گیلان، زیباکنار
0133416

آشنایی با خط دریا سرخرود

دسته‌بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-18
خط دریا سرخرود

این روزها همه در فکر این اند که آلونک کوچکی در خط ساحلی سرخرود خریداری نمایند. ساحل سرخرود به‌قدری تمیز و زیبا است که افراد حاضرند در این شهر ویلایی کوچک و نقلی داشته‌باشند اما در شهر دیگری ساکن نشوند. باید در اتمسفر شهر سرخرود زندگی کرده باشید تا بدانید از چه آرامشی حرف می زنیم. شب‌های آرام و مطبوع سرخرود با دریایی خلوت و امن که می‌تواند شما را ساعت‌ها مجذوب خود کند. نسیم‌های خنکی که در دل روزهای گرم و بلند و تابستان شب‌ها به وزیدن در می‌آیند و خستگی و گرمای روز را از روح و جان شما می‌زدایند. همه و همه دلایلی محکم برای این است که خط دریا سرخرود را زیباترین، امن‌ترین و یکی از آرام‌ترین خطوط ساحلی در شمال بدانیم.

سرخ رود شهری بی حاشیه و امن است که ساحل آن علیرغم تمیز بودن و زیبایی منحصربه‌فردش ساحلی آرام و خلوت است. در واقع افرادی که به ساحل سرخرود می‌روند اغلب بومیان این شهر هستند که در این حوالی اقدام به خرید ویلا نموده‌اند و یا از قبل ساکن این شهر بوده‌اند. بنابراین به‌هیچ‌عنوان با ترافیک آدم ها روبه‌رو نخواهید شد.

سرخ رود کجاست؟

سرخ رود شهری امن و بی حاشیه است که  در فاصله بین دو شهر محمودآباد و فریدونکنار قرار دارد. این شهر بسیار کوچک است به‌قدری که اگر حواس‌تان نباشد در مدت‌زمان بسیار کمی از محمود آباد به فریدون کنار رسیده اید و سرخ رود را رد کرده‌اید! اما باید گفت که سرخ رود دنیایی از جذابیت و زیبایی‌های منحصربه‌فرد را در دل خود جای داده است. همین که خط ساخلی این شهر مثال ندارد و نمونه آن را در شهرهای اطراف نخواهید دید خود دلیل محکمی است که مسیرتان را به‌سمت سرخرود کج کنید.

شهرستان سرخرود از ناحیه شمال با دریای خزر همجوار است. این هم جواری و هم نشینی با ساحل خزر بسیار کوتاه است. در واقع با وارد شده به شهر سرخ رود می‌توانید در عرض تنها چنددقیقه به ساحل زیبای این شهر دسترسی داشته‌باشید. مطمئناً شما نیز با دیدن ساحل تمیز و خوش بوی سرخ رود شگفت‌زده خواهید شد.

شهرک خانه دریا در خط دریا سرخرود؛ مکانی عالی برای خرید ویلا

خط دریا سرخرود همانطور که از اسم آن پیداست همان نوار ساحلی سرخرود است که چشم‌اندازی بی‌نظیر و زیبایی را در چشمان شما به تصویر می‌کشد. این نوار ساحلی در جوار فریدونکنار قرار دارد اما با نام خط دریا سرخرود شناخته می‌شود و هویت آن از ساحل فریدونکنار مجزا است.

از جمله مکان‌هایی که در خط دریا سرخرود دارای شهرت و طرفداران زیادی است، شهرک خانه دریا است. افراد زیادی در این شهرک اقدام به خرید ویلا نموده‌اند و همچنان ساخت‌وساز ویلا در این شهرک متوقف نشده است در واقع سرخرود را می‌توان شهری با پتانسیل بالا برای فروش ویلا دانست. چرا که شهری امن و بی حاشیه است و چشم‌انداز ویلاهای ساحلی در آن چشم‌اندازی بسیار زیبا و بی‌نظیر اند. بنابراین طبیعی ست که افراد برای خرید ویلا در خط دریا سرخرود سر از پا نشناسند.

ممکن است خط دریا سرخرود را از زبان بومیان این منطقه با نام‌هایی چون بلوار دریا یا میدان قوری نیز بشناسید. بنابراین اگر این نام ها به گوش تان خورد تصور نکنید که صحبت از مکانی جدید در سرخرود می‌شود. بلکه منظور همان خط دریا سرخرود است. این منطقه به‌واقع یکی از آرامش‌بخش ترین و تمیزترین سواحل مازندران است که باید به‌چشم خود از نزدیک آن را ببینید تا متوجه عمق مطلب شوید.

چه امکاناتی در خط دریا سرخرود وجود دارد که موجب محبوبیت بی‌نظیر آن شده؟

امکاناتی نیست که نتوانید در خط دریا سرخرود پیدا کنید بنابراین بهتر است این سوال را اینگونه مطرح کنیم که چه امکاناتی در خط دریا سرخرود وجود ندارد؟ بنابراین جواب این سوال را می‌توان اینگونه داد که هیچ امکاناتی!

تمامی امکانات رفاهی، اقتصادی، اقامتی از جمله انواع ویلا و رستوران و تفریحات ساحلی در منطقه خط دریا سرخرود وجود دارد. بنابراین برای اینکه تفریحات پر هیجان و بی‌نظیری را سپری کنید نیاری نیست به شهرهای اطراف سفر کنید و مدام در رفت‌وآمد باشید. تمامی امکانات در خط ذریا سرخرود برای شما مهیاست.

نکته جالب اینجاست که فاصله خط دریا سرخرود با جاده اصلی که به مراکز خرید منتهی می‌شود کمتر از یک کیلومتر و فاصله آن با دریای خزر نیز کمتر از یک کیلومتر است در واقع شما می‌توانید با اقامت در خط دریا سرخرود حتی پیاده به این مکان‌ها دسترسی داشته‌باشید!

محوطه‌سازی زیبایی در خط دریا سرخرود پیاده‌سازی شده است که موجب هرچه جذاب‌تر شدن این منطقه شده است. بنابراین بیراه نیست که خریداران ویلا در شمال ترجیح می‌دهند ویلایی در منطقه ساحلی سرخرود داشته‌باشند. حتی بسیاری از این افراد ترجیح می‌دهند ویلای شهرکی و آپارتمانی در این منطقه خریداری کنند اما گزینه خرید ویلایی با وسعت بیشتر در سایر شهرهای شمالی را رد می‌کنند. اینجاست که میزان محبوبیت بالای شهر سرخرود برای خرید ویلا و اقامت نمایان می‌شود.

پیاده‌روی در حوالی خط دریا

اگر قصد پیاده‌روی های صبحگاهی یا عصرگاهی در حوالی خط دریا سرخرود را داشته‌باشید می‌توانید در کمال امنیت و آرامش به ورزش‌های صبحگاهی و عصرگاهی در این نوار ساحلی بپردازید و نکته مهم اینجاست که به‌هیچ‌عنوان از جمعیت زیاد حاضر در این نوار ساحلی اذیت نخواهید شد چرا که اصلاً جمعیتی در این خطه وجود ندارد! خط دریا سرخرود اغل اوقات سال منطقه‌ای خلوت و امن است. بنابراین اگر عاشق مکان‌های دنج ساحلی هستید و نمی‌خواهید در نواری ساحلی شلوغ حضور داشته‌باشید بدون شک خط دریا سرخرود بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

ساخت‌وساز اصولی و منظم ویلاها در خط دریا سرخرود

یکی از مسائلی که در سال‌های اخیر بسیار به‌چشم خورده است و این روزها کمی آزاردهنده شده، ساخت‌وسازهای بی نظم و ترتیبی است که در نوارهای ساحلی شاهد هستیم. این موضوع روی چشم‌انداز ساحل و حتی حس و حال افرادی که برای سفر و تفریحات به نوار ساحلی آمده‌اند تأثیر منفی می‌گذارد.

اما در خط دریا سرخرود به‌هیچ‌وجه شاهد همچین موضوعی نیستیم. ساخت‌وساز تمامی معابر و ویلاها طبق اصول و نظم خاصی صورت گرفته است و این موضوع باعث ایجاد چشم‌اندازی جذاب در خط ساحلی شده است. مطمئناً شما نیز با قدم‌زدن در حوالی ساحل و مشاهده این نظم و ترتیب محظوظ خواهید شد. محوطه‌سازی، جاده سازی و ساخت معابر همگی در نهایت اصول زیبایی شناسی صورت گرفته است.

ساحل سرخرود بهترین مکان برای عاشقان قوهای وحشی و مرغان دریایی

یکی از جذاب‌ترین صحنه‌هایی که قطعاً در ساحل سرخرود خواهید دید تجمع زیبای قوهای وحشی است که با متانت و ابهت خاصی در کنار یکدیگر حرکت می‌کنند. تماشای این قوهای زیبا بر پهنه دریای خزر می‌تواند شما را ساعت‌ها محو خود نماید. بنابراین اگر عاشق دیدن چنین صحنه‌هایی هستید به ساحل سرخرود سفر کنید. شک نداشته‌باشید که چنین منظره‌ای را در سواحل اطراف نخواهید دید بنابراین آن را از دست ندهید.

انواع تفریحات ساحلی در خط دریا سرخرود مهیاست

تفریحی نیست که نتوانید آن را در حوزه خط ساحلی سرخرود پیدا کنید. از این رو افراد ترجیح می‌دهند برای تجربه‌ای لذت‌بخش به خط ساحلی سرخرود بروند چرا که ترافیک بالایی از لحاظ جمعیت در این خط ساحلی وجود ندارد و می‌توان با خیال آسوده به تفریحات ساحلی پرداخت.

قایق موتوری، پاراسل، کایت، جت اسکی و ماشین‌هایی که می‌توانید در حوزه ساحل سوار شوید همگی از تفریحات جذاب و هیجان‌انگیز ساحل سرخرود هستند که می‌توانید آن‌ها را در تمامی فصول سال تجربه کنید. البته باید گفت که تعداد این تفریحات دائما در حال افزایش و تغییر میباشد بنابراین ممکن است به زودی به خط دریا سرخرود سفر کنید و با تفریحات ساحلی جدید و هیجان‌انگیزتری روبه‌رو شوید.

نتیجه‌گیری

برای بسیاری از افراد مهم است که در چگونه ساحلی اقامت خواهند داشت. در واقع سفر به شمال برای آن‌ها تنها یک سفر نیست که تنی به آب‌های خزر بزنند و در ویلایی ساحلی سکونت داشته‌باشند. بلکه تمامی جوانب را در سفر خود در نظر می‌گیرند. از جمله بهداشت ساحل، میزان خلوت بودن آن، محوطه‌سازی جذاب و زیبای آن و همچنین حال‌وهوایی در که در آن شهر ساحلی از لحاظ امنیت، راحتی و دسترسی خواهند داشت.

بنابراین می‌توان با قاطعیت تمام سفر به خط دریا سرخرود را به آن‌ها پیشنهاد داد چرا که مجموعه‌ای کامل از ویژگی‌های مطلوبی است که ذکر کردیم. با سفر به خط دریا سرخرود شاید مجاب شدید که ویلایی نقلی در این خطه خریداری کنید چرا که اصلاً بعید و دور از ذهن نیست که با سفر به این خطه به یکی از طرفداران پر و پا قرص این شهر ساحلی و جذاب تبدیل شوید.

 

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×