گیلان، زیباکنار
0133416

سفر به دل ابرها در ییلاق مازیچال

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
ییلاق مازیچال

در مازندران، ییلاق‌های بسیار زیبا و خوش آب‌وهوایی دارد. یکی از این ییلاق‌های زیبا، ییلاق مازیچال است که سالانه مقصد خیلی‌ها برای تفریح و گذران اوقاتی خوش است. در این مطلبه به معرفی ییلاق مازیچال پرداخته شده است.

برای خرید ویلا پلاک اول جنگل در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

ییلاق مازیچال

ییلاق مازیچال، ییلاق زیبا و جذابی است که در دل نزدیکی کلاردشت قرار دارد. مازیچال در واقع نام دهکده‌ای در نزدیکی کلاردشت و در ارتفاع 2600 متری است و به‌همین دلیل است که این ییلاق در دل ابرها قرار گرفته است. ییلاق مازیچال را گاهی اوقات به‌نام روستای زیچال نیز می خوانند چون این ییلاق در واقع منطقه اطراف این روستا محسوب می‌شود.

این ییلاق به‌دلیل جذابیت‌هایی که دارد سالانه مقصد گردشگران بسیار زیادی است که می‌خواهند لحظاتی خوش را سپری کنند. خوبی ییلاق مازیچال این است که هنوز بکر و دست‌نخورده است. مازیچال در گویش مازندرانی از دو کلمه مازی به معنی درخت بلوط و چال به معنای گودال یا چاله تشکیل شده است که معنای آن گودال پر از درختان بلوط می‌شود.

برای خرید ویلا ترکیه ای در با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

اگر کسی می‌خواهد به این روستا و منطقه ییلاقی برود، باید ابتدا وارد جاده چالوس شود و از آنجا خود را به مرزن آباد برساند. پس از آن به کلاردشت برود و سپس وارد جاده عباس شود تا خود را روستای مازیچال برساند. تابلوهای راهنمایی به‌خوبی می‌توانند افراد را راهنمایی کنند تا افراد خود را به این روستا و منطه زیبا برسانند. فاصله این روستا تا جاده چالوس در حدود 48 کیلومتر است.

دلایل جذابیت ییلاق مازیچال

اما این روستا و منطقه به چه علت جذابیت پیدا کرده‌اند؟ در زیر به دلایلی پرداخته شده است که باعث می‌شود مازیچال به منطقه‌ای جذاب و زیبا برای گردشگران تبدیل شود:

ابرهای زیبا :

یکی از دلایل اصلی جذابیت این ییلاق زیبا و دیدنی، وجود ابرهای زیبایی است که در دل این منطقه وجود دارند. در خیلی از اوقات شما می‌توانید اقیانوسی از ابرها را در این منطقه را مشاهده کنید که جنگل‌ها و درختان را پوشانده اند. ترکیب ابرها و مناظر سرسبز این منطقه واقعاً جذاب و شگفت‌انگیز و باعث جلا دادن روح می‌شود. وجود این ابرها در این روستا و این منطقه باعث می‌شود منظره‌های وهم انگیز و زیبایی به‌وجود اید که نظیر آن را در جاهای دیگر مشاهده نمی‌کنید.

برای خرید ویلای شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

اگر به عکاسی علاقه‌مند هستید مطمئن باشید که در ییلاق مازیچال می‌توانید عکس‌های بسیار زیبایی شکار کنید.

جنگل سرسبز و زیبا:

یکی دیگر از دلایل جذابیت ییلاق مازیچال، جنگل زیبا و درختان سرسبزی است که در این منطقه قرار دارند. شما می‌توانید در این ییلاق، جنگلی انبوه از درختان را مشاهده کنید. مخصوصاً جنگل‌های بلوط این منطقه و روستا بسیار دیدنی هستند و نام این منطقه اصلاً به‌دلیل این درختان به‌نام مازیچال است.

برای خرید ویلای شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

واقعاً در فصل‌های پاییز و بهار در این منطقه می‌توان عکس‌های بسیار زیبایی گرفت. بنابراین برای افرادی که به عکاسی علاقه دارند در این ییلاق، سوژه های جذاب و زیبایی وجود دارد.

دشت‌های سرسبز و زیبا:

از دیگر جذابیت‌های این ییلاق، وجود دشت‌های وسیع و سرسبزی است که می‌توان مشاهده کرد.  این دشت‌ها در کنار ابرهای زیبا واقعاً دیدنی هستند و مناظری زیبا و بکر را پدید می‌آورند. افراد می‌توانند در این دشت‌ها کمپ بزنند و لحظاتی خوش را در این ییلاق زیبا بگذارنند. در ارتفاعات این ییلاق شما می‌توانید دشت‌های متعددی را مشاهده کنید که سرسبز و زیبا هستند.

برای خرید ویلا در فریدونکنار با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

در واقع در ییلاق مازیچال، شما می‌توانید چشم‌اندازهای بسیار بی‌نظیری را مشاهده کنید و از آنها لذت ببرید.

حیات وحش:

در این ییلاق زیبا شما انواع پرندگان و نیز دیگر حیوانات را مشاهده خواهید کرد. این خود یکی دیگر از جذابیت‌های این ییلاق زیبا است که در نوع خود جالب است. کبک، قوش، جغد، زاغچه، بلدرچین و کبوتر از جمله پرندگانی است که می‌توان در این ییلاق زیبا مشاهده کرد. جوجه تیغی، سنجاب، خرگوش، گورکن، بز و دیگر حیوانات نیز در این ییلاق وجود دارند و شما ممکن است هر لحظه آنها را مشاهده کنید.

کلبه‌های روستاییان:

در دل این جنگل و دشت‌های زیبا که ابرها آن را می‌پوشانند، کلبه‌های روستاییان خود یکی دیگر از جذابیت‌های این ییلاق هستند. کلبه‌ها در نوع خود جالب و دیدنی هستند و می‌توانند برای خیلی‌ها جذاب باشند. روستاییان مهربان هستند و از گردشگران و مسافران با رویی خوش استقبال می‌کنند. اگر دوست داشتید می‌توانید از غذا و نوشیدنی های محلی در این روستا بخورید و بنوشید.

آب‌وهوای خوش:

ییلاق جایی است که عشایر در فصل‌های گرم به آنجا می‌روند تا از گرما  در امان بمانند. مطمئناً ییلاق مازیچال هم آب‌وهوایی خوش و خنک دارد و این خود یکی دیگر از جذابیت‌های این ییلاق سرسبز و زیبا است. حتماً اگر به این ییلاق می‌روید با خود لباس گرم ببرید چون ممکن است آب‌وهوای آنجا برای شما سرد باشد.

شب زیبا و پرستاره:

یکی دیگر از جذابیت‌های این ییلاق زیبا این است که شما می‌توانید در شب، آسمانی زیبا و پرستاره را مشاهده کنید به گونه‌ای که احساس می‌کنید ستاره ها را می‌توانید بچینید. مطمئن باشید که عاشق شب‌های این ییلاق زیبا خواهید شد پس آن را از دست ندهید.

برای خرید ویلا در خزرشهر بابلسر با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

پوشش‌های گیاهی:

در ییلاق مازیچال، پوشش‌های گیاهی مختلفی وجود دارند. شما می‌توانید در این منطقه انواع گل‌ها و نیز گیاهان دارویی را مشاهده کنید. برخی دشت‌ها پر از گل و گیاه هستند و این یکی دیگر از جذابیت‌های ییلاق و روستای مازیچال است.

اگر دوست دارید تا در شهرها و مناطق شمالی، صاحب ویلا شوید پس حتماً سری به‌شرایط فروش شرکت انبوه‌سازان آرش بزنید. این شرکت بهترین خدمات را زمینه ویلا به شما ارائه می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید با ما تماس بگیرید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×