گیلان، زیباکنار
0133416

خرید یا ساخت ویلا شیک؟ کدام بهتر است؟

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-15
خرید یا ساخت ویلا

دو روش خرید یا ساخت ویلا وجود دارد و این دو دسته از افراد، همیشه مقابل هم قرار گرفته‌اند و مورد نقد هم بوده‌اند. افرادی که در شمال اقدام به خرید ویلای شیک می‌نمایند و افرادی که در شمال اقدام به ساخت ویلا می‌کنند. هیچ وقت هم نمی‌توان تشخیص داد که کدام یک تصمیم بهتری گرفته‌اند. چرا که اساساً مقایسه خرید ویلا و ساخت ویلا شیک، انتخاب بین خوب و بد نیست. این دو در واقع دو تصمیم مستقل هستند که افراد تحت شرایط خاص دست به اخذ آن‌ها می‌زنند.

بنابراین هیچ‌گاه تحت‌تأثیر حرف اطرافیان قرار نگیرید و با توجه به‌ شرایطی که در حال حاضر در آن قرار دارید تصمیم‌گیری کنید. به این موضوع فکر کنید که در شرایط فعلی شما کدام تصمیم به‌ نفع‌تان است. ما اینجا هستیم که شما را در این مسیر یاری کنیم. پس اگر برای خرید ویلا در شمال یا ساخت ویلا مردد هستید، در ادامه با ما همراه باشید. چراکه نکات ارزنده‌ای را عنوان خواهیم کرد.

پرسش‌های انتخاب بین خرید یا ساخت ویلا در شمال

آیا برای ویلای خود ایده‌های خاص و منحصربه‌فردی در سر دارید؟

اگر از آن دسته افرادی هستید که برای داشتن ویلای شخصی خود رویاهای همیشگی در سر داشته‌اید و می‌خواهید ویلای شخصی‌تان مطابق با ایده و تصورات شما خلق شود، بی‌شک ساخت ویلا برای شما گزینه بهتری است. چراکه پیداکردن ویلایی که تماماً با خواسته‌های قلبی و ذهنی شما همخوانی داشته باشد بی‌شک کاری وقت‌گیر و سخت است.

بسیار بعید است که بتوانید در بین ویلاهای ساخته‌شده ویلایی پیدا کنید که ایده‌های شما تمام و کمال در آن اجرا شده باشد. بنابراین بهتر است وقت‌تان را تلف نکنید و دست به ساخت ویلا در شمال بزنید. در این صورت می‌توانید با تیم سازندگان همراهی و همفکری داشته‌ باشید و ایده‌های خود را در اختیار آن‌ها قرار دهید تا همه‌چیز طبق نظر و میل شما اجرا شود.

آیا می‌خواهید هر چه سریع‌تر در ویلای شخصی خود ساکن شوید؟

اگر تاب و توان صبرکردن تا آماده‌شدن ویلا را ندارید، همان بهتر که دست به خرید ویلا بزنید. چراکه ساخت ویلا بی‌شک پروژه‌ای است که بالای یک سال زمان خواهد برد. هرچه ویلای شما ابعاد و گستردگی بیشتری داشته باشد قطعاً زمان بیشتری را باید تا تحویل آن صبر کنید. پس اگر اقدام به ساخت ویلا در شمال نمودید، فکر اینکه به این زودی‌ها در ویلای شخصی‌تان ساکن شوید را از سرتان بیرون کنید.

در دست دیگر خرید ویلا قرار را دارید که می‌توانید با انتخاب آن به‌ راحتی و در عرض مدت‌زمانی کوتاه ویلای شخصی خودتان را در اختیار داشته‌ باشید و از آن بهره‌برداری کنید. پروسه خرید ویلای شیک در شمال شاید تنها چند هفته یا اگر خیلی خوش شانس باشید تنها چند روز از وقت شما را بگیرد. در طی این مدت نیز شما درگیر انتخاب ویلای دلخواه‌تان خواهید بود که با توجه به تعدد و تنوع ویلاهای شمال، انتخاب برایتان کار سختی نیست.

پس این نکته را مدنظر داشته‌ باشید که برای ساکن‌شدن در ویلای شخصی خود تا چه حد صبور یا بی‌قرار هستید. این نکته را نیز مدنظر داشته‌ باشید که ساخت ویلا نیاز به پیگیری‌های زیادی دارد و شما باید دائما در جریان روند اجرای پروژه قرار داشته‌ باشید. بنابراین بخشی از زندگی شخصی‌تان نیز درگیر برنامه‌ریزی های ساخت ویلا خواهد شد.

برای خرید ویلا در بابلسر با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

آیا روی انتخاب مصالح حساسیت بالایی دارید؟

اگر داشتن ویلای شخصی‌تان در شمال شما را به این فکر وا می‌دارد که آیا مصالح خوب و مرغوبی در ساخت ویلا به‌ کار رفته یا خیر؟ بهتر است خود را از شر این نگرانی‌ها و دغدغه‌ها رهایی دهید و دست به ساخت ویلای شخصی خودتان بزنید. اینگونه خیال‌تان راحت است که مصالح مورد استفاده در ساخت ویلا مطابق میل شما و کاملاً استاندارد و مرغوب است.

هرچند که اگر در راستای خرید ویلا از مشاورین املاک معتبر کمک بگیرید، آن‌ها شما را در یافتن ویلایی با کیفیت ساخت بالا یاری می‌دهن. اما ممکن است حساسیت شما به‌ قدری باشد که باز هم ویلاهای نشان داده شده به شما مورد پسندتان واقع نشود. بنابراین در این شرایط ساخت ویلا برای شما گزینه بهتری خواهد بود.

آیا بودجه‌تان محدود است؟

برای انتخاب بین گزینه‌های خرید ویلا و ساخت ویلای شیک و جذاب، مهم‌ترین نکته‌ای که باید به آن نگاه کنید میزان بودجه‌تان است. بی‌شک ساخت ویلا و خرید ویلا در شمال بودجه‌های متفاوتی را طلب می‌کند. شما برای ساخت ویلا در شمال نیاز به بودجه بسیار بیشتری خواهید داشت. چراکه هزینه‌های جانبی زیادی را بایستی متحمل شوید. از هزینه دستمزد نیروی کار تا هزینه مصالح و تجهیزات و سایر هزینه‌هایی که در روند ساخت ویلا به شما تحمیل می‌شود.

این نکته را نیز مدنظر داشته‌ باشید که ساخت ویلا در شمال هرچند با برنامه‌ریزی‌های مالی پیش می‌رود اما اصلاً مشخص نیست که در انتخاب پروژه چه میزان هزینه روی دست‌تان خواهد ماند. به‌ عبارتی می‌توان گفت که خرید ویلا در شمال بودجه مشخصی را طلب می‌کند. به‌‌عنوان مثال شما با شفافیت کامل می‌دانید که خرید ویلا در فلان منطقه چه میزان سرمایه می‌خواهد. اما برای ساخت ویلا هیچ پیش زمینه ذهنی در مورد میزان هزینه‌ها نخواهید داشت.

چه بسا ساخت ویلا در شمال برایتان هزینه‌ای بسیار بیشتر از آنچه که فکرش را می‌گردید در بر داشته باشد. چراکه قیمت مصالح هر روز افزایش پیدا می‌کند و ممکن است تحت شرایط اقتصادی خاصی همچون افزایش نرخ ارز یا تحریم‌ها قرار بگیرید و نتوانید برنامه‌ریزی‌های مالی‌تان را آنطور که می‌خواهید جلو ببرید. پس اگر در مورد هزینه‌ها نگران هستید و نمی‌خواهید در شرایطی پیش بینی نشده قرار بگیرید خرید ویلا برایتان گزینه بهتری خواهد بود.

شما با تامین مقداری سرمایه خیال‌تان راحت است که می‌توانید ویلای دلخواه‌تان را خریداری کنید. اما با همین مقدار سرمایه مشخص نمی‌توانید از بابت ساخت ویلای دلخواه‌تان اطمینان کامل داشته‌ باشید و همین موضوع باعث عدم آسودگی خاطر شما خواهد شد.

برای خرید ویلا اکازیون در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

تا چه حد به طی‌کردن روندهای قانونی برای ساخت ویلا آگاهی دارید؟

احتمالاً خودتان این نکته را به‌ خوبی می‌دانید که ساخت ویلا در شمال پیگیری‌های اداری زیادی دارد. شما برای ساخت ویلا در شمال باید دائما در پی گرفتن مجوزهای متعدد از ارگان‌های مختلف باشید. عده زیادی به‌ دلیل عدم آگاهی از این پروسه‌های قانونی گرفتار شده‌اند و نتوانسته‌اند ویلای دلخواه‌شان را بسازند.

این در حالی است که با خرید ویلا، شما ویلایی حاضر و آماده به‌دست می‌‎آورید. تمام روندهای حقوقی و قانونی برای ساخت این ویلا طی‌شده و اکنون فقط نیازمند پرداخت هزینه برای خرید آن هستید. بنابراین پیگیری و طی‌کردن مراحل اداری در کار نیست. ساخت ویلا مراحل متفاوتی دارد که ممکن است برخی از آن‌ها بسیار وقت‌گیر باشد و برای طی‌کردن این مراحل مجبور به رفت‌وآمدهای مداوم به ادارات مختلف شوید.

حتی ممکن است منطقه‌ای که قصد ساخت ویلا در آن دارید از لحاظ ظرفیتی تکمیل شده و امکان ساخت ویلا در آن نباشد. بنابراین خود را برای هرگونه پیشامدی آماده کنید و کفش‌های فولادی‌تان را از همین حالا به‌پا کنید. چراکه روندهایی طولانی در پیش خواهید داشت.

برای اطلاع از قیمت کاخ ویلا در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

آیا تیمی حرفه‌ای برای ساخت ویلا سراغ دارید؟

پر واضح است که با انتخاب‌کردن مسیر ساخت ویلا در واقع شما مسیر دشوارتر را انتخاب کرده‌اید. بنابراین باید فکر همه جای کار را بکنید. آیا تیمی حرفه‌ای از استادکاران و پیمانکاران برای انجام پروژه ساخت ویلا سراغ دارید؟ برای ساخت ویلا با شرایط ایده‌آل و باب میل‌تان باید اقدامات زیادی در این راستا انجام دهید و به‌ دنبال افراد حرفه‌ای باشید. چراکه اساساً هدف شما از ساخت ویلا، داشتن ویلایی مطابق خواسته‌های شخصی‌تان آن هم با بهترین کیفیت است.

آیا نمای خاصی را برای ویلا مدنظر دارید؟

گاهی اوقات ورق‌زدن ژورنال‌های طراحی و معماری باعث می‌شود ایده‌های جدید و خلاقانه به ما الهام شود و برای نمای ویلا ایده‌هایی را در نظر بگیریم که شاید تاکنون در ویلاهای شمال پیاده‌سازی نشده است. اگر قصد دارید نمای ویلای خود را به‌ نحوی خاص طراحی کنید به‌ طوری که زبانزد خاص و عام شود و همه از آن ویلای شما با نمای خاصش یاد کنند بهتر است دست به ساخت ویلا بزنید و یا اینکه اقدام به خرید ویلایی نمایید که در مرحله نماسازی قرار دارد. بنابراین می‌توانید در پیاده‌سازی نمای ویلا ایده‌های شخصی خود را وارد کنید و از طراحان بخواهید سبک خاصی از نما را برای شما پیاده‌سازی کنند.

برای اجاره ویلا در گیلان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری درباره خرید یا ساخت ویلا

خرید ویلا و ساخت ویلا در شمال دو مقوله جدا هستند که هیچ‌کدام بر دیگری ارجح نیست. در واقع شما هستید که با توجه به‌ شرایط، سلیقه، صبر و بودجه‌تان اقدام به ساخت یا خرید ویلا در شمال می‌نمایید. به‌‌طور کلی بهتر است پیش از گرفتن این تصمیم مهم، با مشاورین املاک معتبر مشورت کنید و از آن‌ها در این باره کمک بخواهید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×