولاًً در خانه‌ها، آپارتمان ها و ساختمان‌های مدرن و یا رترو طراحی می‌شوند و توجه و ورودی های طراحی زیادی برای سبک سازی هر چه بیشتر این لایه ها صورت می‌گیرد تا بتوان وزن کلی روی سقف را به حداقل رساند.

برای خرید ویلا در فومن با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

تجهیزات آبیاری روف گاردن

آبیاری روف گاردن یک نکته مهم است. روف گاردن ها معمولاً به منظور استفاده از آب خاکستری ساختمان که از حوضچه ها، حمام ها و ماشین‌های لباسشویی بازیافت می‌شود، طراحی می‌شوند. این مزیت زیست محیطی زیادی ایجاد می‌کند و باعث صرفه جویی در هزینه، برق و آب گرانبها می‌شود. یک باغچه محصولات غذایی در پشت بام شما به‌طور ایده‌آل از آب باران برداشت شده و آب اصلی استفاده می‌کند و به‌طور ایده‌آل به مخازن ذخیره آب (که بسیار سنگین نیز هستند)، یک پمپ احتماًلاً برای رساندن آب از مخزن به باغ شما و یک سیستم آبیاری در پشت بام نیاز دارد. یا حداقل یک سیستم شیر و شلنگ. همه این عناصر باید در طراحی باغ به دقت مورد بررسی قرار گیرند و باید برای ایجاد بیشترین مزایای زیست محیطی، اقتصادی و زیبایی شناختی نیز تلاش کنند.

زه کشی

زهکشی آب از آبیاری و نزولات جوی از روف گاردن شما نیز یک نکته حیاتی است. آب سنگین است و وزن آن تقریباً 1000 کیلوگرم در هر متر مکعب آبی است که در روف گاردن استفاده می‌شود. در طول طراحی ساختاری تکیه گاه روف گاردن، باید به وزن اضافی خاک مرطوب توجه شود. بنابراین نیاز است که آب در اسرع وقت از ساختار سقف تخلیه شود، اما ریشه گیاهان به اندازه کافی برای مدت طولانی خیس شود. روف گاردن ها معمولاًً دارای یک لایه زهکشی هستند تا به به دام انداختن و انتقال سریع آب به لوله زهکشی/پایین یا مخزن آب کمک کند.

برای خرید ویلا در سیسنگان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

در گذشته از شن و ماسه رودخانه یا شن ریز برای تخلیه آب استفاده می‌شد، اما این مواد به‌طور کلی برای اکثر سقف ها بسیار سنگین هستند. امروزه محصولات تخصصی زهکشی ماتریکس مانند وجود دارد که نازک تر و سبک تر هستند و می‌توانند نرخ زهکشی را افزایش دهند. اما معمولاً با هزینه بالاتر. آنها مانند ورقه ای از پلاستیک فرورفته در پروفیل های مختلف به نظر می‌رسند که آب زیر خاک را گرفته و به آن اجازه می‌دهد در زیر خاک به سایر نقاط زهکشی حرکت کند. علاوه بر این، طرح زهکشی باید شامل چندین نقطه جمع آوری باشد که به یک منطقه معین خدمت می‌کنند، در صورتی که یک زهکشی مسدود شود یا ممکن است سیل رخ دهد.

محیط های خاک

روف گاردن ها معمولاًً از محیط خاکی استفاده می‌کنند که کاملاًً با خاک باغچه و کمپوست روزمره متفاوت است. دلیل این امر به‌دلیل نیاز به ایجاد مجدد خاک تا حد امکان سبک و بدون زهکشی است. محیط های خاکی روف گاردن اغلب شامل توپ های کوچک پلی استایرن مانند هستند که به کاهش وزن خاک و افزایش توانایی آب برای تخلیه سریع از آن کمک می‌کنند. باغبانان و مهندسان با هم متحد شده‌اند تا مخلوطی عالی برای این خاک های سبک ایجاد کنند که به رشد گیاهان اجازه می‌دهد تا بهینه و حداکثر زهکشی داشته باشند. پر کردن مواد معدنی و مواد مغذی خاک از مواد آلی در حال پوسیدگی نیز در طول عمر باغ مهم است و باید به نیازهای کوددهی باغ توجه شود.

برای خرید ویلا در کلاردشت مازندران با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

نتیجه گیری

به‌طور کلی هزینه طراحی و نصب یک روف گاردن به ازای هر متر مربع پنج برابر و بیشتر از یک باغ در سطح زمین است! این واقعاًً یک تمرین طراحی دقیق است و ملاحظات مهم زیادی وجود دارد که باید توسط متخصصان مختلف در نظر گرفته شود.

 

 

 

 

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×