گیلان، زیباکنار
0133416

شرایط خرید زمین مسکونی در شمال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
خرید زمین مسکونی در شمال

آنچه که هیچ وقت بازارش در خطه شمال از تک‌وتا نمی‌افتد، بازار خرید زمین مسکونی در شمال است. شمار زیادی از هموطنان به سودای ساخت‌وساز ویلا و ساکن‌شدن در این خطه خوش آب‌وهوا اقدام به خرید زمین مسکونی در شهرهای مختلف شمالی نموده‌اند. هیچ‌گاه برای این سرمایه‌گذاری پرسود دیر نیست اما باید این را هم بدانید که خرید زمین مسکونی در شمال شرایط خاص خود را دارد. مطمئناً ذهن شما هم پیش از خرید زمین درگیر دغدغه‌های خاصی همچون موقعیت زمین مسکونی، متراژ، قیمت و سایر فاکتورها می‌شود. اگر می‌خواهید خرید خود را با آسودگی خاطر صورت‌دهید با ما همراه باشید تا این شرایط را با هم بررسی‌کنیم.

برای خرید زمین در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

بررسی نکات خرید زمین مسکونی

شرایط مالی برای خرید زمین مسکونی در شمال چگونه است؟

بلاشک اولین فاکتوری که ذهن شما را درگیر خود خواهد کرد قیمت زمین مسکونی در شمال است. در واقع پیش از اینکه در مورد شهر و متراژ و منطقه زمین فکر کنید به بودجه خود نگاه می‌کنید و با یک حساب سر انگشتی می‌خواهید بدانید آیا اصلاً شرایط مالی خرید زمین در شمال را دارید؟ باید گفت که شما با هر بودجه‌ای می‌توانید در شمال اقدام به خرید زمین مسکونی نمایید و این بودجه در واقع به سطح خواسته‌های شما بستگی دارد.

به‌عنوان مثال اگر بودجه‌ای محدود دارید و می‌خواهید در شهرهای ارزان شمال یک زمین مسکونی مناسب با متراژ پایین آن هم در حوالی شهر و در مناطق روستایی خوش آب‌وهوا خریداری کنید می‌توانید این کار را انجام دهید اما ممکن است با این بودجه حتی نتوانید پای خود را به شهرهای گران‌قیمت و لاکچری شمال بگذارید. بنابراین نگرانی‌های خود در مورد بودجه را زیادی جدی نگیرید و خود را از این بابت برای خرید زمین در شمال محدود نکنید چرا که انتخاب‌های شما نامحدود است.

برای خرید ویلا سنددار شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

آیا از شرایط تنظیم قولنامه و مراحل قانونی ثبت دفتری خبر دارید؟

از جمله نکاتی مهمی که در خرید زمین مسکونی در شمال باید مورد توجه قرار گیرد نحوه ثبت قرارداد است. اگر به زیر و بم های نوشتن قولنامه وارد نیستید حتماً از فردی کمک بخواهید که به نکات حقوقی اشراف دارد و می‌تواند قولنامهای بدون ایراد و نقص برای شما و به‌نفع شما تنظیم کند. داستان ثبت قرارداد خرید زمین مسکونی در شمال به تنظیم قولنامه محدود نمی‌شود بلکه شما باید بعد از ثبت قولنامه یک مدرک رسمی در دفتر ثبت اسناد ایجاد کنید. دقت داشته‌باشید که برای این کار حتماً و حتماً به مشاورین املاک معتبر در شمال مراجعه کنید و به هر مشاوری که سر راهتان بود اعتماد نکنید.

برای خرید ویلا مشاع در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

اول از کاربری زمین و سند آن مطمئن‌شوید و بعد اقدام به‌خرید نمایید

همانطور که از اسمش پیداست شما قصد خرید زمین مسکونی در شمال را دارید بنابراین باید کاربری زمین مسکونی باشد. نوع کاربری زمین در سند آن به‌ثبت می‌رسد بنابراین پیش از خرید زمین استعلامات لازم را از نهاد ها و ارگان های مربوطه همچون شهرداری بگیرید تا خیال‌تان از بابت کاربری مسکونی زمین آسوده گردد. به‌ویژه اگر زمین مورد نظر شما در حریم ساحل یا مناطق جنگلی واقع‌شده است.

زمین‌های زیادی در شمال وجود دارند که اجازه ساخت‌وساز در آن‌ها ممنوع است بنابراین حتماً از وجود سند معتبر محضری اطمینان حاصل نمایید. اسناد زمین‌های مسکونی در شمال در دو دسته تک‌برگ و شورایی قرار می‌گیرند. در صورت وجود سند تک‌برگ اجازه ساخت ویلا برای شما مقدور است اما سند شورایی ممکن است در پارهای از موارد شما را در بن بست های بدی قرار دهد. دقت داشته‌باشید که زمین مسکونی خریداری شده باید اجازه ساخت‌وساز داشته باشد و این مهم را فقط و فقط افرادی که به تبصره ها و مواد قانونی اشراف دارند می‌توانند تشخیص دهند، به‌عنوان مثال خرید زمین اوقافی ممکن است شما را گرفتار کند، بنابراین باز هم توصیه می‌کنیم که در کنار خود یک مشاور حقوقی داشته‌باشید.

برای خرید ویلا نوساز در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

خودتان برای خرید زمین مسکونی در شمال وارد عمل‌شوید

حتی اگر به مشاور املاکی که بدان مراجعه کرده‌اید مانند چشم‌های خود اعتماد دارید باز هم به شخصه وارد عمل شوید و شرایط زمین مسکونی انتخابی را از نزدیک بررسی کنید. در مورد شرایط منطقه، میزان امنیت، همسایگان و همچنین مالکان زمین تحقیق کنید تا با آسودگی خاطر کامل اقدام به خرید زمین مورد نظر نمایید.

شرایط فیزیکی زمین مسکونی باید به‌طور کامل بررسی‌شود

آیا شما هم تا به حال این جمله را از زبان اطرافیان شنیده‌اید که می‌گویند فلان زمین یا ساختمان قناسی دارد؟ بنابراین پیش از خرید زمین مسکونی در شمال باید ویژگی‌های فیزیکی زمین را به‌خوبی بررسی کنید و یا از یک کارشناس حرفه‌ای کمک بخواهید. زمین مورد نظر شما باید دسترسی مناسبی از چهار طرف داشته باشد و توسط مسیرهای بد و ناهموار احاطه نشده باشد. اگر احتمال می‌دهید که زمین شما در منطقه‌ای مستعد سیل و رانش واقع‌شده و یا روی گسل قرار دارد به‌هیچ‌عنوان دست به خرید آن نزنید چرا که بعدها برای شما هزینه‌های بی‌شماری را رقم خواهد زد. وجود مراکز دفع زباله و فاضلاب و خطرات زیست‌محیطی در حوالی زمین نیز باید شما را از خرید آن منصرف کند. بنابراین بسیار تا بسیار به این موارد در هنگام خرید زمین مسکونی دقت داشته‌باشید.

برای فروش زمین در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

همه از خرید زمین مسکونی در شمال حرف می‌زنند و آن را یک سرمایه‌گذاری پر سود می‌دانند، این ادعا درست است اما به شرطی که شرایط خرید زمین مسکونی در شمال را به‌درستی رعایت کنید. چک کردن نکات و مسائل قانونی و بهره‌گرفتن از کارشناسان حرفه‌ای می‌تواند این مسیر را برای شما هموار سازد. در انتخاب زمین مسکونی باید شرایط مالی، شرایط قانونی و شرایط کلی زمین از جمله شرایط فیزیکی و نوع سند و کاربری آن را به‌دقت بررسی کنید تا در نهایت از بابت صورت دادن یک سرمایه‌گذاری پر سود خشنود و راضی باشید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×