گیلان ، زیبا کنار
0133416

تجربه همزمان سفر به جنگل و دریا در گیسوم

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
سفر به گیسوم

استانهای شمالی کشور دارای جاذبه‌های زیادی است و به‌همین دلیل است که سالانه افراد زیادی به این استانها سفر می‌کنند. یکی از این استان ها، استان زیبای گیلان است که دارای جاذبه‌های بسیار زیادی است. در این استان شما می‌توانید جنگل‌های زیبا، سواحل دیدنی ، ابشارهای مختلف و دیگر جاذبه ها را پیدا کنید. یکی از این جاذبه ها و مکان‌های زیبا در گیسوم است. در این مقاله، به توصیف گیسوم پرداخته شده است تا شما درک کنید که چگونه می‌توان در آنجا هم جنگل و هم دریا را در کنار هم تجربه کرد.

برای خرید ویلا گیلان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

گیسوم در استان گیلان

گیلان،جایی است که شما هم در ان سواحل زیبایی را پیدا می‌کنید و هم جنگل‌های بکر و بی نظیری را خواهید دید. این استان زیبا هم دارای آب و هوایی معتدل است و هم شهرهای زیبا و جذابی دارد.

یکی از مناطقی که برای مسافران جذابیت زیادی دارد، گیسوم است. گیسوم جزء شهرستان تالش است و دارای مناظر زیبا و بی نظیری است که می‌تواند لحظاتی خوش و آرام بخش را برای افراد مهیا کند. این منطقه جنگلی زیبا و دیدنی در غرب استان گیلان قرار دارد و در فاصله 17 کیلومتری شهر تالش قرار گرفته است. گیسوم در واقع یک پارک جنگلی زیبا است که در انتها به ساحلی زیبا در کنار دریا می رسد.

برای رفتن به این منطقه جنگلی و ساحلی زیبا باید از رشت به سمت استارا حرکت کنید. از جاده بندرانزلی که بروید، پس از رضوانشهر به گیسوم خواهید رسید. البته از مسیرهای دیگری هم می‌توانید بروید. جاده رشت صومعه سرا یکی دیگر از مسیرهاست. البته این روزها با وجود نرم افزارهای مسیریاب، پیدا کردن مکان‌ها و شهرها خیلی راحت شده است.

گیسوم، در واقع نام روستایی است که بخش اسالم در شهرستان تالش قرار دارد و نام جنگل و ساحل نیز از به خاطر همین گیسوم شده است. جنگل و ساحل گیسوم از زیباترین مناطق گیلان هستند. جذابیت گیسوم به این است که جنگل را به دریا پیوند داده است. پارک جنگلی گیسوم یکی از نقاط مهم گردشگری در استان گیلان است.

برای خرید ویلا در سوادکوه با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

جذابیت های گیسوم

اما دلیل این که گیسوم اینقدر جذاب شده است چیست؟ در زیر ما به این سوال پاسخ داده ایم:

1.وجود ساحل و جنگل در کنار هم:

با رفتن به گیسوم می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. هم از درختان انبوه و زیبای جنگل ان دیدن کنید و پس از آن به کنار ساحل بروید و از دریا لذت ببرید. پارک جنگلی گیسوم یکی از زیباترین مناطق گیلان است و همه ساله مسافران بسیاری از آن دیدن می‌کنند. شما در این جنگل می‌توانید انبوه درختان سربه فلک کشده را مشاهده کنید و لذت ببرید. جنگل گیسوم دارای پوشش گیاهی و جانوری جذاب و متنوعی است. شما می‌توانید برای ساعت ها در دل جنگل گیسوم قدم بزنیدو از تماشای مناظر زیبا، جانوران و گیاهان لذت ببرید. بهترین زمان برای دیدن کردن از این جنگل و ایضا ساحل زیبا، فصل بهار و پاییز و نیز اوایل تابستان است. در میان درختان بلند این جنگل، درختان آلو ، ازگیل و انار نیز پیدا می شوند. در دل جنگل، رودخانه ای نیز وجود دارد که شما می‌توانید از دیدن ان لذت ببرید.

در آخر هم می‌توانید به ساحل متصل به این جنگل زیبا بروید و از امواج زیبای دریای خزر لذت ببرید. می‌توانید روی شن های ای ساحل لم بدهید و از آفتاب و هوای ان لذت ببرید.

تجربه همزمان سفر به جنگل و دریا واقعا به‌خوبی در گیسوم دست یافتنی است و این یکی از مزیت های این منطقه گردشگری جذاب است.

2.وجود جاده‌ای در دل جنگل

به‌راحتی و با ماشین می‌توانید به دل این پارک جنگلی زیبا بروید و در این جاده رویایی رانندگی کنید. واقعا رانندگی در میان این جنگل زیبا که به ساحلی آرام ختم می‌شود حس بی نظیری دارد. مخصوصا در پاییز که درختها دارای رنگ‌هایی زیبا و بی نظیر هستند، این جذابیت دو چندان می‌شود.

برای خرید ویلای شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

امکانات موجود در گیسوم

از آنجایی که گیسوم مکانی بی نظیر برای گردشگری را فراهم آورده است، پس امکانات خوبی هم برای آن فراهم شده است. در زیر به این امکانات پرداخته شده است:

پارکینگ : اول این که خیالتان از بابت پارک ماشین راحت باشد. شما می‌توانید آن را در پارکینگ بگذارید و سپس راهی ساحل یا جنگل شوید. پارکینگ گیسوم، ظرفیت مناسبی دارد و شما می‌توانید وسیله نقلیه خود رادر آنجا قرار دهید.

وسایل بازی برای بچه ها و کودکان: از دیگر امکاناتی که برای جنگل و ساحل گیسوم  در نظر گرفته شده است، وسایل بازی کودکان است. کودکان می‌توانند با این وسایل بازی کنند و لحظات شاد و دل انگیزی را در این منطقه زیبا سپری کنند.

وجود هتل و سوییت برای سکونت گردشگران و مسافران : مطمئناً مسافران زیادی به منطقه گردشگری گیسوم سفر می‌کنند و دوست دارند تا در جایی ساکن شوند تا به‌خوبی از این منطقه دیدن کنند. برای همین خاطر، هتل ها و سوییت هایی در اطراف جنگل گیسوم در نظر گرفته شده است که مسافرین می‌توانند در آنها ساکن شوند. البته کمپ هایی در خود جنگل برای چادرزنی یا اسکان موقت در نظر گرفته شده است که می‌تواند گزینه مناسب دیگری باشد. اگر هم دوست دارید می‌توانید از روستایی ها، خانه اجاره کنید و در آن ساکن شوید.

برای خرید ویلا پلاک اول جنگل در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

امنیت مناسب و وجود پاسگاه : برای تامین امنیت مسافرانی که به گیسوم سفر می‌کنند، پاسگاهی وجود دارد. با وجود این پاسگاه دیگر خیال مسافران می‌تواند از بابت اتفاقاتی مانند دزدی یا دعوا و دیگر مسائل راحت باشد.

امکانات عالی برای تفریح در ساحل: در ساحل برای تفریح، امکاناتی جهت قایق‌سواری، موتورسواری(موتور چهارچرخ)، جت اسکی ودیگر موارد تدارک دیده شده است. پاراگلایدر و پاراسل نیز از دیگر تفریحات گیسوم است که امکانات ان وجود دارد.

دیدن اسب های آزاد: در بخشی از جنگل گیسوم، شما می‌توانید اسب های زیبایی را مشاهده کنید که در ان طبیعت زیبا در حال چریدن یا استراحت هستند. اگر اهل اسب سواری باشید می‌توانید این کار را نیز امتحان کنید.

خرید صنایع دستی : در گیسوم، شما می‌توانید غرفه های دستی محلی را مشاهده کنید. در صورت تمایل می‌توانید آنها را خریداری کنید و به‌عنوان سوغات یا هر چیز دیگری با خود ببرید.

وجود رستوران و مغازه در ساحل : در ساحل ، رستوران و مغازه هایی وجود دارد تا مسافرین از آنها استفاده کنند.

آلاچیق: در ساحل و جنگل گیسوم، آلاچیق هایی وجود دارد که می‌تواند محل نشستن و کمپینگ افراد باشد.

برای اجاره ویلا در لاهیجان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

سوالات رایج درباره گیسوم

1.آیا گیسوم ساحل دارد؟

بله، گیسوم یک منطقه جنگلی، در واقع یک پارک جنگلی است که در انتها به ساحل متصل می‌شود.

2.گیسوم در کجا قرار دارد؟

گیسوم در استان گیلان و در شهرستان تالش قرار دارد. این منطقه گردشگری زیبا در 10 کیلومتری جاده اسالم به خلخال قرار دارد و در 17 کیلومتری تالش است.

3.چگونه می‌توان به گیسوم رفت؟

برای رفتن به گیسوم کافی است که وارد از رشت به سمت انزلی حرکت کنید. از پره سر و رضوان شهر عبور کنید تا آن که تابلوهای جنگل گیسوم و پارک جنگلی گیسوم را ببینید. این تابلوها شما را به مقصدتان هدایت خواهند کرد.

4.آیا گیسوم دارای امکانات کافی است؟

گیسوم به خاطر این که جزء مهم  ترین نقاط گردشگری استان گیلان است از امکانات بسیار خوبی برخوردار است. هم هتل و سوییت، هم امکانات تفریحی، هم جاده مناسب و هم رستوران و مغازه و نیز پارکینگ برای راحتی هر چه بیشتر مسافران فراهم شده است. خیال شما از این بابت می‌تواند راحت باشد.

برای اجاره ویلای ییلاقی در مازندران با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

دلیل جذابیت گیسوم چیست؟

گیسوم، منطقه‌ای جنگلی و زیباست که در انتهایش ساحل قرار دارد. بنابراین با یک سفر، همزمان هم دریا و هم جنگل را تجربه خواهید کرد و لذت وافری خواهید برد. این دلیل جذابیت گیسوم است.

نتیجه‌گیری

گیسوم، روستایی در بخش اسالم و شهرستان تالش است که در نزدیکی آن جنگلی زیبا و انبوه قرار دارد که در انتهای این جنگل شما به ساحلی ارام خواهید رسید. گیسوم در 16 کیلومتری تالش قرار دارد و می‌توان از جاده رشت به سمت انزلی و پس از عبور از رضوان شهر به‌راحتی ان را پیدا کرد.

چسبیده بودن پارک جنگلی زیبا با ساحلی زیبا و شن دار، گیسوم را به جایی زیبا و جذاب برای مسافران تبدیل کرده است. جنگل گیسوم دارای انواع درختان و پوشش گیاهی است و در دل آن رودخانه ای وجود دارد. ساحل گیسوم نیز محل زیبایی برای گشت و گذار و تفریح است.

برای خرید خانه در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

امکانات بسیار خوبی برای این منطقه گردشگری و زیبا فراهم شده است وافراد می‌توانند لحظات خوشی را در آن سپری کنند. امکانات تفریحی در کنار ساحل مانند قایق‌سواری، پاراگلایدر، موتورسواری و دیگر موارد، وجود رستوران و کافه، هتل ها و سوییت های اطراف جنگل گیسوم، محل هایی برای کمپینگ افراد، غرفه های زیبا  و دیگر موارد از جمله امکاناتی است که در گیسوم برای مسافرین و بازدیدکنندگان فراهم شده است تا لحظات خوشی را سپری کنند. حتماً اگر به شمال می روید از پارک جنگلی و ساحل گیسوم دیدن کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×