گیلان ، زیبا کنار
0133416

روش‌های استفاده از سیستم‌های روشنایی شب محوطه ویلا

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
سیستم های روشنایی شب محوطه ویلا

نورپردازی در فضای بیرونی نه به امروز و دیروز بلکه به قرن ها پیش باز می گردد آن زمان که مشعل های چوبی و فانوس های روغنی را برافروخته بر درب خانه‌ها آویزان می‌کردند. آنچه که این روزها به‌عنوان نورپردازی فضای بیرونی مطرح است متناسب با تکنولوژی های روز و پیشرفت های اخیر به‌وجود آمده بنابراین طبیعی ست که دیگر از فانوس و مشعل خبری نباشد و به جای آن شاهد نورپردازی های حرفه‌ای در محوطه باشیم. انواع مختلفی از نورپردازی ها در محوطه ویلا و باغ ویلاها قابل اجرا است. در واقع می‌توان این گونه عنوان کرد که روش‌های استفاده از سیستم‌های روشنایی در محوطه ویلا تنوع بالایی را در خود جای داده از ریسه و لامپ های ال ای دی گرفته تا فانوس های تزئینی و چراغ های آویز که بر روی دیوار نصب می‌شوند. هدف اصلی سیستم روشنایی شب در ویلا پر نور ساختن محدوده های مختلف اما با دید هنری است بنابراین باید نورپردازی به شکلی هنرمندانه صورت پذیرد تا جلوه ای زیبا داشته باشد. در ادامه قصد داریم روش‌های استفاده از سیستم‌های روشنایی ویلا را با هم بررسی کنیم بنابراین همراه ما باشید.

برای خرید ویلا اکازیون در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نورپردازی بالکن و تراس ویلا

یکی از مناطقی که باید حتماً در نورپردازی شب مورد توجه قرار گیرد بالکن و تراس ویلا است که بخشی از محوطه محسوب می‌شوند. بالکن ویلا یکی از مهمترین قسمت هایی ست که با چیدمان میز و صندلی‌های فضای باز به مکانی برای تمدد اعصاب و استراحت شبانه و دور همی های دوستان و خانوادگی در حین صرف شام یا وعده های عصرانه تبدیل شده است بنابراین بایستی نورپردازی زیبایی در این منطقه صورت پذیرد.

شما می‌توانید چراغ های آویز، لامپ های ریسه و فانوس برای نورپردازی بالکن و تراس ویلا استفاده کنید. دقت داشته باشید که نورپردازی شب قرار نیست محیط را همانند روز روشن کند بلکه قرار است نوری شاعرانه، لطیف و منطقی را در فضا ساطع نماید بنابراین برای اینکه حس و حال بهتری در بالکن داشته باشید و نوری ملایم مهمان بالکن شود سعی کنید سیستم نورپردازی ساده برای این بخش انتخاب کنید.

برای خرید باغ ویلا در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نورپردازی کف در مسیر ورودی ویلا

یکی از روش‌های استفاده از سیستم روشنایی شب در محوطه ویلا تعبیه ال ای دی های توکار در مسیر ورودی ویلا است. شما به هر حال بایستی مسیر ورودی را به نحوی متمایز کنید و آن را برجسته سازی نمایید بنابراین چه بهتر که با نورپردازی در این مسیر از طریق ال ای دی های توکار و نورانی این مسیر را هر چه زیباتر کنید و صد البته به ایمنی مسیر بیفزایید.

به‌ویژه اگر مسیر ورودی ویلا دارای راه پله‌های سنگی و متعددی است. مسیر ورودی بایستی یکی از نقاط روشن ویلا در شب باشد. شما می‌توانید برای زیباتر شدن این مسیر تعدادی تخته های سنگی و باکس های گل در دو طرف مسیر ورودی قراردهید تا نور ال ای دی ها به آن ها تابیده شود و جلوه ی زیباتری به مسیر ببخشید.

آویزان کردن فانوس از آلاچیق

شما می‌توانید تعدادی فانوس های برقی را دور تا دور آلاچیق تعبیه کنید و بدین ترتیب فضا را روشن نمایید. محوطه آلاچیق از جمله بخش‌هایی ست که باید در آن نورپردازی به نحوی صورت پذیرد. این موضوع هم به روشنایی محوطه در شب کمک می‌کند و هم باعث ایجاد جلوه ای زیبا در فضای بیرونی خواهد شد چرا که اینگونه آلاچیق بیشتر جلب توجه خواهد کرد. سعی کنید فانوس های آویز را در آلاچیق به‌طور هماهنگ با چیدمان داخلی آن قرار دهید تا جلوه ی شاعرانه و لطیفی به فضا دهید.

برای اجاره ویلا استخردار در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نورپردازی استخر و حوالی آن در محوطه ویلا

از دیگر موارد استفاده از سیستم روشنایی در محوطه ویلا حوالی استخر است. استخر به‌عنوان یکی از خطرساز ترین بخش‌هایی که در محوطه ویلا وجود دارد باید از ایمنی بالایی برخوردار باشد. این ایمنی را می‌توانید به واسطه نورپردازی در حوالی استخر و کار گذاشتن ال ای دی درون دیواره ها و کف استخر ایجاد نمایید. بدین ترتیب هم محوطه ویلا را نورانی و زیبا تر خواهید کرد و هم ایمنی را در محوطه برقرار می سازید. بنابراین نورپردازی استخر را فراموش نکنید.

استفاده از چراغ پایه دار و گلدان های نورانی در فضای سبز محوطه ویلا

فضای سبز ویلا نیز باید به نحوی نورپردازی شود. در واقع بخش زیادی از زیبایی محوطه ویلا را باید مدیون فضای سبزی بدانیم که در شب نیز درخشش و زیبایی خود را مهمان دیدگان ما می‌کند. بنابراین باید توجه ویژه به نورپردازی فضای سبز داشته باشیم. شما می‌توانید تعدادی چراغ های پایه دار یا گلدان های نورانی در فضای سبز ویلا تعبیه کنید و به این طریق محوطه را روشن تر کنید.

گلدان های نورانی می‌توانند نور زیبا و لطیفی را از خود ساطع کنند و تا چند متر اطراف خود را نوری زیبا ساطع نمایند. بنابراین تعبیه این گلدان های نورانی روی پله ها و در حاشیه باغچه ها می‌تواند ایده ی خوبی باشد. چراغ های پایه دار نیز نوری زیبا و ملایم را از بالا ساطع می‌کنند که می‌تواند فضای باغچه ها را به شکلی زیبا نورپردازی کند.

برای خرید خانه ویلایی در شمال با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نورپردازی روی دیوارهای محوطه ویلا

از دیگر مکان‌هایی که باید در محوطه ویلا به نورپردازی آن دقت شود دیوارهای ویلا است به‌ویژه اگر بافت خاصی در دیوار وجود داشته باشد به‌طور مثال دیوارهای سنگی می‌توانند سایه روشن های زیبایی را روی خود پدید آورند بنابراین نورپردازی دیوارهای ویلا را فراموش نکنید. شما می‌توانید تعدادی چراغ های دیواری با ظاهری زیبا و هنری روی دیوارها نصب کنید و محوطه ویلا را روشن نمایید.

برای خرید ویلا در لاهیجان با شماره‌های درج‌شده در وب‌سایت تماس بگیرید.

نتیجه‌گیری

سیستم‌های روشنایی شب محوطه ویلا نه تنها به زیبایی فضا کمک زیادی می‌کنند بلکه باعث ایجاد ایمنی قابل توجهی در فضا می‌شوند. بنابراین سعی کنید تا جایی که مصرف برق در حد بهینه و ایده‌آل قرار دارد سیستم‌های روشنایی را به اشکال مختلف در محوطه بیرونی ویلا تعبیه کنید.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×