گیلان ، زیبا کنار
0133416

تفاوت سند تک برگ و دفترچه‌ای ویلا

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
تفاوت سند تک برگ و دفترچه ای

یک سند دفترچه‌ای متشکل از تعدادی از صفحات به‌هم‌پیوسته مانند یک کتابچه و یک آویز اصلی است. به‌همین دلیل است که آن سند گره دار نیز نامیده می‌شود. در حقیقت, آویز اصلی این اسناد مهر و یکی از نشانه‌های روایی آن است. در این سند, جزئیات اموال و مالک ثبت‌شده و در زمان انتقال, جزئیات مالک جدید به سند اضافه می‌شود. در حقیقت، این سند شامل جزئیات تمام صاحبان قبل از زمان صدور سند تا امروز است. این سند یک دفترچه دست‌نویس است که به‌همین دلیل ممکن است که مشخصات ناخوانا باشند. این سند خیلی امن نیست و به‌راحتی جعل می‌شود. امروزه، اسناد تک کاره برای املاک و مستغلات منتشر می‌شوند. اسناد تک صفحه‌ای در سال 1390 به منظور از بین بردن مضرات استفاده از اسناد گره خورده تسلیم شدند. در دامه شما را با تفاوت سند تک برگ و دفترچه‌ای آشنا خواهیم کرد.

برای خرید ویلا شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

مهم‌ترین تفاوت سند تک برگ و دفترچه‌ای

واضح است که این اسناد بر خلاف اسناد کتابچه، بر روی یک صفحه و به‌صورت الکترونیکی نصب شده‌اند. بنابراین دیگر مشکلی برای ناخوانا بودن نیست. اسناد تک صفحه‌ای شامل جزییات کامل مالک و نقشه ملک می‌شوند.با وجود ثبت مشخصات دقیق و ناقص این ملک، هیچ ابهامی در مورد دارایی به وجود نخواهد آمد.

در گذشته، تنها یک سند عنوانی برای مالکیت چند مالک صادر شد.پس از هر تراکنش و انتقال، یک سند یک صفحه‌ای به صاحب جدید داده می‌شود، بنابراین تنها جزئیات مربوط به مالک فعلی در سند گنجانده شده‌است، و برای اطلاعات مربوط به تاریخچه انتقال و جزئیات مالکین قبلی باید به notaries رجوع کنید.

اعمال مالکیت به دو دسته تقسیم می‌شود:

یکی از اسناد رسمی تهیه‌شده توسط دفترخانه‌های خصوصی و دیگری اسناد و خطوطی است که در میان مردم رایج هستند. براساس قانون, هر دو نوع سند و خطوط اعتبار حقوقی کامل دارند مشروط بر اینکه معیارهای قانونی رعایت شود.در این دو مقوله, اسناد املاک و مستغلات به سه دسته تقسیم می‌شوند, که کتابچه یا به اصطلاح اسناد گره دار, اسناد مشترک یا سهامی هستند که بر روی صفحات بزرگ کاغذ و اسناد مالکیت تک صفحه‌ای ثبت می‌شوند.

برای خرید ویلا در ساری با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

ما در مورد اسناد مشترک یا سهام در مقاله دیگر صحبت کرده‌ایم. علاوه بر این, تمام اسناد مالکیت در قالب کتابچه بودند, اما به دلایل زیر تصمیم به تغییر شکل اسناد مالکیت جدید به شیوه‌ای متفاوت گرفته شد. این دلایل عبارتند از:

اسناد نوشتاری برای جعل محتوا و اصلاًح آسیب‌پذیری‌های امنیتی داشتند. با توجه به وجود اطلاعات بیشتر از پیشینه و پیشینه سند, امکان انجام اقدامات جنایی و نشت اطلاعات محرمانه وجود داشت.دلایل دیگر برای تغییر شکل سند یک صفحه‌ای, هزینه بالای چاپ, الحاق, و نگهداری اسناد بود.یک ایراد دیگر این بود که اسناد دفترچه نشانی و موقعیت جغرافیایی ملک را بیان نمی‌کردند و باعث سو استفاده‌های فراوان در فروش اموال مجاور یا مشابه می‌شدند.این موارد منجر به تصمیم برای تبدیل فرم اسناد کاغذی به یک ورق تکی شد.

مزایای سند تک برگ

اسناد تک صفحه‌ای امن‌تر هستند و جعل کردن آن‌ها آسان نیست. اما این اسناد به احتماًل زیاد مرتکب اعمال مجرمانه می‌گردند. یکی از مزایای سند تک صفحه‌ای داشتن یک سند خاص است که تغییر یا دستکاری بسیار دشوار است و به امنیت این اسناد کمک می‌کند. نکته دیگر در مورد مزایای اسناد تک صفحه‌ای این است که آن‌ها در دفتر ثبت صادر شده‌اند و کاملاًً مکانیزه, یکپارچه و الکترونیکی هستند. تمام جزئیات دارایی و مالک با جزئیات بیشتر در آن ثبت می‌شوند. استفاده از متن الکترونیکی و غیر دست‌نوشته برای مردم آسان ساخته‌است تا سند را کنترل و مرور کنند و مجرمان را برای جعل آن مشکل کنند.اسناد تک صفحه‌ای دارای بالاترین امنیت و وضوح در نوشتن متن و ساختار به‌دلیل کم‌ترین دخالت دستی در فرآیند ثبت هستند.

در اسناد تک صفحه‌ای, اطلاعات شامل شماره قطعه, سطح دقیق, پلاک اصلی و فرعی, استفاده, سال ساخت, آدرس پستی, کد پستی, محل و امکانات مشترک, شماره هویت و شماره ملی, تاریخ و محل تولد, تابعیت و کد پستی مالک ثبت شده‌است. اگرچه هزینه جایگزین اسناد در هر مرحله انتقال غیر ضروری به نظر می‌رسد, باید بگوییم که این دو ویژگی مثبت دارد. اولین مرحله, جلوگیری از فرسودگی اسناد ناشی از چندین انتقال است و دومی برای حل دو مشکل اشاره‌شده در مورد اسناد کاغذی است. لازم به ذکر است که تمامی فرآیندهای انتقال سند به نام خریدار و درخواست جایگزین سند در یک زمان و مکان انجام می‌شود و زمان و انرژی زیادی از مردم در این زمینه حفظ می‌شود.

برای خرید ویلا در کلاردشت مازندران با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

تفاوت سند تک برگ و دفترچه‌ای 5 برگ

۱. یکی از مهم‌ترین  تفاوت‌های بین یک سند ۵ صفحه‌ای و یک سند یک صفحه‌ای, مشخصات درون آن است. در اسناد ۵ صفحه‌ای, منشی دفتر معمولاً از رونوشت سیاه برای گنجاندن مالک و اطلاعات مربوط به دارایی در این سند استفاده می‌کند. اما در اسناد تک صفحه‌ای, اطلاعاتی که وارد سیستم می‌شود در سند چاپ می‌شود. به‌همین دلیل, این امکان وجود دارد که اطلاعات در اسناد کتابچه قابل خواندن نباشد, اما در اسناد تک صفحه‌ای, همه اطلاعات قابل خواندن است.

۲. تفاوت دیگر بین ۵ صفحه و اسناد تک صفحه‌ای، میزان قدرت جعل در آن‌ها است. از آنجا که اطلاعات در سند ۵ صفحه‌ای دست‌نوشته است. همچنین به احتماًل زیاد از مدارک یک صفحه ساخته شده‌است. اما مدارک تک صفحه‌ای یک عدد سریال دارند که امکان جعل به صفر درصد را کاهش می‌دهد.

۳. جزئیات مالک، کد پستی و جزئیات دارایی نیز در اسناد کتابچه ذکر شده‌اند. اگر در اسناد تک صفحه‌ای، مکان نقشه، شناسایی جغرافیایی ملک و مشخصات دقیق‌تر دارایی نیز مشخص شده‌باشد.

۴. تفاوت دیگر بین یک سند ۵ صفحه‌ای و یک سند تک صفحه‌ای امکان ابطال سند است. اگر یک سند یک صفحه‌ای در زمان فوت یک شخص مورد استفاده قرار گیرد، سند عنوان او نیز لغو خواهد شد. در این مورد، هیچ‌کس نمی‌تواند از تمبر مالک متوفی برای نام سند استفاده کند. اگر امکان این تخطی در اسناد کتابچه وجود داشته باشد.

برای خرید ویلا در لنگرود با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

۵ – مهم‌ترین تفاوت‌های بین یک سند ۵ صفحه‌ای و یک سند یک صفحه‌ای، تصویر در اسناد تک صفحه‌ای و نبود یک تصویر در اسناد ۵ صفحه‌ای است. از آنجا که هیچ عکسی از اموال در اسناد کتابچه وجود ندارد، امکان پذیر است. اما در اسناد تک صفحه‌ای تصویری کامل از نقشه زمین و ملک وجود دارد. به‌همین دلیل، امکان جعل سند و ارتکاب به تقلب با آن بسیار پایین است.

۶. جزئیات مالکین یک تفاوت دیگر بین یک سند ۵ صفحه‌ای و یک سند تک صفحه‌ای است. نام مالکان قدیمی ملک نیز در اسناد ۵ صفحه‌ای ذکر شده‌است. زیرا این سند یکبار صادر شد. سپس با فروش ملک به شخص دیگر، نام صاحب قبلی بی‌اعتبار و نام صاحب جدید به سند اضافه شد. این می‌تواند منجر به اسناد ۵ صفحه‌ای شود. اما این مورد با اسناد تک صفحه‌ای صادق نیست. به عبارت دیگر، در صورت فروش ملک با یک سند واحد، سند قبلی لغو شده و مالک فعلی باید به دفاتر معتبر مراجعه کرده و سند جدید را دریافت کند. از سوی دیگر، در این حالت، فرد دیگری نمی‌تواند ادعا کند که مالکیت ملک را بر عهده دارد.به‌طور کلی، هر دو سند ۵ صفحه‌ای و تک صفحه‌ای دارای اعتبار یک‌سان هستند. اما امنیت اسناد یک صفحه برای جعل و تقلب بیشتر از اسناد ۵ صفحه‌ای است.

با این حال، با پیشرفت فن‌آوری، روش‌های دقیق‌تر و حیله گرانه بیشتری ایجاد شده‌اند که می‌توانند امنیت اسناد را تهدید کنند. برای این منظور بهتر است که به دفتر ثبت‌اسناد معتبر برای انتقالات اسناد مراجعه کنید. هم چنین قبل از پرس و جو، ثبت‌نام کنید.

برای خرید ویلا در متل قو با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

معاملات اموال مختلف معمولاً با یک عمل املاک انجام می‌شود و شما این سند را به خاطر پولی که برای خرید ملک به شما پرداخت می‌کنید، دریافت خواهید کرد. اما این سند انواع و اقسام مختلف دارد که بسیار متفاوت از یکدیگر هستند. در این مقاله، ما با انواع معاملات املاک و تفاوت‌های آن‌ها آشنا می‌شویم به‌طوری که هنگام خرید ملک، ما اطلاعات کاملی در مورد آن با شنیدن نوع سند املاک و تجربه یک تراکنش موفق خواهیم داشت. به ما اجازه بدهید.

سند تک برگ

بهترین و معتبرترین سندی که می‌توانید از ملک داشته باشید, یک سند تک صفحه‌ای است. یک سند تک صفحه‌ای در واقع سندی است که در سیستم یکپارچه اسناد و املاک در کشور ثبت شده‌است و جدیدترین و مدرن‌ترین نوع سند در کشور است. اسناد مالکیت قدیمی معمولاً به شکل دفترچه یا مرکب از چند ورق بودند. یک سند تک صفحه‌ای یک نوع جدیدتر است, یا به عبارت دیگر یک سند مدرن که توسط مقامات رسمی در سیستم سند country’s طراحی و تصویب شده‌است. مزیت این سند ابتدا اصالت و دوم اعتبار و شفافیت آن است. هم چنین برگ منحصربه‌فرد آن راحت‌تر از مدارک قدیمی‌تر است. همچنین, در این نوع سند, تنها مقاله سند مهم نیست, و در صورت فقدان, اطلاعات ثبت‌شده در سیستم موجود است و می‌توان آن را دوباره تجدید کرد, که البته فایل‌های خاص خودش را خواهد داشت.

برای اجاره ویلا در گیلان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

سندمنگوله‌دار

سند گره دار, همان‌طور که نام جالب آن نشان می‌دهد, سندی است که نشان می‌دهد. در حقیقت, اسناد گره دار مانند اسناد booklet هستند که با یک نخ و یک قطعه از سرب آب‌بندی شده‌اند. این مهر توسط اداره ثبت اسناد, که اعتبار آن را تایید کرده و آن را به یک سند املاک قابل‌اعتماد تبدیل کرده‌است, ایجاد شده‌است. مالکیت این نوع سند قطعی است و هیچ شکی در مسائل حقوقی آن وجود ندارد.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×