گیلان ، زیبا کنار
0133416

راهنمای جامع نگهداری از ویلا در فصل زمستان

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
نگهداری از ویلا در زمستان

فصل زمستان مملو از شلوغی تعطیلات است و به‌راحتی می‌توان اجازه داد که جزئیات تلخ در ترکیب گم شوند.با این حال، هر صاحبخانه و مدیر املاک باید وظایف تعمیر و نگهداری زمستانی را در رادار خود داشته باشد، و در حالی که مستاجران شما ممکن است امسال رویدادهای زیادی نداشته باشند، ایمنی مهمان و مستاجر باید در خط مقدم ذهن شما باشد.تعمیر و نگهداری زمستانی یک گام اساسی در مدیریت املاک و یکی از مهمترین کارهای پیشگیرانه است که می‌توانید برای محافظت از سرمایه‌گذاری انجام دهید.در اینجا نگاهی به مهمترین وظایف تعمیر و نگهداری زمستانی می اندازیم که از آسیب اموال قبل از هوای سرد، باران های شدید و بارش برف در زمستان جلوگیری می‌کند.

برای خرید ویلا در فریدونکنار با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

مهم‌ترین نکات نگهداری از ویلا در زمستان

ناودان

برگ‌های پاییزی ریخته‌اند، و اکنون زمان آن است که ناودان‌ها را تمیز کنیم تا مطمئن شویم که در طول فصل مرطوب زمستان به درستی کار می‌کنند.

لوله های زمستانی

لوله های عایق نشده را بپیچانید تا مطمئن شوید که هنگام کاهش دما یخ نمی‌زنند یا نمی ترکند. مطمئن شوید که هر شیلنگ باغی را جدا کرده و شیلنگ های فضای باز را نیز بپوشانید.

سقف

در حالی که روی نردبان مشغول تمیز کردن ناودان هستید، سقف را از نظر زونا شل یا گم شده به‌صورت بصری بررسی کنید. با توجه به اهمیت سقف، توصیه می‌شود که سالانه یک متخصص سقف‌سازی دارای مجوز و تایید شده را بازرسی کنید.

برای خرید ویلای شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

درختان و درختچه ها را هرس کنید

برف سنگین و یخ روی شاخه ها می‌تواند آنها را به‌طور خطرناکی سنگین کند و باعث شکستگی شود که می‌تواند به ساکنان آسیب برساند یا موانعی ایجاد کند. قبل از اینکه هوای سرد تمام شود، ملک خود را برای هر گونه پوشش گیاهی که نیاز به اصلاًح دارد بررسی کنید.

جلوگیری از لغزش

از خطر لغزش یا زمین خوردن جلوگیری کنید. زباله های ارگانیک را از پیاده روها و ورودی ها حذف کنید، سوراخ های چمن را پر کنید و مطمئن شوید که مسیرهای پیاده روی شما بافت دارند. در نهایت، نرده های ملک خود را بررسی کنید. آنها باید بتوانند از بزرگسالی حمایت کنند که ممکن است تعادل خود را روی یک لکه یخی یا مرطوب از دست داده باشد.

آبگرمکن را چک کنید

کارشناسان توصیه می‌کنند که آبگرمکن را هر 2 سال یکبار شستشو دهید تا تجمع مواد معدنی از ایجاد آسیب یا کاهش راندمان کنترل شود. یک قدیمی نیاز به مراقبت بیشتری دارد، برای برنامه‌ریزی برای تعمیر یا تعویض برنامه‌ریزی کنید.

پنجره ها و درها را ببندید تا در برابر هوای زمستان عایق باشند، هزینه‌های گرمایش را پایین نگه دارید و رطوبت را از بین ببرید.

برای خرید ویلا در تالش با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

درزبندی

درزبندی و آب بندی دهانه ها یکی از کم هزینه ترین کارهای تعمیر و نگهداری است. منافذ در سازه می‌تواند باعث ورود آب و یخ زدن آن شود و در نتیجه شکاف و قالب ایجاد شود.

اتاق زیر شیروانی خود را آماده کنید

هوای سرد موجوداتی را به‌دنبال گرمای زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی می آورد. برای جلوگیری از هجوم، سوراخ های کوچک را درز بزنید و سوراخ های بزرگ را با پارچه سخت افزاری بپوشانید. عایق اتاق زیر شیروانی خود را بررسی کنید تا از ایجاد سد یخ بر روی سقف خود جلوگیری کنید، که می‌تواند منجر به آسیب و تعمیرات گران قیمت شود.

نشتی ها  را مشخص کنید و آن‌ها را تعمیر کنید

قبل از رسیدن زمستان و برف سنگین و سنگین، به‌دنبال نشتی بگردید که ممکن است در دیواره‌ای باغ ویلا یا سقف آن باشد. اگر بهار بارانی داشته باشید، برخی از قسمت‌های سقف یا دیوارها ممکن است نشت کرده باشند. اگر شما نمی‌توانید نشتی را تشخیص دهید، می‌توانید به‌دنبال مکان‌هایی بگردید که رنگ دیوار یا سقف تغییر کرده یا سقوط کرده‌است. اگر این نکات را شناسایی کنید، سریعاًً به‌دنبال نشت باشید. شما می‌توانید از یک متخصص برای شناسایی و تعمیر نشتی در دیوارها و سقف باغ خانه کمک بگیرید. اگر برای مدتی طولانی به باغ ویلایی رفته‌اید، بهتر است که این مکان‌ها را با دقت بیشتری شناسایی کنید.

برای خرید ویلا در سوادکوه با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

دقت کنید که سیستم گرمایش در شرایط خوبی باشد

زمستان سردترین فصل سال است و نمی‌تواند بدون سیستم گرمایشی باشد. پس باید به آن‌ها فکر کنید. اگر به درستی و سلامت سیستم گرمایشی خانه ویلایی توجه نکنید، ممکن است در سرمای شدید و شدید زمستان مشکلاتی داشته باشید. پس این سیستم‌ها را بررسی کنید. مهم نیست که از یک شومینه، یک اجاق‌گاز یا رادیاتور استفاده کنید. شما باید مطمئن شوید که این تجهیزات می‌تواند به اندازه کافی خانه را گرم کند. اگر با این موضوع آشنا نیستید، بهتر است که از یک متخصص کمک بگیرید و اجازه دهید تمام سیستم‌های گرمایش باغ خانه را بررسی کند.

درختان خشک را هرس کنید

وقوع بسیار شایع در زمستان، شکستن شاخه‌های درختان و یا افتادن کامل تنه درختان به‌دلیل بارش سنگین برف است. شاخه‌های نازک درختان باغ به‌طور قطع قادر به تحمل وزن سنگین برف نیستند و ممکن است با فشار سنگین شکسته شوند و شاخه‌های دیگر درخت را پایین بیاورند. از این رو، دقت کنید که شاخه‌های بالایی و نازک درختان باغ را در زمستان هرس کنید.

با شروع ماه های سردتر، احتماًلاً از خشک کن شما استفاده بیشتری می‌شود. رنگرزها می‌توانند خطر آتش سوزی باشند و سالانه بیش از  15000 آتش سوزی ایجاد کنند ، بنابراین کاهش این خطر مهم است.برای کاهش خطر آتش سوزی و بهبود بهره‌وری انرژی در خانه، مطمئن شوید که پرزهای ایجاد شده را از خشک کن پاک کنید.ابتدا فیلتر پرز را تمیز کنید. اغلب می‌توانید این جزء را در قسمت جلوی خشک کن پیدا کنید.سپس دریچه های پرز را تمیز کنید. اینها را می‌توانید در پشت اکثر خشک کن ها پیدا کنید. اگر در پیدا کردن آنها مشکل دارید، دستورالعمل های سازنده را بررسی کنید.

برای اجاره ویلای ییلاقی در مازندران با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

سیستم الکتریکی خود را بررسی کنید

با توجه به اینکه ماه های زمستان هوای سرد و روزهایی را به همراه دارد که مدت طولانی‌تری تاریک می مانند، آخرین چیزی که می‌خواهید این است که سیستم الکتریکی شما از کار بیفتد.

قبل از شروع آن هوای سرد، مطمئن شوید که برای تعمیر و نگهداری برق برنامه‌ریزی کرده  اید . پانل سرویس اصلی را از نظر جرقه بررسی کنید و سیم های شکن را از نظر عایق بندی بد و هرگونه تغییر رنگ بررسی کنید.برای تست جریان برق از طریق مدارهای الکتریکی از یک مولتی متر استفاده کنید. مواردی مانند سیم های اتصال و پریزهای دیواری و همچنین سیستم‌های گرمایشی خود را بررسی کنید.

رادیاتورهای خود را تخلیه کنید

رادیاتورهای شما هر زمستان نیاز به خونریزی دارند تا اطمینان حاصل شود که با ظرفیت و کارایی کامل کار می‌کنند. بالاخره خودشان را حفظ نخواهند کرد.حتی اگر قبلاً این کار را انجام نداده باشید، خون‌ریزی رادیاتورهایتان حتی برای دست کم کار دشواری نخواهد بود.

تمام رادیاتورهای خود را تا حداکثر دمایی که می‌توانند به آن برسند روشن کنید. چند دقیقه صبر کنید، حرارت مرکزی را خاموش کنید و بگذارید خنک شوند.یک رادیاتور را در یک زمان کنترل کنید و با نزدیکترین رادیاتور به دیگ خود شروع کنید.رادیاتور را خاموش کنید و دریچه تخلیه را باز کنید. یک سینی زیر شیر قرار دهید و تمام هوا را خارج کنید. سینی آب خارج شده را می گیرد، بنابراین نگران نباشید – این طبیعی است.زمانی که هوا خارج شد، دریچه را ببندید و این کار را برای همه رادیاتورهای دیگر تکرار کنید.در مرحله بعد، بررسی کنید که آیا فشار هوا در دیگ گرمایش در سطح صحیح است یا خیر. این قسمت سبز مانومتر است.

برای ساخت ویلا سنتی در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

از سدهای یخی اجتناب کنید

در شرایط یخبندان، سدهای یخی می‌توانند در لبه سقف شما ایجاد شوند. آنها از آب شدن برف به درستی جلوگیری می‌کنند. آب می‌تواند به سقف شما نشت کند و باعث آسیب به سقف، عایق و دیوارها شود.

هنگامی که گرما در اتاق زیر شیروانی جمع می‌شود و سقف را گرم می‌کند، جدا از لبه بام، سدهای یخ تشکیل می شوند. این کار برف های قسمت های گرم سقف را آب می‌کند، اما روی بام سرد یخ می زند که سد را تشکیل می‌دهد. آب مذاب قسمت گرم پشت بام به سمت بالا برگشته و از زیر زونا به داخل خانه سرازیر می‌شود.برای جلوگیری از تشکیل سدهای یخی، کل سقف را در همان دما نگه دارید. برای انجام این کار، تهویه را افزایش دهید و عایق را اضافه کنید. اطمینان حاصل کنید که نشت هوای احتمالی را که ممکن است سطح زیرین سقف را گرم کند، ببندید.

برای خرید خانه ویلایی در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه گیری

به یاد داشته باشید که نگهداری اموال و جلوگیری از لغزش در هر زمان از سال حیاتی است، اما در آب و هوای نامساعدی که پاییز و زمستان می‌تواند به همراه داشته باشد، باید در اولویت قرار گیرد. اکنون زمان خوبی برای ارسال یادآوری به مستاجران خود در مورد راه‌های کاهش هزینه و گرم ماندن در زمستان است. یک خبرنامه ساده یادآور زمستانی راه آسانی را برای ارتباط با مستاجران خود در طول فصل تعطیلات فراهم می‌کند و با ارائه توصیه‌های مفید به روابط شما ارزش می‌افزاید. کمی کار می‌تواند کمک زیادی به جلوگیری از یک فاجعه کند، مستاجران شما را راضی نگه دارد و اطمینان حاصل کند که ملک اجاره ای کاملاًً محافظت می‌شود.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×