گیلان ، زیبا کنار
0133416

کاربرد مه پاش برای باغ ویلا

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
کاربرد مه پاش

باغ ویلا را خیلی ها با ویلای حیاط دار اشتباه می گیرند. باغ ویلا، در واقع باغی است که در آن ساختمانی ویلایی نیز ساخته شده است. برای مراقبت و مواظبت از یک باغ ویلا به ابزارها و وسایل مختلفی نیاز است. هر کدام از این ابزارها کاری را برای باغ ویلا انجام می دهند. یکی از وسایل یا در واقع سیستم های مورد استفاده در باغ ویلا مه پاش است. در این مقاله به کاربرد مه پاش برای باغ ویلا پرداخته شده است.

برای خرید ویلا نوساز در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

مهم ترین کاربردهای مه پاش در باغ ویلا

باغ ویلا همان طور که می دانید در واقع یک باغ است که باید به خوبی از آن مراقبت کرد. برای این مراقبت کردن شما نیاز دارید تا ابزارها و وسایلی را داشته باشید. یکی از وسایل مه پاش است که می تواند برای باغ ویلا بسیار کارآمد باشد.

در ابتدا باید بدانید مه پاش چیست؟ مه پاش وسیله یا در واقع سیستمی است که باعث می شود آب را با فشار زیاد به مه تبدیل می کند. منظور از مه حالتی پودری شکل و ریز است. زمانی که آب از طریق این سیستم و وسیله تبخیری و سرمایشی به حالت مه مانند تبدیل می شود و محیط بیرون پاشیده می شود باعث می شود تا محیط به خوبی خنک شود. به آن فوگر یا مه ساز نیز می گویند.

امروزه از مه پاش برای جاهای مختلفی استفاده می شود. از جمله این موارد می توان به ویلاها، مرغداری ها، خانه ها، گلخانه ها و دیگر جاها نام برد. مه پاش دارای انواع مختلفی است و باید بر حسب نیاز و نوع محیط دست به انتخاب بهترین مه پاش زد.

برای خرید ویلا اکازیون در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

در زیر به کابردهای مه پاش، این سیستم و وسیله پرداخته شده است:

1.سبز و باطراوت نگه داشتن گلها و گیاهان:

یکی از کاربردهای مه پاش برای باغ ویلا این است که با قطرات ریز حاصل از آن می توان به خوبی گیاهان  و گل ها را باطراوت و سرسبز نگه داشت. در واقع مه پاش به خوبی باعث حفط رطوبت در باغ ویلا می شود و از این طریق باعث می شود تا شرایط رشد آنها خوب باشد و دچار خشکی و پژمردگی نشوند.

2.ایجاد دمای خنک در باغ ویلا:

از دیگر کاربردهای مه پاش در باغ ویلا ایجاد دمای خنگ در فصل های گرم است. قطرات آبی که از مه پاش به محیط اسپری می شود باعث می شود تا از حرارت باغ ویلا کاسته شود و محیطی مطبوع و خنک ایجاد شود. با این کار فضایی دل انگیز و مناسب ایجاد می شود که می توان از آن لذت برد. در واقع شما با مه پاش می توانید در باغ ویلا به خوبی دما را کنترل کنید.

نحوه خنک کردن هم به این شکل است که قطرات بسیار ریز آب( 3 تا 20 میکرون) به سرعت گرمای محیط را به خود جذب می کنند و بخار می شوند. با گرفته شدن گرمای محیط، هوا به خوبی خنک می شود و در کنار آن نیز رطوبت کافی برای گیاهان و درختان به وجود می آید.

برای خرید ویلا زیباکنار با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

3.دفع و از بین بردن حشرات :

همان طور که خودتان هم می دانید در جاهایی که گیاه زیادی وجود دارد حشرات زیادی هم وجود دارند. با استفاده از مه پاش می توانید سم به میزان کافی را به راحتی پخش کنید و آنها را از بین ببرید. در واقع سم به خوبی همراه آب با فشار اسپری می شود و همین باعث می شود تا حشرات به خوبی از بین برود و کمترین آسیب نیز به گیاهان و درختان برسد. با مهپاش می توانید به خوبی حشرات را از بین ببرید اما برای این کار نیاز دارید تا آفت کش ها و حشره کش ها را در همه جای باغ از طریق سیستم مه پاش اسپری کنید. از بین بردن حشرات هم محیط بهتری را برای شما فراهم می کنند و هم باعث رشد بهتر گیاهان و درختان می شوند.

4.ایجاد یک منظره زیبا :

در کنار باطراوت نگه داشن گلها و گیاهان و درختها، خود مه پاش می تواند منظره ای زیبا و جذاب را پدید بیارود و در واقع نوعی آب نما را ایجاد کند که شما از دیدن آن در باغ ویلا لذت ببرید. این کاربرد در واقع تزیینی خواهد بود و شما می توانید از مه پاش برای زیبایی باغ ویلا استفاده کنید. این مورد هم از دیگر موارد کاربرد مه پاش می باشد.

5.معطر کردن فضای باغ ویلا:

از دیگر کاربردهای مه پاش یا مه ساز در باغ ویلا این است که شما می توانید با استفاده از آن فضا را عطرآگین کنید. کافی است ماده ای خوشبو مانند گلاب از طریق این سیستم با فشار به بیرون اسپری شود آن گاه شما مشاهده خواهید کرد که باغ ویلا را بویی خوش و دل انگیز پر می کند.

برای خرید زمین هکتاری در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

اجزای مه پاش

یک مه پاش دارای اجزای مختلفی است که در زیر به آنها پرداخته شده است:

فیلتر آب :

همان طور که می توان حدس زد، فیلتر آب ورودی را تصفیه می کند و از ورود مواد اضافی جلوگیری می کند و باعث بالا رفتن کارایی آن می شود.

پمپ :

پمپ وظیفه اش این است که آب را فشار به سمت نازل ها بفرستد. در بیشتر مه پاش ها این پمپ ها الکتریکی هستند و به آن الکتروموتور می گویند. پمپ می تواند فشارهای مختلفی را اعمال کند.

نازل مه پاش:

این نازل آخرین قسمت یک مه پاش است و وظیفه پودر ساختن آب را بر عهده دارد. نازل در انواع مختلفی وجود دارند.

شیلنگ :

شیلنگ از لاستیک، پلی آمید یا تفلون ساخته می شود و آب را با فشار به سر نازل می رساند.

بنابراین در آخر این که اگر دوست دارید بتوانید در باغ ویلای خود به خوبی گیاهان و درختها را رشد دهید و طراوت انها را حفظ کنید و محیط آن را خنک کنید؛ از یک سیستم مه پاش یا مه ساز مناسب استفاده کنید.

برای خرید ویلا شهرکی در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×