گیلان، زیباکنار
0133416

خنک‌ترین شهرهای شمالی برای مسافران تابستانه

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
خنک‌ترین شهرهای شمالی

تابستان فصلی ست که می‌توان در آن خاطراتی هیجان‌انگیز از سفرهای تابستانه به‌ثبت رساند. هر سفری در تابستان جای خود را دارد اما هیچ سفری را نمی‌توان جایگزین سفرهای شمالی کرد. سفر به شمال همواره پای ثابت سفرهای تابستانه است، مخصوصاً اگر سفر به خنک‌ترین شهرهای شمالی باشد. اما ممکن است شما هم جزو آن دسته از افرادی باشید که خاطرات چندان خوشی از سفرهای تابستانه به شمال نداشته‌باشید. گرمای هوا، رطوبت بالا، لباس‌هایی خیس از عرق که هر کاری می‌کنید در هوای شرجی خشک نمی‌شوند دست‌به‌دست هم می‌دهند تا شما را به فردی عصبی و کم حوصله تبدیل کنند و این سفر را به کام شما تلخ نمایند.

در حالی که عاشق دریای آبی خزر و جنگل‌های مخملین شمالی هستید نمی‌توانید حتی در این هوا نفس بکشید. وای به حالی روزی که حساسیت بالایی روی این قضیه داشته‌باشید و مدام بخواهید به جان همسفران خود غر بزنید. و امان از حشراتی که در تابستان‌های گرم شمال طاقت مسافران را طاق می‌کنند. اما این خاطرات نه‌چندان شیرین به این علت است که تمام مناطق شمال برای سفرهای تابستانه مناسب نیستند. در واقع شما مقصدی اشتباه را برای سفر تابستانه خود انتخاب کرده‌اید.

سفری دل‌انگیز به شمال در تابستان

خطه شمال ایران دنیایی از مناطق بکر و زیباست که هوای آن‌ها در تابستان نیز هوایی مطبوع و دل‌انگیز است. شما فقط می دانستید که کدام منطقه را باید انتخاب کنید وگرنه سفر به شمال در تابستان می‌تواند به سفری رویایی و دلنشین برای شما تبدیل شود.

شما  باید در فصل‌هایی خاص به مناطق مختلف شمال سفر کنید. برخی از این مناطق در پاییز و بهار دیدنی هستند و برخی از مناطق آن در فصل تابستان دیدنی‌تر از همیشه‌اند.

علت این موضوع این است که بسیاری از مناطق شمالی به‌دلیل قرار‌گیری در دامنه‌های کوهستانی و ارتفاعات بالا دارای آب‌وهوایی بسیار خنک هستند و جزو ییلاقات به‌حساب می‌آیند. مناطقی که حتی در شب‌های تابستان نیز باید لباس گرم همراه خود داشته‌باشید.

بنابراین لطف و صفای بسیاری از مناطق شمالی تازه در تابستان خود را نشان می‌دهد. اگر می‌خواهید سفری دل‌انگیز به شمال را در تابستان تجربه کنید بایستی این مناطق را بشناسید و سراغ آن‌ها بروید. در ادامه قصد داریم خنک‌ترین شهرهای شمالی برای مسافرت تابستانه را معرفی کنیم. بنابراین اگر می‌خواهید تابستان امسال سری به شمال بزنید با ما همراه شوید.

خنک‌ترین شهرهای شمالی برای مسافرت

داماش گیلان

نام داماش گیلان  را احتمالاً زیاد شنیده‌اید و می‌دانید که در استان گیلان واقع‌شده است. اما شاید ندانید که داماش یکی از خنک‌ترین شهرهای شمالی در تابستان و مقصدی عالی برای مسافرت های تابستانه است. داماش منطقه‌ای ییلاقی است که اگر در جاده تهران به رشت در حال حرکت باشید می‌توانید به‌سمت آن راهی شوید. این منطقه یکی از بخش‌های رودبار است.

داماش دارای آب‌وهوایی بسیار تا بسیار مطبوع است و چشمه سارهای پاک و زلال آن بسیار معروف هستند. چشمه‌هایی که منبع آب معدنی های خنک و گواراست. اگر عاشق گونه‌های کمیاب گیاهی هستید می‌توانید در داماش تعدادی از این گونه ها را یافت کنید. یکی از آنها سوسن چلچراغ است که در دامنه‌های کوهستان‌های خنک و سردسیر داماش می‌روید. فصل تابستان بهترین فصل برای سفر به داماش و غرق شدن در طبیعت دل‌انگیز این منطقه است. می‌توانید در دامنه‌های زیبای داماش به چیدن گل‌های رنگارنگ و عکاسی در دشت‌های وسیع مشغول شوید.

در حالی که خبری از تابش آفتاب سوزان و شرجی بودن هوا نیست. گویی در بهشتی بی‌کران به سر می‌برید که در اوج تابستان نیز قطرات زلال و کوچک باران بر گونه‌های شما می نشینند و مسافرت تابستانه شما را دل‌انگیز تر از آنچه که هست می‌نمایند. هوای این منطقه به‌قدری در شب‌های تابستان سرد و مطبوع است که اگر قصد دارید بر روی تراس بخوابید یا بیرون از اقامتگاه به سر ببرید بایستی پتویی گرم دور خود بپیچید.

فیلبند مازندران

فیلبند جایی ست که می‌توانید قدم روی ابرهای بگذارید. همین جمله کافیست تا ارتفاع بالای این منطقه را درک کنید. هوایی که در فیلبند جریان دارد همان هوای خنکی ست که لابه‌لای ابرها می پیچد و وقتی به شما می‌رسد دست نوازشگرش را بر صورت شما می‌کشد. آن موقع است که خنکای هوا را بر گونه‌های خود احساس خواهید کرد و حسی از طراوت و شادابی جان شما را فرا خواهد گرفت.

روستای فیلبند را با نام بام مازندران نیز می‌شناسند. ارتفاع این روستا 27 هزار متر از سطح دریا بالاتر است. اقیانوس ابری که در پیش دیدگان شما به تصویر کشیده می‌شود، خود گویای این است که شما در آسمان‌ها به سر می‌برید و زمین زیر پایتان همچون نقطه‌ای کوچک است. هوای خنک و مطبوع فیلبند در تابستان وام دار همین ارتفاع زیاد است که این روستا از سطح دریا دارد.

مسیر دسترسی به این روستای سرد و هیجان‌انگیز از جاده هراز است. در جاده هراز که به اندازه 100 کیلومتر پیش روی کنید به یک فرعی می‌رسید که راه دسترسی شما به روستای فیلبند خواهد بود.

شب‌های تابستانی فیلبند را باید در کلبه‌های روستایی و در فضایی باز سپری کنید بنابراین بهتر است همراه خود لباس‌های گرم داشته‌باشید تا از سرمای هوا در شب‌های تابستان در امان بمانید!

جهان‌نما در گلستان

اگر دنبال منطقه‌ای ییلاقی و خنک می‌گردید که بکر تر از هر جای دیگری باشد بد نیست گوشه چشمی به استان گلستان داشته‌باشید. این استان دارای مناطق بکر و زیبایی است که از چشم بسیاری از گردشگران دور مانده است.

منطقه جهان نما یکی از بهترین مقاصد سفر برای سفرهای تابستانه شما است که در جنوب شرقی کردکوی واقع‌شده است و می‌تواند مجموعه از شگفتی ها را در پیش دیدگان شمابه تصویر بکشد.

ارتفاعات جهان نمای مکانی عالی برای تنفس‌های عمیق شما خواهد بود. با هر بار دم و بازدم می‌توانید اکسیژن ناب و خالص را وارد ریه‌های خود کنید؛ در حالی که به مناظر و چشم‌اندازهای سرسبز زیر پایتان خیره شده‌اید.

دامنه‌های کوهستانی جهان نما در تابستان پر از دام‌هایی است که در این دامنه ها به چرا می‌آیند و حس و حالی از رهایی را به شما می‌دهند. گویی در صفحات کتابی قرار دارید و نقش های این کتاب همان چشم‌اندازهای پیش روی شماست.

چشمه سارهای جهان نما در تابستان آبی خنک و گوارا را به شما هدیه می‌دهند که می‌توانید از آن بنوشید و یا خود را به‌دست این آب‌های زلال و خنک بسپارید. مطمئناً بیش از چنددقیقه نمی‌توانید پای تان را درون آب قرار دهید؛ آنقدر که این آب ها سرد و خنک هستند.

یافتن ویلا و هتل در جهان نمای گلستان امری دور از تصور است بنابراین خود را برای اقامت در کلبه‌های روستایی آماده کنید که هیجان آن قابل مقایسه با هیچ اقامتگاه دیگری نیست.

سوادکوه مازندران

اقامت تابستانه در سوادکوه یعنی اقامت در بهشت. هیچ جور دیگری نمی‌توان هوای مطبوع و زیبایی و دلنشینی این منطقه را در تابستان توصیف کرد. دریاچه ها و رودخانه‌های اطراف خنکای هوا را به‌سمت شما هدایت می‌کنند.

سوادکوه منطقه‌ای در دره‌های کوهستان‌های البرز است که دارای آب‌وهوایی خنک در تابستان است. اگر به سواد کوه سفر کردید حتماً از دریاچه لفور بازدید کنید که آب‌وهوای آن بسیار دلنشین است و منطقه‌ای عالی برای کمپ زدن های تابستانه محسوب می‌شود.

سواد کوه مازندران شما را در دل جنگل‌هایی سرسبز غوطه‌ور خواهد کرد که هدیه تابستانی آنها به شما آب‌وهوای مطبوع و دلنشین است.

کلاردشت مازندران

کلاردشت در واقع دشتی سرسبز و پر گل در ارتفاعات کوهستان است که تمامی اوقات سال غرق در مه است. حتی در فصل تابستان نیز با خنکای خود می‌تواند میزبانی عالی برای سفرهای شما باشد. کلاردشت در ارتفاع 1100 متری از سطح دریا قرار دارد که هوای مطبوع آن در تابستان، شما را با خود به بهشتی دیگر خواهد برد. اگر به‌دنبال مقصدی عالی برای سفرهای تابستانی خود هستید کلاردشت را از قلم نیندازید.

نتیجه‌گیری

برای مسافرت های تابستانه در شمال باید به‌دنبال خنک‌ترین شهرهای شمالی باشید. اگر از هوای شرجی و مرطوب شمال فراری هستید و تحمل حتی یک دقیقه از این هوا را ندارید توصیه می‌کنیم در فصل تابستان سراغ مناطق ساحلی نروید چرا که این مناطق دارای آب‌وهوایی شرجی هستند و می‌توانند شما را بی حوصله و عصبی کنند.

مناطق ییلاقی که در این مطلب به آنها اشاره شد مناطقی عالی برای سفرهای تابستانه هستند و جز خنک‌ترین شهرهای شمالی  هستند  و  خبری از رطوبت و گرمای هوا و بالاخص حشرات موذی تابستانی در آن‌ها نیست و تا چشم کار می‌کند مه غلیظ است و شبنم هایی که بر برگ درختان و گل‌های رنگارنگ در هوایی مطبوع و خنک دشت نشسته اند.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×