گیلان ، زیبا کنار
0133416

راهنمای جامع خرید ویلا در ساری

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-17
خرید ویلا در ساری

ساری که با نام های شهر تجان و شریعت تجان نیز شناخته می شود، مرکز استان مازندران و مرکز سابق ایران برای مدت کوتاهی است. در شمال ایران و بین دامنه های شمالی رشته کوه های البرز و سواحل جنوبی دریای خزر واقع شده است. ساری بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر مازندران است. به همین جهت آشنایی با نکات خرید ویلا در ساری برای علاقه مندان بسیار مهم است.

آشنایی با ساری

به گفته آریان، این بزرگترین شهر هیرکانی بود. این اصطلاح به معنای شهر زرد است و به دلیل تعداد زیاد درختان پرتقال و لیموترش و میوه های دیگر که در حومه آن شهر می روید به آن داده شده است. از این رو توسط D’Anville، Rochette و دیگر جغرافیدانان، Saru شناسایی شده است، که پیترو دلا واله در “سفرها” خود می گوید به معنای “شهر زرد” است. این احتمال وجود دارد که زادراکارتا و سارو با سیرینگیس پولیبیوس که آنتیوخوس بزرگ از آرشاس دوم در تلاش بیهوده او برای اتحاد مجدد استانهای شورش شده هیرکانی و پارت به تاج و تخت سوریه گرفته بود، مشابه باشند. هان وی، که در سال 1734 از سارو بازدید کرد، از چهار معبد مغان باستانی یاد می کند که در آن زمان هنوز پابرجا بودند، که به شکل چندین روتوندا ساخته شده بودند که هر کدام 30 فوت قطر و حدود 120 ارتفاع دارند.

برای خرید ویلای شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

با این حال، سر ویلیام اوزلی، که در سال 1811 به این مکان سفر کرده بود، حدس زده است که اینها انبوهی از سنگ تراشی آجری در عصر محمدی هستند. از چهار، یکی از روتونداها همچنان پابرجاست زیرا بقیه در اثر زلزله واژگون شدند. این بنا و سایر بقایای بناهای مشابه، نام فریدون، سلم، تور و دیگر شخصیت‌های اساطیری را دارد که شهرت آنها حدود 2000 سال قبل از برپایی آنها تثبیت شده است.

یکی از آنها آواس به نام آرامگاه کاوس بود و قرار بود خاکستر کوروش کبیر در آن باشد. سر ویلیام اوزلی فکر می‌کند که این کابوس یا کاوس پسر وشماکین بود که در قرن چهارم هجیره بر مازندران حکومت می‌کرد. در سارو بود که خاکستر پهلوان جوان سهراب را پدرش رستم پس از آنکه سهراب را ناخواسته در جنگی تن به تن به قتل رساند، به خاک سپرده شد. سارو به خاطر باغ‌های فراوانش که عطر مطبوعی را در ماه‌های بهار و تابستان منتشر می‌کنند، مشهور است. یک ضرب‌المثل شرقی می‌گوید: «دروازه‌های بهشت ​​از هوای ساری شیرینی می‌آیند و گل‌های عدن از خاک آن عطر می‌آیند». این شهر مجدداً پایتخت منطقه ای در دوران سلسله ساسانیان بوده است.

برای خرید ویلا در خزرشهر بابلسر با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

مهم ترین نکات خرید ویلا در ساری

وقتی برای خرید یک ویلا در شمال مشغول می‌شویم, به خودمان می‌گوییم که داشتن یک ویلا در شمال یک موهبت بزرگ است. احتمالاً هنگامی که می‌شنویم ” ویلایی در شمال ” بخرید, تخیلات ما شکوفه می‌دهد, ما دست‌هایمان را در دستان ما قرار می‌دهیم و در ویلای لوکسمان در شمال راه می‌رویم. ما خودمان را در قلب یک ویلای بزرگ تصور می‌کنیم, آن‌هایی که در شیشه محصور شده‌اند, آن‌هایی که جنگلی در یک طرف و دریایی در طرف دیگر قرار دارند.

ما ممکن است خودمان را در قلب یک ویلای مجلل تصور کنیم, یکی از کسانی که در درختان نارنج غرق شده‌بودند و در میان درختان سیب, احتمالاً در کنار برکه یا وسط یک پلکان سفید پنهان شده‌بودند.به نظر می‌رسد خرید یک ویلا در شمال برابر با شادی و رفاه است. ما بحث را در اینجا متوقف می‌کنیم، باید جزئیات را فاش کنیم و نکات مشخص کنیم.

قطعاً، پشت این روشن‌گری، باید قوانین وجود داشته باشد و نباید شرکت‌ها باشند، نباید در این مسیر با چراغ‌های خاموش حرکت کرد. صادقانه بگویم، اگر شما به خرید یک ویلای شمالی به کسانی که در آتش‌سوزی در این منطقه دست دارند کمک کنید و با خم کردن و خم شدن آشنا هستید، ممکن است از هوش فروشندگان که می‌خواهند بازی را به نفع خود تمام کنند، یا کارهایی را که برای شما دشوار است انجام دهند. خط پایین این است که خرید یک ویلا در شمال مستلزم مراقبت دیوانه است.

برای خرید ویلا در سیسنگان با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

خرید ویلاهای ساحلی در ساری

ویلاهای ساحلی معمولاً در نزدیکی دریا با یک منظره آبی و صدای خروشان امواج آب واقع شده‌اند. بیشتر ویلاهای ساحلی نزدیک یا داخل شهر واقع شده‌اند و شما می‌توانید به راحتی به مرکز شهر و مراکز خرید و رفاه در عرض چند دقیقه برسید. ویلاهای ساحلی به دلیل موقعیت آن‌ها در نزدیکی دریا و ساحل یک محیط پر جمعیت و هیجان‌انگیز دارند. اگر قصد خرید ویلا در ساری را دارید و به دنبال هیجان و تماشای امواج دریا باشید, ویلاهای ساحلی بهترین گزینه برای شما هستند. اما باید به خاطر داشته باشید که ویلاهای ساحلی در تابستان به دلیل نزدیکی به دریا دمای بسیار مرطوب دارند. اگر شما یکی از کسانی هستید که از گرما متنفر هستید, خرید چنین ویلاها برای شما توصیه نمی‌شود.

خرید ویلا جنگلی در ساری

اگر شما یکی از کسانی هستید که قصد خرید ویلا در ساری را دارید و در نهایت به دنبال طبیعت بکر با آب و هوای مناسب هستید, به ویلاهای جنگلی بروید. ویلاهای جنگلی معمولاً در دامنه کوه واقع شده‌اند و نمای جنگل و رودخانه را دارند. این ویلاها معمولاً در چند کیلومتری شهر قرار دارند.

یکی از مهم‌ترین مزایای خرید ویلاهای جنگلی این است که شما می‌توانید روزه‌ای استراحت را از شلوغی و شلوغی شهر سپری کنید. همچنین به خاطر داشته باشید که ویلاهای جنگلی نسبت به ویلاهای کنار دریا ارزان‌تر هستند.بل از رفتن به این ویلاهای جنگلی, شما باید تمام تجهیزاتی که نیاز دارید را دریافت کنید چون بیشتر این ویلاها در خارج از شهر قرار دارند.

 

خرید ویلا شهرکی در ساری

ویلاهای شهرکی ویلاهایی هستند که بطور مستقل و جداگانه در یک قطعه بسیار بزرگ زمین ساخته شده‌اند. خانه‌های ویلایی معمولاً چند ساعت در روز محافظت می‌شوند و افراد مختلف اجازه داخل شدن ندارند.ویلاهای شهرکی معمولاً در نزدیکی شهر قرار دارند و شامل امکانات رفاهی مانند زمین‌بازی کودکان, فضای سبز و غیره هستند. این ویلاها برای افرادی که فقط در روزه‌ای معینی از سال به شمال سفر می‌کنند مناسب‌تر هستند و علی‌رغم امنیت نیم ساعت راحت هستند.

قوانین و مقررات ویژه‌ای دارند که همه افراد ملزم به پیروی از آن هستند. از طرف دیگر اگر قصد خرید یک ویلا در شهرهای شمالی را داشته باشید, باید بدانید که زندگی در این شهرها می‌تواند هزینه‌های ماهانه مشخصی برای شما داشته باشد. این هزینه‌ها مربوط به اقامت دائم یا موقت شما نیستند و اگر زندگی می‌کنید باید آن‌ها را پرداخت کنید; مانند پرداخت بابت ساختمانی که برای آپارتمان خود ماهیانه می‌پردازید.

قیمت خرید ویلا در ساری و بودجه خریدار

اولین و شاید مهم‌ترین عامل خرید یک ویلای شمالی, تعیین قیمت آن و ایجاد تعادل بین این قیمت و بودجه مورد نظر شماست. معمولاً کسانی که می‌خواهند یک ویلای در شمال بخرند, در وهله اول, بودجه مورد نظر خود را انتخاب کرده و تغییرات اندکی را برای قیمت‌های بالاتر و پایین در نظر می‌گیرند. با توجه به اندازه ویلا, بودجه خود را تعیین می‌کنند و نهایت تلاش خود را می‌کنند تا اندازه ویلای خود را با تعداد همراهان خود تطبیق دهند.

برای خرید ویلا مشاع در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

قبل از خرید ویلا در ساری، بررسی کنید که سند ویلا شش دانگ است یا خیر

یکی از چیزهایی که خریداران به خرید یک ویلا در شمال توجه می‌کنند، و بعد از خرید یک ویلا، آن‌ها با مشکلات مربوط به آن مواجه می‌شوند. این یک ویلای است.ویلایی که شما می‌خواهید بخرید باید به نام خریدار به شکل ۶ دانگ باشد و هیچ ابهامی در این مورد وجود ندارد.

برای مثال، برخی از عوامل املاک یک قرارداد بین خریدار و فروشنده به شکل یک قرارداد ایجاد می‌کنند و ادعا می‌کنند که سند به نام پیمان‌کار و بعد از ساخت ویلا تکمیل شده‌است، فروشنده ویلا نام خریدار را ثبت خواهد کرد. این به خصوص برای ویلاهای شهر که به طور عمده بنا شده‌اند، صادق است.

توجه داشته باشید که برای خرید یک ویلای که تکمیل‌شده و هنوز یک سند شش – نداشته باشد، شما تنها باید پرداخت را پرداخت کنید و شما هرگز نباید مبلغ کامل را پرداخت کنید تا اینکه ساخت‌وساز خانه تکمیل‌شده و سند تسلیم شود.

یک چیز دیگر که باید هنگام خرید یک ویلا در شمال چک کنید، حتی اگر ویلا مستند شود، این است که سند ویلای نباید توسط بانک گرو گذاشته شود و هیچ وامی نباید روی آن گذاشته شود. عدم توجه به این نکات در هنگام خرید یک ویلا در شمال باعث می‌شود که شما نمی‌توانید ویلا را مستند کنید، حتی اگر قیمت خرید خانه را پر کرده‌اید، و شما با مشکلاتی در زندگی و داشتن ویلا مواجه خواهید شد.

برای خرید ویلا سند شش دانگ شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

نتیجه گیری

در ابتدا, درست هنگامی که تصمیم شما برای خرید ویلا در ساری نهایی است, شما احتمالاً چشم خود را به آژانس‌های املاک و مستغلات خواهید انداخت و به عنوان یک چراغ برای آن‌ها عمل خواهید کرد. برکسی پوشیده نیست که حضور مشاوران املاک و مستغلات منبع قدرت خریداران خیابانی (آن‌هایی که جدید هستند یا کاملاً ناآشنا با شمال هستند) وجود دارد.ما قبلاً یکی از خانه‌های شهر را ذکر کردیم و یک ویلای مستقل را شرح دادیم. مکان ویلای یک شهر است, البته اگر در شهر نباشد, اما باید بگویم که از مرکز شهر فاصله زیادی دارد. با این حال, امنیت شهر ویلا به دلیل مزایای قابل‌توجه آن (مانند امنیت ۲۴ ساعته) کاملاً برجسته است و کاملاً بدیهی است که شما می‌توانید با قیمت معقول تری خرید کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×