گیلان ، زیبا کنار
0133416

مناسب ترین محل در بندرانزلی برای زندگی

دسته بندی : اخبار و مقالات
تاریخ انتشار : 1402-06-14
بهترین محل سکونت در بندر انزلی

بندر انزلی دومین شهر پرجمعیت در استان گیلان پس از رشت (مرکز استان گیلان) و یکی از  پر جمعیت ترین شهرهای ایران از نظر تراکم جمعیت است. بنابراین سکونت در بندر انزلی با استقبال زیادی مواجه است. ساکنان این منطقه آن را انزلی چی می‌نامند. از آنجا که بندر انزلی در سال‌های اخیر به یک منطقه آزاد تبدیل شده‌است, ما با افزایشی در قیمت زمین و خانه و افزایش موفقیت کسب‌وکار و درآمد در این شهر مواجه هستیم. بهتر است قبل از اینکه تصمیم بگیرید در این شهر بمانید, بهتر است بدانید که بهترین محلات شهر انزلی هستند.

برای خرید ویلا در آستارا با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

آشنایی کامل با بندر انزلی

شهر انزلی در غرب استان گیلان و در ۴۰ کیلومتری مرکز استان گیلان قرار دارد. این بندر در منطقه‌ای ساده قرار دارد و شامل چندین جزیره و شبه جزیره است که به وسیله پل به خاطر ساحل دریای‌خزر و تالاب بین‌المللی بندر انزلی متصل شده‌اند. این شهر شامل ۳ بخش، بخش غربی یا انزلی، قسمت میانی یا شبه‌جزیره بین پشته و قسمت شرقی آن به نام غازیان می‌باشد.

بندر انزلی اولین و بزرگ‌ترین بندر در ساحل دریای‌خزر است.

بندر این شهر بندری مهم است که بندر سوم کشور از نظر بارگیری و تخلیه بار می‌باشد.

یکی از بزرگترین شهرهای ایران از لحاظ تراکم جمعیت نسبت به منطقه است.

جمعیت شهر بندر انزلی با توجه به آمار سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۳۹۰۱۶ نفر است که جمعیت آن ۱۱۸۵۶۴ نفر جمعیت شهری هستند.

مردم بندر انزلی گیلک  هستند و به زبان گیلکی صحبت می‌کنند.

این شهر پس از رشت بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر ایران است.

برای خرید ویلا شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

جاذبه‌های توریستی و جاذبه‌های طبیعی بندر  انزلی

تالاب انزلی

مناره انزلی یا برج ساعت

پناهگاه حیات وحش سرخانکل

موج شکن های بندر انزلی

شهرک دهکده ساحلی

کشتی مسافرتی تفریحی

بوستان بلوار ساحلی

پارک جنگلی بندر انزلی

کاخ موزه نظامی

پل های انزلی

حافظیه انزلی

بازار بندر انزلی

غذاهای معروف و سنتی انزلی کدامند؟

پلو با مغز گردو و پیاز و سیر و ماهی شور و اشپل

ماهی فی ویج

ماهی سفید

کباب ازون برون

خاویار

خورشت باقالی قاتق

فسنجان

ترش تره

میرزا قاسمی

سبزی قورمه

قیمه، سیر قلیه

برای خرید ویلا در ساری با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

نام خیابان های معروف انزلی

خیابان های بندر انزلی

خیابان مطهری

ناصر خسرو

مفتح جنوبی

پل قدیم غازیان

میرزا کوچک خان

شهدای ۲۳ مهر

پاسداران

آیت الله نجفی

خیابان سپه

جاده انزلی – رضوانشهر

دهکده ساحلی

نواب صفوی

شهید مظلوم

ساحل قو

مصطفی خمینی

پاسداران

بلوار سردار اکبر بورانی

آب و هوای بندر انزلی

تابستان گرم و مرطوب و زمستان‌ها معتدل و متوسط رطوبت سالیانه بالای ۸۴ درصد است.

آب و هوای مرطوب و همچنین یکی از شهرهای rainiest در ایران است.

برای خرید ویلا پلاک اول جنگل در شمال با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

ویژگی های جغرافیایی و بومی بندر انزلی

این شهر عنوانی نظیر “شهر نیلوفر آب” و همچنین “دروازه ایران و اروپا” را دارد.

یکی از معانی بسیاری برای واژه “انزلی”، “لنگرگاه” است.

اکثر مردم این شهر مسلمان شیعه هستند اما تعداد قابل‌توجهی از مسیحیان از دیرباز با مسلمانان در بندر انزلی زندگی کرده‌اند.

بندر انزلی یکی از مهم‌ترین بنادر تجاری در شمال ایران است. قیمت خرید یک خانه در بندر انزلی در سال‌های اخیر به علت کسب نقاط در بندر آزاد, افزایش‌یافته است. دو شاخص بسیار مهم برای تعیین قیمت یک خانه و یک آپارتمان در این شهر وجود دارد که یکی از آن‌ها نزدیکی به دریا و دیگری منطقه قبل و بعد از پل غازیان است. قسمت‌های بالایی و پایینی به سمت شرق – غرب تعیین می‌شوند. بدین ترتیب بندر انزلی پس از پل غازیان و در شمال غربی شهر و زیر شهر قبل از پل پل غازیان در جنوب شرقی شهر واقع شده‌است. در ادامه, ما در مورد برخی از محله‌های خوب بندر انزلی برای زندگی صحبت خواهیم کرد:

مناطق مناسب سکونت بندر انزلی

خیابان پاسداران: این خیابان پیوسته در نزدیکی دریا واقع شده‌است که از نظر قیمت بسیار بالا است و از ۵ میلیون تومان در هر متر شروع می‌شود.

خیابان تهرانی: در نزدیکی خیابان پاسداران واقع شده‌است و قیمت معقول تری نسبت به بلوار سپاه پاسداران دارد.

اسکله موج شکن: محله‌ی گران قیمت انزلی و دارای ویلاهای لوکس با منظره فوق‌العاده دریا و فانوس دریایی.

میدان مالا

میدان گازی

منطقه آزاد انزلی

حسن رود

برای خرید ویلا در نمک آبرود با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

خیابان ۳۰ متری بندر انزلی در نزدیکی بلوار بندرگاه توسط فرمان رضا شاه در حدود ۵۶ سال بعد از میلاد ساخته شد. در آن زمان دستور داده شد که خانه‌های ویلایی duplex در قسمت جنوبی خیابان ساخته شوند. تقریباً مشخص است که ساخت ساختمان‌ها با بیش از دو طبقه به دلیل حفظ دریا و بندر ممنوع شده‌است.

در حال حاضر سی متر تغییرات زیادی را متحمل شده‌است، اما هنوز تصویر اصلی و ویژگی‌های برنامه‌ریزی شهری اروپایی و پوشش مناسب را حفظ کرده‌است. در زمینه خرید و فروش املاک و مستغلات در بندر انزلی، ۳۰ متر یکی از گران‌ترین خیابان‌ها برای خرید آپارتمان و خرید ویلاهای دوبلکس یا تریپلکس است.

تحقیق در این زمینه: قیمت یک آپارتمان جدید در یک خیابان ۳۰ متری در بندر انزلی

مقدمه و تاریخچه خیابان 30 متری بندر انزلی

در اولین دوره پهلوی اول بعد از تکمیل پروژه بلوار انزلی و موازی با اسکله حمل و نقل و کانال دریا ساخته شد. گفته می‌شود که تصمیم گرفته شده‌است که این خیابان را تا عرض ۳۰ متر طراحی و گسترش دهد.

با این حال، با توجه به عدم توافق با صاحبان زمین در منطقه، تعیین عرض خیابان در ۳۰ متر ممکن نبود. با این حال، خیابان با همان نام باقی ماند.

برخی اوقات در برخی از سنت‌های شفاهی برخی ساکنان سی متری، گفته شده‌است که نام خیابان ۳۰ متری در بندر انزلی به علت وجود یک قبرستان قدیمی بوده‌است و به این دلیل که کلمه لاتین قبرستان نامیده می‌شود، این نام در خیابان فعلی باقی مانده‌است. با این حال، حقیقت این ادعا هرگز تایید نشد.

در طی ساخت این خیابان، مقامات بالاتر به مالکان، بازرگانان و افراد ثروتمند دستور داده بودند که گام‌هایی برای توسعه بندر انزلی بردارند. همچنین تصمیم گرفته شد که ساختمان‌های دو طبقه با معماری اروپایی و مدرن در قسمت جنوبی این خیابان بسازند.

برای خرید ویلا در سیسنگان با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

خیابان سی متری بندر انزلی  یکی از بهترین خیابان‌های شهر شمالی به خاطر ساختار منحصر به فرد آن، نمای کانال کشتیرانی و بولوار زیبای آن است. این خیابان با گذر زمان و ساخت‌های اخیر، که برخی از آن‌ها می‌تواند به عنوان نقاط کور و سو مدیریت در معماری شهری در نظر گرفته شود، تغییراتی جزیی در بافت و معماری این منطقه ایجاد کرده‌است. اما سنگ بنای اصولی این خیابان ۳۰ متری هنوز حفظ شده‌است، به لطف املاک قدیمی قدیمی و ساختمان‌های قدیمی قدیمی، اگرچه یک ساختمان مخروبه.

لازم به ذکر است که با توجه به ظرفیت بصری و دسترسی آسان، رشد ساخت‌وساز در این ناحیه ۳۰ متر افزایش‌یافته است. خیابان‌های فرعی ۳۰ متر و خیابان ساختمان‌ها و ویلاهای مجللی دارند. علاوه بر اینها، لازم است که ابتدا به ساختمان‌های ۳۰ متری قدیمی اشاره کنیم.

برای خرید ویلا در لنگرود با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

خیابان سپاه بندر انزلی

خیابان سپاه، بندر انزلی، معروف به سپاه، بدون شک مهم‌ترین خیابان تجاری این شهر توریستی است. خیابان سپه دارای یک بافت کلاسیک و برخی ساختمان‌های تاریخی و ساختمان‌های مهم قدیمی شهر است.

سپاه بازار در بندر لنگه در حدود نیم‌قرن قدمت دارد و به دلیل تلاش‌های مالکان تجاری و بازارهای این شهر فعال باقی مانده‌است، اگرچه این بازار از شرایط سخت اقتصادی این روزها ایمن نبوده است.

خیابان سپه ، بندر انزلی و بررسی این حوزه به دو ساختمان تاریخی مهم این شهر یعنی “مناره انزلی  که یکی از قدیمی‌ترین سازه‌های شهری این بندر و “بانک روسی” است که به دلیل ضرورت روابط تجاری بین تجار گیلان و روسیه است، پرداخت خواهیم کرد.

خیابان سپه یک خیابان در حدود ۹۰۰ متر است. آغاز یا ورودی خیابان از منطقه‌ای در مقابل مجسمه معروف شیر سنگی در بلوار ساحلی آغاز می‌شود. ورودی سپاه به نحوی در مجاورت شاخه خیابان سی متری  قرار دارد.

خیابان سپه در پایان مسیر خود به خیابان ناصر خسرو هدایت می‌شود. این خیابان باید به عنوان یک خط عرضی در نقشه شهر در نظر گرفته شود. خیابان سپه به خیابان سی متری از شمال به دو خیابان فرعی و خیابان انزلی از کناره جنوبی متصل است.به طور کلی، خیابان سپه به موازات خیابان سی مترب و خیابان گلستان تاسیس شده‌است. برای درک بهتر، سه خط فرضی را تجسم کنید که موازی از شرق تا غرب بندر باشند.

برای خرید ویلا در چابکسر با شماره های درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

 

طی پنجاه سال گذشته, ساختار اصلی سپاه به طور قابل‌توجهی تغییر نکرده است. مسلماً فاصله کوتاه این خیابان از بندر و بلوار ساحلی و مکان منحصر به فرد آن (نزدیکی به دو خیابان مهم شهر که در بالا ذکر شد) به اهمیت آن افزوده شده‌است. علاوه بر این, بافت و معماری این منطقه نباید نادیده گرفته شود.ساکنان این خیابان و خیابان‌های فرعی سپاه مرزی به طور کلی افراد مشهور شهر بودند که نزدیک مرکز شهر و مغازه‌های آن‌ها زندگی می‌کردند.

با توجه به تغییراتی که در طول سال‌ها رخ داده‌است و نوسازی بیشتر فروشگاه‌ها، این خیابان هنوز عمومیت بصری کلاسیک خود را حفظ می‌کند. بقایای ساختمان‌های قدیمی با معماری نزدیک به سبک معماری روسی را می‌توان در این خیابان و در طبقه فوقانی بیشتر فروشگاه‌ها دید.

نتیجه گیری

خرید ملک در بندر انزلی نیازمند دارا بودن مهارت و دانش در کنار یکدیگر است.

نظرات کاربران

نام و نام خانوداگی
متن پیام
برای خرید زمین و ویلا نیاز به مشاوره دارید ؟

اگر سوالی دارید تیم پشتیبانی ما از ساعت ۸:۳۰ صبح الی ۱۱:۳۰ شب پاسخگوی شما خواهند بود.

×