گیلان ، زیبا کنار
0133416

نکات انتخاب و ساخت انواع باربیکیو در ویلا

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
خرید و انتخاب باربیکیو

ویلا یکی از ملک هایی است که از آن می‌توان به‌خوبی برای خوشگذارانی و تفریح استفاده کرد. یکی از تفریحاتی که خیلی‌ها دوست دارند در ویلا داشته باشند، باربیکیو است. استفاده کردن از باربیکیو در فضاهای باز امروزه در ایران طرفداران زیادی پیدا کرده است و خیلی‌ها به آن علاقه مند هستند.  در این مقاله به نکات ساخت و انتخاب انواع باربیکیو در ویلا پرداخته شده است.

باربیکیو چیست؟

از این واژه های انگلیسی اصلاً نترسید چون خیلی اوقات معنای بسیار ساده ای دارند. باربیکیو در انگلیسی به معنای نوعی روش پخت گوشت( قرمز، ماهی یا سفید) یا دیگر غذاها است. در این روش گوشت یا غذا در فضایی باز و روی یک قفسه یا روی محلی خاص طبخ می‌شود.

حتماً شما در فیلم های هالیوودی مشاهده کرده‌اید که افراد در حیاط خانه شان یا در طبیعت روی یک قفسه یا در محلی خاص در حال کباب کردن گوشت هستند تا بعداً آن را بخورند. اگر بخواهیم خیلی ساده تر بگوییم باربکیو همان کباب کردن گوشت در فضای باز است. البته چیزهای دیگری نیز کباب می‌شود اما عمدتا گوشت منظور است.

برای خرید ویلا شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

دقت داشته باشید که امروزه فقط به روش طبخ غذا باربیکیو نمی گویند بلکه دستگاه های مخصوص این نوع پخت یا محل انجام این نوع پخت را نیز باربیکیو می خوانند.

پس در نهایت باربیکیو نوعی روش پخت و کباب کردن است و نیز نام وسایل یا مکانی است که در آن، گوشت یا دیگر چیزها در فضایی باز کباب می‌شود.

انواع مختلفی از باربیکیو امروزه وجود دارند که هر کدام از آنها مزیت های خودشان را  دارند. شما می‌توانید برای ویلای خود یکی از انواع باربیکیوها را برای دورهمی ها جهت کباب کردن گوشت و چیزهای دیگر استفاده کنید.

در زیر به نکات ساخت و انتخاب انواع باربیکیوها پرداخته شده است.

نکات ساخت و انتخاب انواع باربیکیو در ویلا

وقتی پای نکات “ساخت” باربکیو در ویلا به میان می اید پس دیگر منظور آن دستگاه های مخصوص کبابی و قفسه های باربکیو نیست، بلکه منظور ساخت مکانی خاص در فضای باز ویلا جهت کباب کردن گوشت است. در زیر به انواع نکات آنها اشاره شده است:

1.باربیکیو سنگی :

یکی از انواع باربکیوهایی که می‌تواند برای ویلا ساخته شود و افراد از آن برای کباب کردن گوشت و دیگر چیزها استفاده کنند، باربکیو سنگی است. این باربکیو می‌تواند به زیبایی ویلای شما نیز بیفزاید.

باربکیو سنگی را خیلی‌ها به‌عنوان کباب پز سنگی می‌شناسند و گزینه ای عالی برای ویلاهاست تا بتوانند روی آن گوشت کباب شود. خوبی باربکیو سنگی این است که دارای استحکام و دوام بالایی است و شما تا مدت های بسیار طولانی می‌توانید از آن برای کباب کردن استفاده کنید.

برای خرید ویلا گیلان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

نکات ساخت باربکیوی سنگی:

1.به اندازه و  سایز باربیکیو در هنگام ساخت توجه کنید: در هنگامی که می‌خواهید باربکیوی سنگی بسازید حتماً به اندازه ان توجه کنید. اندازه یک باربکیو باید با توجه به مقدار فضای در اختیار شما، سلیقه شما و دیگر موارد بستگی دارد.

2.انتخاب سنگ مناسب: برای ساخت باربیکیو از سنگ های مناسب و مستحکمی استفاده کنید که بتوانند به‌خوبی گرما را انتقال دهند و ان را به‌خوبی نگه دارند. انواع مختلفی از سنگ ها وجود دارد که شما می‌توانید از میان انها دست به انتخاب بزنید.

3.توجه به رنگ و مدل ساخت : حتماً در انتخاب رنگ باربکیوی سنگی و نیز مدا ساخت آن توجه کنید تا بهترین نتیجه برای شما حاصل شود و بتوانید بیشترین هماهنگی را بین باربیکیوو ویلا ایجاد کنید. امروزه باربیکیوها در مدل‌های مختلفی ساخته می شوند و افراد با سلیقه‌های مختلف اقدام به ساخت یا خرید می‌کنند.

باربکیو آجری :

از دیگر انواع باربکیو ، باربکیوی آجری است. باربکیوی آجری یکی از بهترین گزینه ها برای ساخت در ویلا است. باربکیوی آجری دارای مدل‌های مختلفی است و می‌توان از آن به‌خوبی در حیاط برای کباب کردن گوشت یا دیگر چیزها استفاده شود. باربکیوی آجری را حتی خودتان هم می‌توانید بسازید البته برای این کار باید تا حدودی بنایی بلد باشید.

برای خرید ویلا در زیباکنار با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

نکات ساخت باربکیو آجری:

1.توجه به اندازه باربکیو: شما برای ساخت باربکیوی آجری، مانند باربکیوی سنگی باید دقیقا بدانید که می‌خواهید در چه مساحتی باربکیو بسازید. این که اندازه باربکیوی آجری شما چقدر باشد بستگی به مساحت ویلای شما، ظرفیت مهمانی های شما و سلیقه شما بستگی دارد.

2.محل ساخت باربکیو : این که باربکیو در کجا قرار داشته باشد هم مهم است. سعی کنید بهترین مکان را در حیاط ویلای خود انتخاب کنید تا در آنجا باربکیوی آجری خود را بسازید.خیلی‌ها باربکیوها را در نزدیکی ساختمان اصلی ویلا می سازند.

3.مدل مناسب برای ساخت باربکیوی آجری: یکی دیگر از نکات ساخت باربکیوی آجری در ویلا این است که شما باید مدل خوبی را برای ساخت باربکیوی خود انتخاب کنید.

باربکیوی چوبی:

یکی دیگر از باربکیوهایی که می‌توان در ویلا مورد استفاده قرار داد، باربکیوی چوبی است. باربکیوی چوبی در نوع خود بسیار زیبا و شیک است و می‌تواند زیبای خاصی به ویلای شما بدهد.

نکات ساخت باربکیوی چوبی:

1.مدل مناسب: دقت داشته باشید که خیلی اوقات محل کباب کردن باربکیوی چوبی از جنس چوب نیست بلکه آهنی یا سنگی است اما دیگر اجزای باربکیو همگی چوبی است. پس دقت کنید که چه نوع مدلی را انتخاب می‌کنید.

2.هماهنگی با ویلا: مانند باربکیوی سنگی و آجری، باربکیوی چوبی شما باید با ویلا هماهنگی داشته باشد و بر زیبایی آن بیفزاید.

برای خرید ویلا پلاک اول جنگل در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

باربیکیوهای آماده

اگر دوست دارید می‌توانید از باربکیوی های آماده و قابل حمل استفاده کنید تا دیگر نیازی به ساخت آنها در ویلا نداشته باشید. در زیر باربکیوهایی که نیازی به ساخته شدن ندارند و کار شما را راحت می‌کنند اورده شده‌اند:

1.باربکیوی زغالی:

یکی از باربکیوهای رایج که می‌تواند به‌خوبی در ویلا برای کباب کردن گوشت و دورهمی ها استفاده شود، باربکیوی زغالی است. این باربکیو از زغال برای تامین گرمای خود استفاده می‌کند و در مدل‌های مختلفی وجود دارد. کار با این باربکیوها بسیار آسان است و به‌راحتی می‌توانید درفضای باز ویلا استفاده کنید تا کبابی خوش طعم و خوشمزه را در سریع‌ترین زمان اماده کنید.

2.باربکیو گازی:

از دیگر باربکیوهایی که می‌توانید به‌راحتی مورد استفاده قرار دهید، باربکیوی گازی است. این باربکیوها از گاز شهری یا گاز مایع برای تامین گرمای خود جهت کباب کردن گوشت استفاده می‌کنند و از بهترین باربکیوها برای کباب پزی است. استفاده از این باربکیوها بسیار راحت است و شما می‌توانید به آسانی از آنها برای کباب کردن استفاده نمایید.

باربکیوی گازی نیز در مدل‌های مختلفی وجود دارد و  افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود دست به خرید بزنند و یکی از مدل‌های مناسب را انتخاب کنند تا زا آن برای کباب کردن گوشت یا دیگر چیزها در مهمانی ها و دورهمی استفاده کنند.

برای اجاره ویلا در لاهیجان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

3.باربکیوی برقی:

یکی دیگر از انواع باربکیوها ، باربکیوی برقی است که گرمای ان توسط برق تامین می‌شود و خیلی راحت می‌توان با آن به کباب کردن گوشت پرداخت. این باربکیو نیز مانند باربکیوهای گازی و زغالی در مدل ها و اندازه های مختلف تولید می‌شود و افراد می‌توانند از میان آنها دست به انتخاب بزنند. شما می‌توانید با توجه به نیاز خود دست به خرید یکی از این مدل ها بزنید.

 نتیجه گیری

یکی از کارهای لذت بخش در یک ویلا این است که گوشت کباب کنید و با عزیزانتان میل کنید. برای این کار شما می‌توانید از باربیکیو بهره بگیرید. باربکیو را هم به روش پخت خاصی از گوشت و دیگر چیزها می گویند و هم به وسایل و جاهایی که در آن گوشت کباب می‌شود.

خیلی در ایران به باربیکیو، کباب پز می گویند که می‌توان آن را کلمه ای مناسب دانست. باربیکیو برای کباب کردن است. افرادی که دارای ویلا هستند می‌توانند به‌خوبی برای خود در حیاط آن، یک باربکیوی مناسب بسازند و علاوه بر این که به‌راحتی مشغول کباب زنی  و کباب پزی شوند بر زیبایی حیاط ویلای خود نیز بیفزایند.

انواع مختلفی از باربیکیو را می‌توان برای ویلا انتخاب کرد. شما می‌توانید در ویلا باربیکیوی سنگی، آجری یا چوبی بسازید. برای هر کدام از این باربکیوها شما باید نکاتی را جهت ساخت انها در نظر بگیرید. یکی از نکات توجه به سایز و اندازه باربکیویی است که می‌خواهید بسازید. شما باید ظرفیت و نیز مساحت حیاط ویلای خود را در نظر بگیرید و سپس با توجه به ظرفیت و نیز سلیقه خود اقدام به ساخت باربکیوی مناسب کنید.

برای خرید باغ ویلا در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

 

در کنار ان باید به مدل مناسب برای ساخت باربکیو نیز توجه کنید و بهترین مدل را برای ویلای خود انتخاب کنید. باربکیوی سنگی دارای استحکام بسیار خوبی است و گزینه بسیار مناسبی برای ویلاست و در مدل‌های مختلفی می‌توان ان را ساخت. باربکیوی آجری نیز در مدل ها و طرح‌های مختلف زیبا ساخته می‌شود. باربکیوی چوبی نیز گزینه مناسبی است.

در آخر این که باربکیو یا کباب پزی لذت خاصی دارد. حتماً در یک باربکیوی زیبا در ویلا از کباب درست کردن لذت خواهید برد و لحظات خوشی را سپری خواهید کرد.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×