گیلان ، زیبا کنار
0133416

جاذبه های مذهبی استان مازندارن

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
جاذبه های مذهبی

مازندران، یکی از استان هایی است که سالانه مسافران و گردشگران بسیار زیادی وارد آن می شوند تا از جاذبه های طبیعی و تاریخی آن دیدن کنند. اماکن مذهبی یکی از جاذبه های هر استانی هستند و مازندران نیز دارای اماکن مذهبی مشهوری می باشد. در این مطلب به جاذبه های مذهبی استان مازندران پرداخته شده است.

برای اطلاع از قیمت زمین در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

جاذبه های مذهبی استان مازندارن

جاذبه های مذهبی از دو جهت می تواند برای افراد جذابیت داشته باشد. این آثار یکی به دلیل جذابیت تاریخی و معماری انها می باشد و دیگری به دلیل ثوابی که فرد از دیدن آنها می برد. کسی به دیدن یک مسجد تاریخی می رود هم به جنبه تاریخی آن مسجد فکر می کند و هم به جنبه معنوی اش. در مازندران آثار و جاذبه های مذهبی متعدید وجود دارد که در زیر به آنها پرداخته شده است:

مسجد جامع فرح آباد

مسجد فرح آباد در شهر ساری قرار دارد. این اثر مذهبی تاریخی در بخش فرح آباد شهر ساری قرار دارد و در زمان صفویان و  به دستور شااه عباس اول ساخته شده است. شاه عباس به دلیل این که آن منقطه را از لحاظ آب و هوا و موقعیت جای خوبی دید، دستور ساخت مسجد، کاروانسرا، بازار، حمام و عمارات عالیه را در آنجا داد و نام آن را نیز فرح آباد گذاشت. این مسجد فرح آباد از آجر و ساروج ساخته شده است و حالتی مستطیلی شکل دارد. و این مسجد تاریخی دارای ابعاد 65 در 75 متر است و دارای یک ورودی بزرگ با سردر است.

برای خرید ویلا استخردار در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

در قسمت ورودی این مسجد، شما کاشی های رنگارنگ، ایوان ها و طاق نماها را مشاهده می کنید که نشانه سبک ساخت مسجد در دوران صفویه می باشد.

و در قسمت جنوبی مسجد یک شبستان بزرگ با طاق های هلالی وجود دارد. در این مسجد هم چنین تزیینات مقرنس و گچبری استفاده شده است که در شبستانف قسمت بالایی محراب و قسمت ورودی مسجد به چشم می خورد. این بنای زیبا در دوره زندیه و به دستور کریم خان زند مرمت شد و هم چنین بعدها در سال های 53، 60 و 82 نیز تعمیرات و مرمت هایی صورت گرفت. اگر به ساری رفتید حتما از این مسجد زیبا و تاریخی دیدن کنید و معماری زمان صفویه را ببینید. و این مسجد بارها مورد آسیب قرار گرفته است ولی همچنان پابرجاست و زیبایی خودش را دارد.

مسجد جامع ساری

یکی دیگر از جاذبه های مذهبی استان مازندران، مسجد جامع ساری است. این مسجد زیبا که در شهر ساری قرار دارد، دارای معماری زیبا و جذابی است. و این مسجد زیبا در بافت مرکزی شهر ساری قرار گرفته است. برخی مورخان، این اثر را قدیمی ترین مسجد دیار طبرستان می دانند و خیلی از جهانگردان در کتابهایشان از این مسجد نام برده اند.

برای خرید ویلا در نور مازندران با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

این مسجد، در بازار تاریخی نرگسیه در محله چناربن قرار دارد. آدرس دقیق تر آن قسمت غربی خیابان انقلاب و مقابل خیابان قارن قرار دارد. قدمت ساخت این تاریخ به قرن ها اول پس از اسلام برمی گردد. در مورد آن داستان های زیادی وجود دارد و به طور کلی کسی نمی داند بنیانگذار و معمارش کیست.

این مسجد بارها تا کنون مرمت و بازسازی شده است. این مسجد دارای یک ایوان و سه محراب است. و این مسجد دارای یک حیاط بزرگ و زیبا می باشد که هسته اصلی آن محسوب می شود. هم چنین این مسجد دارای شبستان هایی وسیع است. تزیینات این مسجد زیبا و دیدنی است و نشانه های معماری ایرانی-اسلامی را در خود دارد. درب های چوبی، کاشی کاری ها و شیشه های رنگی این مسجد فضای زیبایی را برای دیدن و نیز عبادت فراهم اورده است.

برای خرید ویلا مشاع در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

مسجد امام حسین

یکی دیگر از جاذبه های مذهبی استان مازندران، مسجدی است که در زمان پهلوی ساخته شده است و دارای ظاهری کمی متفاوت و معماری جذاب است.  این مسجد دارای گنبد خاصی است و معماری اش نیز با دیگر مسجدها تفاوت دارد. این مسجد در شهر آلاشت که شهری کوچک و کوهستانی در شهرستان سوادکوه است. گنبد این مسجد 12 وجهی و به رنگ زرد رنگ است که همین موضوع باعث متفاوت بودن این مسجد از خیلی از مساجد دیگر شده است. کاشی کاری ها و سنگ کاری های آن نیز به شکل زیبایی انجام شده است.

مسجد جامع بابل

یکی دیگر از جاذبه های استان مازندران، مسجد جامع بابل است که واقعا حال و هوای خاصی دارد. این مسجد تاریخی در سال 160 هجری قمری ساخته شده است و قدمت زیادی دارد. این مسجد در زمان قاجار بازسازی شد دارای دو سردر است که هر کدام به یک هشتی متصل می شوند. در وسط حیاط این مسجد یک حوض کوچک و زیبا قرار دارد و کاشی کارها، درب های چوبی و آجرچینی ها همگی از جذابیت های این مسجد تاریخی محسوب می شوند. حتما  اگر به مازندران سفر کردید به این مسجد سر بزنید.

بقعه امامزاده سید هاشم رامسر

و یکی دیگر از جاذبه های مذهبی مازندران، بقعه ای زیبا در رامسر و در روستایی به نام آغوزکتی است که در 90 کیلومتری جنوب شرق رامسر واقع شده است. این بقعه دارای معماری زیبایی است و در عین حال، اطراف آن دارای چشم اندازهای طبیعی زیبایی است که می توان از آنها لذت برد. و این بقعه دارای امکانات رفاهی نیز می باشد و برای مسافران می تواند گزینه خوبی باشد.

برای خرید ویلا در بهدشت چمستان با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

بقعه امامزاده ابراهیم آمل

در مرکز شهر آمل بقعه ای زیبا با معماری جالب و جذابی وجود دارد که متعلق به امامزاده ابراهیم است. این بقعه در خیابان طالب آمل قرار دارد و 5 هکتار وسعت دارد.

بقعه امامزاده عبدالله

در 18 کیلومتری جنوب آمل، جاذبه مذهبی دیگری به نام بقعه امامزاده عبدالله وجود دارد که دارای معماری زیبا و جذابی می باشد. این بقعه در روستایی سرسبز و زیبا به نام اسکومحله قرار دارد و دارای امکانات رفاهی می باشد. به جر موارد بالا، مازنداران دارای جاذبه های مذهبی بسیار دیگری است که می توان از آنها دیدن کرد.

برای خرید ویلا در سعادت آباد نور با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

اگر به خرید ویلا در شهرهای شمالی علاقه دارد پس حتما شرایط فروش انبوه سازان آرش را ببنید. این مجموعه بهترین خدمات را برای ویلادار کردن شما ارائه می دهید. با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×